- Org.nr.
- 985 386 854
- Telefon
- 67 55 10 00
- Adresse
- Vollsveien 19, 1366 Lysaker
- Hovedeier
- HABTO HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat43 168 8833,8 % margin
Årsresultat42 984 5773,8 % margin
Egenkapital149 192 88623,8 % av eiendelene
Ansatte122i Aa‑registeret
HAB CONSTRUCTION AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2003.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 985 386 854
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 01.01.2003
- Registrert
- 11.02.2003
- Adresse
- Vollsveien 19, 1366 Lysaker
- Telefon
- 67 55 10 00
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 116 361
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HAB CONSTRUCTION AS985 398 151 · BÆRUM132 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål er å utføre anlegg og bygg oppdrag som entreprenør samt virksomhet som er i naturlig sammenheng med denne bransje og nærstående bransjer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt l, | - | - | 1 034 376 804 | 1 212 498 854 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 8 173 254 | 1 434 902 | 1 750 771 |
| Sum driftsinntekter | 1 126 011 805 | 931 391 406 | 1 042 550 057 | 1 213 933 756 | 954 695 548 |
| Varekostnad | - | - | 695 719 020 | 843 766 710 | 630 193 243 |
| Lønnskostnad | - | - | 154 537 199 | 145 674 661 | 116 105 340 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 4 888 026 | 8 257 193 | 6 986 096 |
| Annen driftskostnad | - | - | 138 397 795 | 153 206 284 | 112 620 197 |
| Sum driftskostnader | 1 082 842 922 | 926 122 431 | 993 542 040 | 1 150 904 848 | 865 904 876 |
| Driftsresultat | 43 168 883 | 5 268 976 | 49 008 018 | 63 028 908 | 88 790 672 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | 5 450 832 | 3 759 182 | 1 586 356 |
| Annen renteinntekt | - | - | 3 527 343 | 2 127 102 | 5 857 815 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | −9 450 | 273 |
| Sum finansinntekter | 16 311 868 | 12 393 639 | 8 978 175 | 5 876 833 | 7 444 444 |
| Annen rentekostnad | - | - | 1 168 061 | 929 035 | 1 863 895 |
| Annen finanskostnad | - | - | 630 688 | 42 038 | 337 |
| Sum finanskostnader | 940 172 | 2 348 489 | 1 798 749 | 971 073 | 1 864 231 |
| Netto finans | 15 371 696 | 10 045 150 | 7 179 426 | 4 905 761 | 5 580 212 |
| Resultat før skatt | 58 540 580 | 15 314 125 | 56 187 443 | 67 934 669 | 94 370 884 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 20 780 609 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 12 425 928 | 14 961 948 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 43 761 515 | 52 972 721 | 73 590 275 |
| Årsresultat | 42 984 577 | 14 235 678 | 43 761 515 | 52 972 721 | 73 590 275 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 43 761 515 | 52 972 721 | 73 590 275 |
| Totalresultat | - | - | 43 761 515 | 52 972 721 | 73 590 275 |
| Ordinært utbytte | - | - | 30 000 000 | 40 000 000 | 38 000 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 12 972 721 | 35 590 275 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 35 730 210 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −21 968 695 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 43 761 515 | 52 972 721 | 73 590 275 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 952 944 777 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 5 425 389 | - | 7 914 014 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 1 542 609 | 17 064 597 | 19 258 296 |
| Obligasjoner og andre fordringer | - | - | 496 083 | 604 992 | 686 688 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 496 083 | 604 992 | 686 688 |
| Sum anleggsmidler | 3 911 560 | 4 233 082 | 2 038 692 | 17 669 589 | 19 944 984 |
| Kundefordringer | - | - | 374 065 946 | 279 545 409 | 174 510 837 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 1 385 146 | 3 611 878 | 1 973 340 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 69 007 453 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | - | 92 912 554 | 88 595 882 | - |
| Sum fordringer | - | - | 468 363 646 | 371 753 170 | 245 491 629 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 82 488 937 | 128 740 289 | 228 484 821 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 82 488 937 | 128 740 289 | 228 484 821 |
| Sum omløpsmidler | 621 888 724 | 581 391 471 | 550 852 583 | 500 493 459 | 473 976 450 |
| Sum eiendeler | 625 800 284 | 585 624 553 | 552 891 275 | 518 163 048 | 493 921 435 |
| Finansielle leieavtaler maskiner og utstyr | - | - | - | 11 639 208 | 11 344 282 |
| Aksjekapital | - | - | 116 361 | 116 361 | 116 361 |
| Overkurs | - | - | 393 689 | 393 689 | 393 689 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 35 730 210 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 36 240 260 | 36 240 260 | 36 240 260 | 510 050 | 510 050 |
| Annen egenkapital | - | - | 126 946 051 | 141 054 099 | 128 081 378 |
| Sum opptjent egenkapital | 112 952 626 | 95 886 466 | 126 946 051 | 141 054 099 | 128 081 378 |
| Sum egenkapital | 149 192 886 | 132 126 726 | 163 186 311 | 141 564 149 | 128 591 428 |
| Utsatt skatt | - | - | 20 102 320 | 63 561 967 | 48 600 019 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 20 102 320 | 63 561 967 | 48 600 019 |
| Forpliktelser finansielle leieavtaler | - | - | - | 11 988 583 | 10 929 591 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 11 988 583 | 10 929 591 |
| Sum langsiktig gjeld | 15 282 477 | 7 035 402 | 20 102 320 | 75 550 550 | 59 529 610 |
| Leverandørgjeld | - | - | 155 286 096 | 186 085 800 | 140 527 640 |
| Betalbar skatt | - | - | 48 024 929 | - | - |
| Skattetrekk og andre trekk | - | - | 70 197 020 | 7 643 272 | 9 235 673 |
| Utbytte | - | - | 30 000 000 | 40 000 000 | 38 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 66 094 600 | 67 319 277 | 118 037 084 |
| Sum kortsiktig gjeld | 461 324 921 | 446 462 425 | 369 602 644 | 301 048 349 | 305 800 397 |
| Sum gjeld | 476 607 398 | 453 497 827 | 389 704 964 | 376 598 899 | 365 330 006 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 552 891 275 | 518 163 048 | 493 921 435 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,35▲ | 1,30 | 1,49 | 1,66 | 1,55 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,19▼ | 3,43 | 2,39 | 2,66 | 2,84 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,8 %▲ | 3,1 % | 10,8 % | 13,6 % | 19,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,8 %▲ | 0,6 % | 4,7 % | 5,2 % | 9,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,8 %▲ | 1,5 % | 4,2 % | 4,4 % | 7,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 23,8 %▲ | 22,6 % | 29,5 % | 27,3 % | 26,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 9 229 605
- Resultat per ansatt, kroner
- 353 843
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HAB CONSTRUCTION AS3,8 %
1 126,0 mill. 122 ansatte 2025
0 %246
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HAB CONSTRUCTION AS3,8 % 1 126,0 mill.122 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christian Tanum | 1986 |
| Styrets leder | Jeppe Bjørnerud Raaholt | 1982 |
| Styremedlem | Einar Olsen | 1984 |
| Styremedlem | Hanne Vaadal Snipen | 1977 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HABTO HOLDING AS100,0 %Lysaker · 116 361 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ENDÚR ASA
- HABTO HOLDING AS100,0 %
- Propoint Survey AS51,0 %
- HAB CONSTRUCTION AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.