- Org.nr.
- 977 266 777
- Telefon
- 51 80 11 00
- Adresse
- Fabrikkveien 3, 4033 Stavanger
- Hovedeier
- HABI HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat1 031 32135,8 % margin
EBITDA1 181 521før av- og nedskrivninger
Årsresultat567 05819,7 % margin
Egenkapital1 090 28312,9 % av eiendelene
HABI FABRIKKVEIEN 9 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1997.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 977 266 777
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.09.2026
- Stiftet
- 15.02.1997
- Registrert
- 21.02.1997
- Adresse
- Fabrikkveien 3, 4033 Stavanger
- Telefon
- 51 80 11 00
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger (1 827)
- Aksjekapital
- 950 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HABI FABRIKKVEIEN 9 AS977 436 737 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og drive fast eiendom, direkte eller gjennom besittelse av aksjer eller andeler i andre selskaper, herunder å eie og/eller drive annen virksomhet som er tilknyttet eiendommer selskapet eier og/eller driver.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 878 640 | 2 749 753 | 2 581 847 | 2 549 647 | 2 168 194 |
| Sum driftsinntekter | 2 878 640 | 2 749 753 | 2 581 847 | 2 549 647 | 2 168 194 |
| Varekostnad | 470 015 | 355 973 | 331 471 | 387 454 | 325 841 |
| Avskrivning på varige driftsm. og immatr. eiendeler | - | - | - | - | 451 058 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 150 200 | 173 848 | 150 200 | 471 300 | - |
| Annen driftskostnad | 1 227 105 | 811 449 | 675 168 | 1 966 612 | 891 388 |
| Sum driftskostnader | 1 847 319 | 1 341 270 | 1 156 839 | 2 825 365 | 1 668 287 |
| Driftsresultat | 1 031 321 | 1 408 483 | 1 425 007 | −275 719 | 499 907 |
| Annen renteinntekt | 95 454 | 21 052 | 10 006 | 4 316 | 76 |
| Annen finansinntekt | 12 903 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 108 357 | 21 052 | 10 006 | 4 316 | 76 |
| Annen rentekostnad | 412 786 | 387 760 | 386 495 | 285 452 | 194 765 |
| Sum finanskostnader | 412 786 | 387 760 | 386 495 | 285 452 | 194 765 |
| Netto finans | −304 429 | −366 708 | −376 489 | −281 136 | −194 689 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 048 519 | −556 854 | 305 219 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 67 147 |
| Resultat før skattekostnad | 726 892 | 1 041 775 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 159 834 | 229 152 | 230 675 | −122 509 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 817 844 | −434 345 | 238 072 |
| Årsresultat | 567 058 | 812 623 | 817 844 | −434 345 | 238 072 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 567 058 | 812 623 | 817 843 | −434 345 | - |
| Totalresultat | 567 058 | 812 623 | 817 843 | −434 345 | - |
| Konsernbidrag | - | - | - | −433 360 | 381 108 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | −143 036 |
| Avgitt konsernbidrag | 525 330 | 778 440 | 753 480 | - | - |
| Udekket tap | - | - | 985 | −985 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 41 728 | 34 183 | 63 378 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 567 058 | 812 623 | 817 844 | −434 345 | 238 072 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 3 765 331 | 3 915 531 | 4 089 379 | 4 239 579 | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 765 331 | 3 915 531 | 4 089 379 | 4 239 579 | 4 710 879 |
| Sum anleggsmidler | 3 765 331 | 3 915 531 | 4 098 927 | 4 267 243 | 4 710 879 |
| Kundefordringer | 128 162 | - | 463 423 | 388 564 | 253 519 |
| Andre kortsiktige fordringer | 48 112 | 162 369 | 36 809 | 78 012 | - |
| Konsernfordringer | - | 3 878 102 | 4 399 868 | 3 689 868 | 4 522 594 |
| Sum fordringer | 176 274 | 4 040 471 | 4 900 100 | 4 156 444 | 4 776 113 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 360 248 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 526 994 | 164 818 | 23 677 | 145 008 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 526 994 | 164 818 | 23 677 | 145 008 | 360 248 |
| Sum omløpsmidler | 4 703 268 | 4 205 290 | 4 923 776 | 4 301 451 | 5 136 361 |
| Sum eiendeler | 8 468 599 | 8 120 820 | 9 022 703 | 8 568 694 | 9 847 240 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 9 548 | 27 664 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 9 548 | 27 664 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 4 710 879 |
| Aksjekapital | 950 000 | 950 000 | 950 000 | 950 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 994 | 994 | 994 | 994 | 994 |
| Sum innskutt egenkapital | 950 994 | 950 994 | 950 994 | 950 994 | 950 994 |
| Udekket tap | - | - | - | 985 | - |
| Annen egenkapital | 139 290 | 97 561 | 63 378 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 139 290 | 97 561 | 63 378 | −985 | - |
| Sum egenkapital | 1 090 283 | 1 048 555 | 1 014 372 | 950 008 | 950 994 |
| Utsatt skatt | 11 652 | - | - | - | 21 205 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 11 652 | - | - | - | 21 205 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 029 767 | 5 633 159 | 6 185 083 | 6 737 007 | 7 588 931 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 029 767 | - | 6 185 083 | 6 737 007 | 7 588 931 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 041 419 | 5 633 159 | 6 185 083 | 6 737 007 | 7 610 136 |
| Leverandørgjeld | 103 835 | 101 503 | 69 121 | 203 771 | 253 736 |
| Betalbar skatt | 95 | 83 | 39 | - | 92 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 3 291 |
| Skyldig offentlige avgifter | 29 308 | - | 74 874 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 872 898 | 998 000 | 966 000 | - | 488 600 |
| Annen kortsiktig gjeld | 330 760 | 339 520 | 713 214 | 677 908 | 540 392 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 336 896 | 1 439 106 | 1 823 248 | 881 679 | 1 286 110 |
| Sum gjeld | 7 378 315 | 7 072 265 | 8 008 331 | 7 618 686 | 8 896 246 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 468 599 | - | 9 022 703 | 8 568 694 | 9 847 240 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 950 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,52▲ | 2,92 | 2,70 | 4,88 | 3,99 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,77▲ | 6,74 | 7,89 | 8,02 | 9,35 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,7 %▼ | 16,7 % | 16,3 % | −2,9 % | 5,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 35,8 %▼ | 51,2 % | 55,2 % | −10,8 % | 23,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 19,7 %▼ | 29,6 % | 31,7 % | −17,0 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 12,9 % | 12,9 % | 11,2 % | 11,1 % | 9,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HABI FABRIKKVEIEN 9 AS35,8 %
2,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
HABI FABRIKKVEIEN 9 AS35,8 % 2,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anne Christine Palma Bie | 1977 |
| Styrets leder | Beate Bie | 1979 |
| Styremedlem | Anne Christine Palma Bie | 1977 |
| Regnskapsfører | PRO-SJEKT REGNSKAP AS983 898 033 | - |
| Regnskapsfører | CREDO REVISJON AS996 105 709 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HABI HOLDING AS100,0 %Stavanger · 950 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HABI HOLDING AS
- HABI FABRIKKVEIEN 3 AS100,0 %
- HABI SØLVBERGGÅRDEN AS100,0 %
- SØSTRENE BIE AS100,0 %
- HABI AS100,0 %
- HABI FABRIKKVEIEN 9 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.