- Org.nr.
- 932 814 897
- Adresse
- Sindings vei 21A, 1710 Sarpsborg
- Hovedeier
- NUWA HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat−943 657−18,8 % margin
EBITDA−557 295før av- og nedskrivninger
Årsresultat−735 583−14,7 % margin
Egenkapital−337 884−25,6 % av eiendelene
H.C.R MUR OG FLIS AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 814 897
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 14.12.2023
- Registrert
- 12.01.2024
- Adresse
- Sindings vei 21A, 1710 Sarpsborg
- Kommune
- Sarpsborg
- Næring
- 43.910 MurerarbeidMurerarbeid i Sarpsborg (12)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 9
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- H.C.R MUR OG FLIS AS932 828 316 · SARPSBORG · Gulvlegging og tapetsering9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av steinprodukter, keramiske fliser, tilbehør til bad, mur-, flis- og snekkervirksomhet, bygg- og håndverkstjenester, rehabilitering og oppussing samt tilknyttede produkter og tjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 011 900 | 6 909 439 | 0 |
| Varekostnad | 671 066 | 593 382 | - |
| Lønnskostnad Il, | 3 865 522 | 4 202 206 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 386 362 | 386 362 | - |
| Annen driftskostnad | 1 032 607 | 974 960 | - |
| Sum driftskostnader | 5 955 557 | 6 156 910 | 0 |
| Driftsresultat | −943 657 | 752 529 | 0 |
| Annen renteinntekt | 15 110 | - | - |
| Annen finansinntekt | 4 810 | - | - |
| Sum finansinntekter | 19 920 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 64 979 | 37 080 | - |
| Annen finanskostnad | 2 334 | −4 982 | - |
| Sum finanskostnader | 67 313 | 32 098 | 0 |
| Netto finans | −47 393 | −32 098 | 0 |
| Resultat før skatt | −991 050 | 720 431 | 0 |
| Skattekostnad | −255 468 | 202 732 | - |
| Årsresultat | −735 583 | 517 699 | 0 |
| Udekket tap | −367 884 | 0 | - |
| Annen egenkapital | −367 699 | 517 699 | - |
| Salgsinntekt 5 O11 | - | 6 909 439 | - |
| Utsatt skattefordel | 255 468 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 255 468 | 0 | 0 |
| Maskiner og anlegg | 0 | 386 362 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 386 362 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 255 468 | - | 0 |
| Kundefordringer | 287 900 | 879 833 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 30 000 | 34 593 | - |
| Konsernfordringer | 260 000 | 40 000 | - |
| Sum fordringer | 577 900 | 954 426 | 0 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 484 448 | 931 328 | 30 000 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 484 448 | 931 328 | 30 000 |
| Sum omløpsmidler | 1 062 348 | 1 885 754 | 30 000 |
| Sum eiendeler | 1 317 816 | 2 272 116 | 30 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 0 | 367 699 | - |
| Udekket tap | 367 884 | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −367 884 | 367 699 | 0 |
| Sum egenkapital | −337 884 | 397 699 | 24 430 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 440 862 | 544 684 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 440 862 | 544 684 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 61 267 | 84 137 | - |
| Betalbar skatt | 0 | 202 732 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 702 522 | 498 474 | - |
| Utbytte | 0 | 150 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 451 048 | 394 390 | 5 570 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 214 837 | 1 329 733 | 5 570 |
| Sum gjeld | 1 655 700 | 1 874 417 | 5 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 317 816 | 2 272 116 | 30 000 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,87▼ | 1,42 | 5,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,90▼ | 4,71 | 0,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −51,5 %▼ | 65,4 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −18,8 %▼ | 10,9 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −14,7 %▼ | 7,5 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −25,6 %▼ | 17,5 % | 81,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 556 878
- Resultat per ansatt, kroner
- −104 851
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
H.C.R MUR OG FLIS AS−18,8 %
5,0 mill. 9 ansatte 2025
−20 %−1001020
H.C.R MUR OG FLIS AS−18,8 % 5,0 mill.9 ansatte 2025
SL Stenlegging AS−7,8 % 172,0 mill.83 ansatte 2025
MJØNDALEN MUR OG PUSS AS1,3 % 213,6 mill.109 ansatte 2025
FRONT ENTREPRENØR AS10,0 % 189,0 mill.50 ansatte 2025
−20 %−1001020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ciprian Razvan Haita | 1994 |
| Styrets leder | Ciprian Razvan Haita | 1994 |
| Regnskapsfører | MA-REGNSKAP AS917 457 158 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NUWA HOLDING AS100,0 %Sarpsborg · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- NUWA HOLDING AS
- NUWA AS100,0 %
- H.C.R MUR OG FLIS AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.