- Org.nr.
- 928 200 558
- Adresse
- Vågavegen 37, 6906 Florø
- Hovedeier
- Ullaland Invest AS, 100 %
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat−94 281ikke oppgitt
Årsresultat49 899ikke oppgitt
Egenkapital11 430 960100,0 % av eiendelene
Gunhildvågen Holding AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 200 558
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.09.2026
- Stiftet
- 02.11.2021
- Registrert
- 23.11.2021
- Adresse
- Vågavegen 37, 6906 Florø
- Kommune
- Kinn
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Kinn (50)
- Aksjekapital
- 11 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Gunhildvågen Holding AS928 446 182 · KINN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i andre selskaper og eiendom, handel med aksjer og verdipapirer, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 94 281 | - | - | 152 189 | 34 856 |
| Sum driftskostnader | 94 281 | 215 853 | 157 885 | 152 189 | 34 856 |
| Driftsresultat | −94 281 | −215 853 | −157 885 | −152 189 | −34 856 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 140 796 | - | - | 25 528 575 | - |
| Annen renteinntekt | 2 901 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 541 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 144 238 | 158 273 | 247 | 25 528 575 | - |
| Annen rentekostnad | 58 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 58 | 5 000 000 | - | - | - |
| Netto finans | 144 180 | −4 841 727 | 247 | 25 528 575 | - |
| Resultat før skatt | 49 899 | −5 057 580 | −157 638 | 25 376 386 | −34 856 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 25 376 386 | −34 856 |
| Årsresultat | 49 899 | −5 021 210 | −157 638 | 25 376 386 | −34 856 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 49 899 | - | - | 25 376 386 | −34 856 |
| Totalresultat | 49 899 | - | - | 25 376 386 | −34 856 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 20 000 000 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 34 856 | −34 856 |
| Avsatt til annen egenkapital | 49 899 | - | - | 5 341 530 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 49 899 | - | - | 25 376 386 | −34 856 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 10 987 544 | - | - | 10 987 544 | 10 987 544 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | 5 000 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 987 544 | - | - | 15 987 544 | 10 987 544 |
| Sum anleggsmidler | 10 987 544 | 10 987 544 | 15 987 544 | 15 987 544 | 10 987 544 |
| Andre kortsiktige fordringer | 143 839 | - | - | 25 528 575 | - |
| Sum fordringer | 143 839 | - | - | 25 528 575 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 300 940 | - | - | 337 971 | 112 456 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 300 940 | - | - | 337 971 | 112 456 |
| Sum omløpsmidler | 444 779 | 611 803 | 305 188 | 25 866 546 | 112 456 |
| Sum eiendeler | 11 432 323 | 11 599 347 | 16 292 732 | 41 854 090 | 11 100 000 |
| Aksjekapital | 11 100 000 | - | - | 11 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | - | - | - | - | 11 000 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 118 379 | - | - | −10 570 | −10 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 11 218 379 | 11 218 379 | 11 089 430 | 11 089 430 | 11 089 430 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 34 856 |
| Annen egenkapital | 212 581 | - | - | 5 341 530 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 212 581 | 162 682 | 5 183 892 | 5 341 530 | −34 856 |
| Sum egenkapital | 11 430 960 | 11 381 061 | 16 273 322 | 16 430 960 | 11 054 574 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 363 | - | - | 3 689 | 45 426 |
| Utbytte | - | - | - | 20 000 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 5 419 441 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 363 | 218 286 | 19 410 | 25 423 130 | 45 426 |
| Sum gjeld | 1 363 | 218 286 | 19 410 | 25 423 130 | 45 426 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 432 323 | - | - | 41 854 090 | 11 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 326,32▲ | 2,80 | 15,72 | 1,02 | 2,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,02 | 0,00 | 1,55 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,4 %▲ | −0,4 % | −0,5 % | 95,8 % | −0,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 %▲ | 98,1 % | 99,9 % | 39,3 % | 99,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Thor-Arne Ullaland | 1970 |
| Styremedlem | Trygve Ullaland | 1946 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | ECIT SERVICES AS993 800 139 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ullaland Invest AS100,0 %Florø · 11 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Ullaland Invest AS
- Gunhildvågen Holding AS100,0 %
- ULLALAND BYGG OG NÆRINGSUTLEIGE AS100,0 %
- Trygve Ullaland AS100,0 %
- Trolleskjæret AS100,0 %
- ULLALAND BYGG OG EIGEDOMSUTVIKLING AS100,0 %
- Gunhildvågen Holding AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 987 800 364 · 75 000 ordinære aksjer
- Trygve Ullaland AS100,0 %979 734 689 · 200 ordinære aksjer
- Trolleskjæret AS100,0 %989 704 079 · 100 ordinære aksjer
- 998 197 961 · 30 ordinære aksjer
- Måsholmen Utvikling AS50,0 %929 690 745 · 15 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.