- Org.nr.
- 820 147 022
- Adresse
- Majorvegen 20, 2030 Nannestad
- Hovedeier
- BASEN ENTREPENØR AS, 100 %
Driftsresultat892 36951,7 % margin
EBITDA1 522 399før av- og nedskrivninger
Årsresultat125 0317,2 % margin
Egenkapital−1 177 347−7,3 % av eiendelene
GVN 4 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 820 147 022
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 18.09.2017
- Registrert
- 19.12.2017
- Adresse
- Majorvegen 20, 2030 Nannestad
- Postadresse
- Postboks 2
- Kommune
- Nannestad
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Nannestad (118)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GVN 4 AS931 281 399 · NANNESTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erverve, utbygge, eie, selge og leie ut eiendommer og annet som står i naturlig forbindelse med dette, samt investere i aksjer og hva dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 90 039 | 16 016 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 1 636 344 | 1 465 508 | 1 071 016 | 180 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 726 383 | 1 481 524 | 1 071 016 | 180 000 | 0 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 324 304 | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 630 030 | 630 029 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 203 984 | 205 842 | 250 602 | 21 313 | 31 403 |
| Sum driftskostnader | 834 014 | 835 871 | 574 906 | 21 313 | 31 403 |
| Driftsresultat | 892 369 | 645 653 | 496 110 | 158 687 | −31 403 |
| Annen renteinntekt | 7 213 | 7 998 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | - | 5 891 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 7 213 | 13 889 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 774 551 | 936 051 | 983 426 | 548 591 | 125 160 |
| Sum finanskostnader | 774 551 | 936 051 | 983 426 | 548 591 | 125 160 |
| Netto finans | −767 338 | −922 162 | −983 426 | −548 591 | −125 160 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −156 563 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −156 563 |
| Resultat før skattekostnad | 125 031 | −276 509 | −487 315 | −389 905 | - |
| Årsresultat | 125 031 | −276 509 | −487 315 | −389 905 | −156 563 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 125 031 | −276 509 | - | - | −156 563 |
| Totalresultat | 125 031 | −276 509 | - | - | - |
| Udekket tap | 125 031 | −276 509 | −487 315 | −389 905 | −156 563 |
| Sum overføringer og disponeringer | 125 031 | −276 509 | −487 315 | −389 905 | −156 563 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 15 823 048 | 16 453 078 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 15 823 048 | 16 453 078 | 17 083 107 | 15 516 156 | 7 532 459 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 15 823 048 | 16 453 078 | 17 083 107 | 15 516 156 | 7 532 459 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 0 | 525 492 | 1 495 221 |
| Kundefordringer | 17 634 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 17 634 | - | 0 | 525 492 | 1 495 221 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 675 641 | 303 599 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 188 499 | 171 019 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 188 499 | 171 019 | 675 641 | 303 599 | - |
| Sum omløpsmidler | 206 132 | 171 019 | 675 641 | 829 091 | 1 495 221 |
| Sum eiendeler | 16 029 181 | 16 624 097 | 17 758 748 | 16 345 247 | 9 027 680 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 17 083 107 | 15 516 156 | 7 532 459 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Overkurs | 11 320 | 11 320 | 11 320 | 11 320 | 11 320 |
| Sum innskutt egenkapital | 41 320 | 41 320 | 41 320 | 41 320 | 41 320 |
| Udekket tap | 1 218 667 | 1 343 697 | 1 067 188 | 579 873 | 189 968 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 218 667 | −1 343 697 | −1 067 188 | −579 873 | −189 968 |
| Sum egenkapital | −1 177 347 | −1 302 377 | −1 025 868 | −538 553 | −148 648 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 3 680 647 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 11 132 054 | 11 824 370 | 13 384 614 | 12 547 102 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 11 132 054 | 11 824 370 | 13 384 614 | 12 547 102 | 3 680 647 |
| Sum langsiktig gjeld | 11 132 054 | 11 824 370 | 13 384 614 | 12 547 102 | 3 680 647 |
| Leverandørgjeld | 9 513 | - | 57 159 | 156 241 | 3 164 794 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 15 164 | 0 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 51 831 | 39 975 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 2 275 | 4 980 329 | 4 180 207 | 2 330 457 |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 013 130 | 6 059 855 | 347 351 | 250 | 431 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 074 473 | 6 102 104 | 5 400 003 | 4 336 698 | 5 495 682 |
| Sum gjeld | 17 206 527 | 17 926 474 | 18 784 617 | 16 883 800 | 9 176 328 |
| Sum egenkapital og gjeld | 16 029 181 | 16 624 097 | 17 758 748 | 16 345 247 | 9 027 680 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,03▲ | 0,03 | 0,13 | 0,19 | 0,27 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −14,61▼ | −13,76 | −18,31 | −31,35 | −61,73 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,5 %▲ | 3,8 % | 2,9 % | 1,3 % | −0,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 51,7 %▲ | 43,6 % | 46,3 % | 88,2 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,2 %▲ | −18,7 % | −45,5 % | −216,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −7,3 %▲ | −7,8 % | −5,8 % | −3,3 % | −1,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GVN 4 AS51,7 %
1,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
GVN 4 AS51,7 % 1,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Artur Ramse | 1944 |
| Styrets leder | Artur Ramse | 1944 |
| Styremedlem | Anne Lise Ramse | 1946 |
| Regnskapsfører | EK ØKONOMI AS923 039 562 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BASEN ENTREPENØR AS100,0 %Nannestad · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BASEN ENTREPENØR AS
- Stabinor AS100,0 %
- GVN 4 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.