- Org.nr.
- 993 356 956
- Telefon
- 404 04 714
- Adresse
- Aspelia 21, 9517 Alta
Driftsresultat−256 156−31,9 % margin
EBITDA−148 156før av- og nedskrivninger
Årsresultat−263 914−32,8 % margin
Egenkapital9 826 83880,8 % av eiendelene
Gunnar Ottesen Holding AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 993 356 956
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 14.11.2008
- Registrert
- 26.11.2008
- Adresse
- Aspelia 21, 9517 Alta
- Telefon
- 404 04 714
- Kommune
- Alta
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Gunnar Ottesen Holding AS998 508 371 · ALTA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom, aksjer og andeler, samt hva hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 804 000 | 804 000 | 804 000 | 804 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 804 000 | 804 000 | 804 000 | 804 000 | 792 000 |
| Varekostnad | - | - | 0 | 0 | - |
| Lønnskostnad | 776 183 | 788 112 | 801 413 | 779 360 | - |
| Avskrivning av driftsmidler | - | - | 54 000 | 0 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 108 000 | 108 000 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 175 973 | 177 418 | 116 357 | 108 229 | - |
| Sum driftskostnader | 1 060 156 | 1 073 530 | 971 770 | 887 589 | 732 078 |
| Driftsresultat | −256 156 | −269 530 | −167 770 | −83 589 | 59 922 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | 1 713 553 | 2 586 516 | - |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | - | 626 747 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | - | 626 747 | 1 713 553 | 2 586 516 | 2 346 353 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 276 | 488 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 7 482 | 7 579 | 6 795 | 6 642 | - |
| Sum finanskostnader | 7 758 | 8 066 | 6 795 | 6 642 | 6 996 |
| Netto finans | −7 758 | 618 681 | 1 706 758 | 2 579 874 | 2 339 357 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 538 988 | 2 496 285 | 2 399 279 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 0 | 0 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 538 988 | 2 496 285 | - |
| Resultat før skattekostnad | −263 914 | 349 151 | - | - | - |
| Årsresultat | −263 914 | 349 151 | 1 538 988 | 2 496 285 | 2 399 279 |
| Overført til annen egenkapital | - | - | 1 538 988 | 2 496 285 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −263 914 | 349 151 | - | - | - |
| Totalresultat | −263 914 | 349 151 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 349 151 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −263 914 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −263 914 | 349 151 | 1 538 988 | 2 496 285 | - |
| Salgsinntekt | - | - | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 486 288 | 594 288 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 486 288 | 594 288 | 702 288 | - | - |
| Investering i datterselskap | 5 100 000 | 5 100 000 | 5 100 000 | 5 100 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 100 000 | 5 100 000 | 5 100 000 | 5 100 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 5 586 288 | 5 694 288 | 5 802 288 | 5 100 000 | 5 100 000 |
| Lager av varer og annen beholdning | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 39 000 | - |
| Konsernfordringer | 6 273 169 | 6 273 169 | 5 646 422 | 4 932 869 | - |
| Sum fordringer | 6 303 169 | 6 303 169 | 5 676 422 | 4 971 869 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 266 404 | 392 840 | 440 530 | 476 100 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 266 404 | 392 840 | 440 530 | 476 100 | - |
| Sum omløpsmidler | 6 569 573 | 6 696 009 | 6 116 952 | 5 447 969 | 2 931 073 |
| Sum eiendeler | 12 155 861 | 12 390 297 | 11 919 240 | 10 547 969 | 8 031 073 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Driftsløre, inventar o.a. utstyr | - | - | 702 288 | - | - |
| Aksjekapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Annen egenkapital | 9 526 838 | 9 790 752 | 9 441 601 | 7 902 612 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 9 526 838 | 9 790 752 | 9 441 601 | 7 902 612 | 5 406 328 |
| Sum egenkapital | 9 826 838 | 10 090 752 | 9 741 601 | 8 202 612 | 5 706 328 |
| Langsiktig konserngjeld | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
| Leverandørgjeld | 45 029 | 24 500 | 25 361 | 44 837 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 74 999 | 223 241 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 206 715 | 197 766 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 77 279 | 77 279 | 77 279 | 77 279 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 329 023 | 299 545 | 177 639 | 345 357 | 324 745 |
| Sum gjeld | 2 329 023 | 2 299 545 | 2 177 639 | 2 345 357 | 2 324 745 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 155 861 | 12 390 297 | 11 919 240 | 10 547 969 | - |
| Minoritetsinteresser | - | - | 1 836 049 | 1 836 049 | - |
| Utbytte | - | - | 1 646 354 | 2 485 084 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 19,97▼ | 22,35 | 34,43 | 15,77 | 9,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,24▲ | 0,23 | 0,22 | 0,29 | 0,41 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,1 %▼ | 2,9 % | 13,8 % | 26,9 % | 30,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −31,9 %▲ | −33,5 % | −20,9 % | −10,4 % | 7,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −32,8 %▼ | 43,4 % | 191,4 % | 310,5 % | 302,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 80,8 %▼ | 81,4 % | 81,7 % | 77,8 % | 71,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Gunnar Ottesen Holding AS−31,9 %
0,8 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−40 %−200204060
Gunnar Ottesen Holding AS−31,9 % 0,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−200204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gunnar Ottesen | 1972 |
| Styremedlem | Katrine Louise Stylo | 1976 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Gunnar Ottesen100,0 %f. 1972 · Alta · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Finnmark Holding AS51,0 %982 292 328 · 306 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.