- Org.nr.
- 922 077 762
- Adresse
- Gardermovegen 12, 2050 Jessheim
- Bransje
- Reklamebyråvirksomhet
Driftsresultat−443 216−6,6 % margin
Årsresultat−701 245−10,4 % margin
Egenkapital−506 032−33,2 % av eiendelene
Ansatte6i Aa‑registeret
H4 GRUPPEN AS er et aksjeselskap innen reklamebyråvirksomhet, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 077 762
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 08.11.2018
- Registrert
- 21.01.2019
- Adresse
- Gardermovegen 12, 2050 Jessheim
- Kommune
- Ullensaker
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- H4 GRUPPEN AS922 116 105 · ULLENSAKER6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utleie av eiendom samt konsulenttjenester relatert til eiendomsdrift Holdingselskap. Investering i aksjer og øvrige verdipapirer. Konsulenttjenester relatert til ledelse, administrasjon og bedriftsutvikling.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 9 768 268 | 5 646 375 | 3 061 810 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 190 779 |
| Sum driftsinntekter | 6 747 259 | 7 635 549 | 9 768 268 | 5 646 375 | 3 252 590 |
| Lønnskostnad | - | 5 733 974 | 5 111 736 | 2 671 167 | 1 015 625 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 725 211 | - | - | 261 100 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 211 331 | 347 800 | - |
| Annen driftskostnad | - | 2 232 181 | 2 233 487 | 1 607 927 | 1 288 240 |
| Sum driftskostnader | 7 190 474 | 8 691 366 | 7 556 553 | 4 626 894 | 2 564 965 |
| Driftsresultat | −443 216 | −1 055 817 | 2 211 715 | 1 019 481 | 687 624 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 23 |
| Inntekt på andre investeringer | - | - | 30 565 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 46 834 | 13 820 | 361 |
| Sum finansinntekter | 16 989 | 18 063 | 77 399 | 13 820 | 383 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 48 824 |
| Annen finanskostnad | - | - | 145 209 | 95 472 | 26 279 |
| Sum finanskostnader | 275 018 | 91 967 | 145 209 | 95 472 | 75 103 |
| Netto finans | −258 029 | −73 904 | −67 810 | −81 652 | −74 720 |
| Resultat før skatt | −701 245 | −1 129 721 | 2 143 904 | 937 829 | 612 904 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 504 619 | 206 322 | 104 275 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 639 285 | 731 507 | 508 629 |
| Årsresultat | −701 245 | −1 129 721 | 1 639 285 | 731 507 | 508 629 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 508 629 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 508 629 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 274 737 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 233 892 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | 1 639 285 | 676 066 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 639 285 | 676 066 | 508 629 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | 1 722 717 | 1 034 983 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 1 722 717 | 1 034 983 | 1 382 783 |
| Investering i datterselskap | - | - | 89 059 | 89 059 | 89 059 |
| Obligasjoner | - | - | 534 667 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 623 726 | 89 059 | 89 059 |
| Sum anleggsmidler | 652 963 | 997 506 | 2 346 443 | 1 124 042 | 1 471 842 |
| Kundefordringer | - | - | 244 102 | −1 | 237 548 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 103 696 |
| Andre fordringer | - | - | 501 184 | 309 200 | - |
| Konsernfordringer | - | - | 123 729 | 123 729 | - |
| Sum fordringer | - | - | 869 015 | 432 927 | 341 244 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 305 697 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | - | - | 0 | 0 | - |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | 0 | 0 | - |
| Markedsbaserte obligasjoner | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 408 409 | 891 493 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 408 409 | 891 493 | 305 697 |
| Sum omløpsmidler | 871 796 | 2 017 600 | 2 277 424 | 1 324 420 | 646 941 |
| Sum eiendeler | 1 524 759 | 3 015 106 | 4 623 867 | 2 448 462 | 2 118 783 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 1 382 783 |
| Selskapskapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | 2 549 243 | 909 958 | 233 892 |
| Sum opptjent egenkapital | −530 462 | 170 783 | 2 549 243 | 909 958 | 233 892 |
| Sum egenkapital | −506 032 | 195 213 | 2 573 673 | 934 388 | 258 322 |
| Utsatt skatt | - | - | −53 347 | 54 563 | 54 563 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | −53 347 | 54 563 | 54 563 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 453 170 | 505 517 | 1 050 650 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 453 170 | 505 517 | 1 050 650 |
| Sum langsiktig gjeld | 685 700 | 551 954 | 399 823 | 560 080 | 1 105 213 |
| Leverandørgjeld | - | - | 218 415 | 167 820 | 3 484 |
| Betalbar skatt | - | - | 524 515 | 206 322 | 130 982 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 137 807 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 450 429 | 299 581 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 435 787 | 251 861 | 454 721 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 345 090 | 2 267 939 | 1 650 371 | 953 995 | 755 248 |
| Sum gjeld | 2 030 791 | 2 819 893 | 2 050 194 | 1 514 075 | 1 860 461 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 4 623 867 | 2 448 463 | 2 118 783 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,65▼ | 0,89 | 1,38 | 1,39 | 0,86 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,01▼ | 14,45 | 0,80 | 1,62 | 7,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −18,8 %▲ | −27,2 % | 64,7 % | 45,2 % | 32,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −6,6 %▲ | −13,8 % | 22,6 % | 18,1 % | 21,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −10,4 %▲ | −14,8 % | 16,8 % | 13,0 % | 15,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −33,2 %▼ | 6,5 % | 55,7 % | 38,2 % | 12,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 124 543
- Resultat per ansatt, kroner
- −73 869
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
H4 GRUPPEN AS−6,6 %
6,7 mill. 6 ansatte 2025
−10 %−505
H4 GRUPPEN AS−6,6 % 6,7 mill.6 ansatte 2025
TRY SCHJÆRVEN MEDIA AS0,1 % 726,5 mill.10 ansatte 2025
TRY AS1,3 % 1 001,8 mill.271 ansatte 2025
BAUER MEDIA OUTDOOR NORGE AS4,6 % 450,1 mill.54 ansatte 2025
−10 %−505
De tre andre er de største selskapene i næringskode 73.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hrafnhildur Sigurdardottir | 1969 |
| Styrets leder | Hjalti Gardarsson | 1960 |
| Styremedlem | Haukur Hjaltason | 1995 |
| Styremedlem | Hrafnhildur Sigurdardottir | 1969 |
| Revisor | MPR REVISJON AS918 494 138 | - |
| Regnskapsfører | EMINENTIA REGNSKAP AS995 453 355 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Hjalti Gardarsson50,0 %f. 1960 · Jessheim · 15 000 ordinære aksjer
- Hrafnhildur Sigurdardottir40,0 %f. 1969 · Jessheim · 12 000 ordinære aksjer
- Haukur Hjaltason10,0 %f. 1995 · Maura · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.