- Org.nr.
- 913 707 079
- Telefon
- 900 17 530
- Adresse
- Spesialistklinikken, Håkons gate 4, 9405 Harstad
- Hovedeier
- Morten Mangersnes AS, 100 %
Driftsresultat1 407 57735,6 % margin
EBITDA1 435 577før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 094 48427,7 % margin
Egenkapital1 159 98635,0 % av eiendelene
Gynharstad AS er et aksjeselskap innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 707 079
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 12.05.2014
- Registrert
- 02.06.2014
- Adresse
- Spesialistklinikken, Håkons gate 4, 9405 Harstad
- Telefon
- 900 17 530
- Postadresse
- Håkons gate 4
- Kommune
- Harstad
- Næring
- 86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenesterSpesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Harstad (15)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Gynharstad AS913 767 977 · HARSTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utøvelse av spesialistlege- og andre helsetjenester, omsetning av medisinsk utstyr samt annen virksomhet som naturlig faller sammen med dette, herunder investering i andre foretak.
Tidligere navn
- Finnsnesgynekologen AS02.06.2014 til 21.09.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 920 286 | 3 802 147 | 3 785 856 | 3 324 487 | 3 670 519 |
| Annen driftsinntekt | 35 684 | 26 852 | 22 178 | 4 870 | 8 599 |
| Sum driftsinntekter | 3 955 970 | 3 828 999 | 3 808 035 | 3 329 357 | 3 679 118 |
| Varekostnad | 62 270 | 58 675 | 76 791 | 66 421 | 85 650 |
| Lønnskostnad | 1 031 514 | 1 028 062 | 835 767 | 1 190 797 | 1 185 924 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 28 000 | 2 250 | 7 400 | 65 600 | 65 400 |
| Annen driftskostnad | 1 426 609 | 1 249 592 | 1 267 690 | 1 374 775 | 1 395 191 |
| Sum driftskostnader | 2 548 393 | 2 338 580 | 2 187 648 | 2 697 593 | 2 732 166 |
| Driftsresultat | 1 407 577 | 1 490 420 | 1 620 386 | 631 764 | 946 952 |
| Annen renteinntekt | 7 796 | 56 081 | 6 464 | 798 | 275 |
| Annen finansinntekt | 296 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 8 092 | 56 081 | 6 464 | 798 | 275 |
| Annen rentekostnad | - | 6 791 | 221 | 196 | 2 |
| Sum finanskostnader | - | 6 791 | 221 | 196 | 2 |
| Netto finans | 8 092 | 49 289 | 6 242 | 602 | 273 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 626 629 | 632 365 | 947 225 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 208 619 |
| Resultat før skattekostnad | 1 415 669 | 1 539 709 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 321 185 | 340 387 | 358 061 | 139 353 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 268 568 | 493 012 | 738 606 |
| Årsresultat | 1 094 484 | 1 199 322 | 1 268 568 | 493 012 | 738 606 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 094 484 | 1 199 322 | 1 268 568 | 493 012 | 738 606 |
| Totalresultat | 1 094 484 | 1 199 322 | 1 268 568 | 493 012 | 738 606 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 397 899 |
| Ordinært utbytte | - | 2 000 000 | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 1 650 000 | - | 24 756 | 242 337 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 1 243 812 | 250 675 | 340 707 |
| Overført fra annen egenkapital | −555 516 | −800 678 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 094 484 | 1 199 322 | 1 268 568 | 493 012 | 738 606 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 111 000 | 139 000 | - | 276 316 | 340 117 |
| Sum varige driftsmidler | 111 000 | 139 000 | 2 | 276 316 | 340 117 |
| Sum anleggsmidler | 111 000 | 139 000 | 0 | - | 340 117 |
| Kundefordringer | 14 052 | 7 990 | 11 590 | 12 542 | 16 028 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 688 733 | 18 823 | 1 658 321 | 2 886 781 | 1 715 236 |
| Sum fordringer | 1 702 785 | 26 813 | 1 669 911 | 2 899 323 | 1 731 264 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 502 816 | 2 612 608 | 1 391 903 | 647 825 | 1 085 233 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 502 816 | 2 612 608 | 1 391 903 | 647 825 | 1 085 233 |
| Sum omløpsmidler | 3 205 601 | 2 639 421 | 3 061 814 | 3 547 148 | 2 816 497 |
| Sum eiendeler | 3 316 601 | 2 778 421 | 3 061 814 | 3 823 464 | 3 156 614 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 129 986 | 1 685 502 | 2 486 180 | 1 242 368 | 991 693 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 129 986 | 1 685 502 | 2 486 180 | 1 242 368 | 991 693 |
| Sum egenkapital | 1 159 986 | 1 715 502 | 2 516 180 | 1 272 368 | 1 021 693 |
| Utsatt skatt | 12 881 | - | 16 068 | 16 230 | 19 522 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 12 881 | 16 156 | 16 068 | 16 230 | 19 522 |
| Sum langsiktig gjeld | 12 881 | 16 156 | 16 068 | 16 230 | 19 522 |
| Leverandørgjeld | 10 938 | 170 955 | 21 253 | 164 572 | 20 159 |
| Betalbar skatt | 324 460 | 340 299 | 351 240 | 74 294 | 96 952 |
| Skyldig offentlige avgifter | 65 695 | 67 224 | 50 441 | 86 741 | 71 647 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 742 641 | 468 284 | 106 631 | 2 209 258 | 1 926 641 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 143 734 | 1 046 763 | 529 566 | 2 534 866 | 2 115 399 |
| Sum gjeld | 2 156 615 | 1 062 919 | 545 634 | 2 551 096 | 2 134 921 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 316 601 | 2 778 421 | 3 061 814 | 3 823 464 | 3 156 614 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,50▼ | 2,52 | 5,78 | 1,40 | 1,33 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,86▲ | 0,62 | 0,22 | 2,00 | 2,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 46,5 %▼ | 53,0 % | 47,3 % | 18,1 % | 30,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 35,6 %▼ | 38,9 % | 42,6 % | 19,0 % | 25,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 27,7 %▼ | 31,3 % | 33,3 % | 14,8 % | 20,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 35,0 %▼ | 61,7 % | 82,2 % | 33,3 % | 32,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Gynharstad AS35,6 %
4,0 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−10 %010203040
Klinikk Hausken AS−2,3 % 100,8 mill.42 ansatte 2025
Memira AS13,0 % 279,2 mill.56 ansatte 2025
Moloklinikken AS15,0 % 109,9 mill.42 ansatte 2025
Gynharstad AS35,6 % 4,0 mill.1 til 4 ansatte 2025
−10 %010203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Morten Mangersnes | 1967 |
| Styrets leder | Morten Mangersnes | 1967 |
| Styremedlem | Trine Ditløvsen | 1968 |
| Regnskapsfører | ADMENTO EVENSKJER AS950 533 676 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Morten Mangersnes AS100,0 %Harstad · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Morten Mangersnes AS
- Gynharstad AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.