- Org.nr.
- 979 549 466
- Telefon
- 51 80 11 19
- Adresse
- Fabrikkveien 4, 4033 Stavanger
- Hovedeier
- IBO HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat5 411 35611,8 % margin
EBITDA5 917 430før av- og nedskrivninger
Årsresultat4 081 2738,9 % margin
Egenkapital3 248 28215,4 % av eiendelene
Gulvmax AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med tapet, gulvtepper og gulvbelegg, stiftet 1998.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 979 549 466
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 02.01.1998
- Registrert
- 26.01.1998
- Adresse
- Fabrikkveien 4, 4033 Stavanger
- Telefon
- 51 80 11 19
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 8
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Gulvmax AS979 569 106 · STAVANGER8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel og hva dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Interiør Giganten AS26.01.1998 til 28.09.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 45 853 826 | 39 825 028 | 39 748 127 | 42 054 416 | - |
| Annen driftsinntekt | 83 370 | - | −15 559 | −37 200 | 105 503 |
| Sum driftsinntekter | 45 937 196 | 39 825 028 | 39 732 567 | 42 017 216 | 33 079 161 |
| Varekostnad | 25 291 601 | 22 781 287 | 23 590 749 | 25 185 892 | 20 071 137 |
| Lønnskostnad | 4 782 343 | 4 027 370 | 3 388 722 | 3 697 460 | 3 544 247 |
| Avskrivning | - | - | - | - | 339 631 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 506 074 | 613 414 | 679 873 | 565 946 | - |
| Annen driftskostnad | 9 945 824 | 8 199 297 | 9 690 039 | 7 780 943 | 5 970 713 |
| Sum driftskostnader | 40 525 841 | 35 621 368 | 37 349 382 | 37 230 240 | 29 925 728 |
| Driftsresultat | 5 411 356 | 4 203 661 | 2 383 185 | 4 786 977 | 3 153 433 |
| Annen renteinntekt | 10 078 | 26 937 | 4 954 | - | - |
| Annen finansinntekt | 68 219 | 339 299 | 80 220 | 140 318 | 134 949 |
| Sum finansinntekter | 78 297 | 366 236 | 85 174 | 140 318 | 134 949 |
| Annen rentekostnad | 112 755 | 89 796 | 97 990 | 66 660 | 21 479 |
| Annen finanskostnad | 88 857 | 133 972 | 169 621 | 276 878 | 139 139 |
| Sum finanskostnader | 201 613 | 223 768 | 267 611 | 343 539 | 160 618 |
| Netto finans | −123 316 | 142 468 | −182 437 | −203 221 | −25 669 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 200 748 | 4 583 756 | 3 127 764 |
| Skattekostnad | - | - | - | - | 688 830 |
| Resultat før skattekostnad | 5 288 040 | 4 346 129 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 206 767 | 975 520 | 512 935 | 1 016 821 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 687 813 | 3 566 935 | 2 438 934 |
| Årsresultat | 4 081 273 | 3 370 609 | 1 687 813 | 3 566 935 | 2 438 934 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 081 273 | 3 370 609 | 1 687 813 | 3 566 935 | 2 438 934 |
| Totalresultat | 4 081 273 | 3 370 609 | 1 687 813 | 3 566 935 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 1 687 813 | 3 566 935 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 5 000 000 | 5 000 000 | - | - | 2 640 431 |
| Overføring annen egenkapital | - | - | - | - | −201 497 |
| Overført fra annen egenkapital | −918 727 | −1 629 391 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 081 273 | 3 370 609 | 1 687 813 | 3 566 935 | 2 438 934 |
| Driftsinntekt | - | - | - | - | 32 973 658 |
| Utsatt skattefordel | 770 | 111 978 | 302 074 | 130 759 | 28 587 |
| Sum immaterielle eiendeler | 770 | 111 978 | 302 074 | 130 759 | 28 587 |
| Driftsløsøre | - | - | - | - | 2 262 041 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 2 703 130 | 1 374 732 | 1 869 536 | 1 696 095 | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 703 130 | 1 374 732 | 1 869 536 | 1 696 095 | 2 262 041 |
| Andre langsiktige fordringer | 596 000 | - | 6 400 | 16 800 | 26 400 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 596 000 | - | 6 400 | 16 800 | 26 400 |
| Sum anleggsmidler | 3 299 900 | 1 486 710 | 2 178 010 | 1 843 654 | 2 317 028 |
| Varer | - | - | - | - | 5 057 219 |
| Sum varer | 6 800 000 | 4 000 000 | 6 738 497 | 7 514 565 | 5 057 219 |
| Kundefordringer | 1 312 342 | 1 229 569 | 1 212 495 | 4 039 939 | 2 368 768 |
| Andre kortsiktige fordringer | 346 052 | 152 567 | 135 672 | 289 011 | 161 870 |
| Konsernfordringer | 5 354 771 | 2 649 514 | 48 788 | 348 788 | 3 183 320 |
| Sum fordringer | 7 013 165 | 4 031 650 | 1 396 955 | 4 677 738 | 5 713 958 |
| Bankinnskudd | - | - | - | - | 862 487 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 924 213 | 3 958 656 | 5 602 134 | 2 477 320 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 924 213 | 3 958 656 | 5 602 134 | 2 477 320 | 862 487 |
| Sum omløpsmidler | 17 737 378 | 11 990 307 | 13 737 586 | 14 669 623 | 11 633 664 |
| Sum eiendeler | 21 037 278 | 13 477 017 | 15 915 596 | 16 513 278 | 13 950 693 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 3 148 282 | 4 067 009 | 5 696 400 | 5 372 044 | 1 805 109 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 148 282 | 4 067 009 | 5 696 400 | 5 372 044 | 1 805 109 |
| Sum egenkapital | 3 248 282 | 4 167 009 | 5 796 400 | 5 472 044 | 1 905 109 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 673 252 | 825 818 | 1 039 303 | 1 234 559 | 1 547 741 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 673 252 | 825 818 | 1 039 303 | 1 234 559 | 1 547 741 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 673 252 | 825 818 | 1 039 303 | 1 234 559 | 1 547 741 |
| Leverandørgjeld | 8 303 853 | 1 950 648 | 4 860 530 | 1 559 381 | 2 366 934 |
| Betalbar skatt | 1 095 559 | 785 424 | 299 685 | 1 118 993 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 284 622 | 256 572 | 342 742 | 2 021 226 | 1 337 290 |
| Kortsiktig konserngjeld | 5 000 000 | 5 079 894 | 3 102 662 | 4 670 139 | 6 226 098 |
| Annen kortsiktig gjeld | 431 710 | 411 652 | 474 275 | 436 614 | 567 520 |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 115 744 | 8 484 190 | 9 079 893 | 9 806 675 | 10 497 842 |
| Sum gjeld | 17 788 996 | 9 310 008 | 10 119 196 | 11 041 234 | 12 045 584 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 15 915 596 | 16 513 278 | 13 950 693 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,17▼ | 1,41 | 1,51 | 1,50 | 1,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,48▲ | 2,23 | 1,75 | 2,02 | 6,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 31,8 %▲ | 31,1 % | 15,2 % | 32,3 % | 23,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 11,8 %▲ | 10,6 % | 6,0 % | 11,4 % | 9,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,9 %▲ | 8,5 % | 4,2 % | 8,5 % | 7,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,4 %▼ | 30,9 % | 36,4 % | 33,1 % | 13,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 5 742 150
- Resultat per ansatt, kroner
- 676 420
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Gulvmax AS11,8 %
45,9 mill. 8 ansatte 2025
0 %5101520
INONE AS - PARKETTHUSET STILLHET MAKESIT1,1 % 36,1 mill.12 ansatte 2025
SKAU GULV AS3,3 % 87,1 mill.30 ansatte 2025
Gulvmax AS11,8 % 45,9 mill.8 ansatte 2025
TEPPEABO A/S OSLO15,8 % 49,1 mill.15 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.530.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Trond Pedersen | 1963 |
| Styrets leder | Trond Pedersen | 1963 |
| Styremedlem | Thomas Tonstad Pedersen | 1983 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- IBO HOLDING AS100,0 %Stavanger · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- IBO HOLDING AS
- MAST GULV AS100,0 %
- Pedersen Investering AS100,0 %
- KVT System AS100,0 %
- SKAU GULV AS100,0 %
- Longhammarvegen 23 AS100,0 %
- IBO RAGLAMYR AS100,0 %
- IBO EIENDOM AS100,0 %
- Gulvmax AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.