- Org.nr.
- 926 460 188
- Adresse
- Storgata 25, 2750 Gran
- Bransje
- Forebyggende helsearbeid
Driftsresultat−39 281ikke oppgitt
Årsresultat5 960 847ikke oppgitt
Egenkapital128 0202,1 % av eiendelene
Habilitering Holding AS er et aksjeselskap innen forebyggende helsearbeid, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 460 188
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.09.2026
- Stiftet
- 04.01.2021
- Registrert
- 19.02.2021
- Adresse
- Storgata 25, 2750 Gran
- Kommune
- Gran
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Å investere i selskaper og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 39 281 | - | - | 60 952 | 4 206 |
| Sum driftskostnader | 39 281 | 64 867 | 28 927 | 60 952 | 4 206 |
| Driftsresultat | −39 281 | −64 867 | −28 927 | −60 952 | −4 206 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 6 000 000 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 128 | - | - | 6 | - |
| Sum finansinntekter | 6 000 128 | 5 764 867 | 2 335 310 | 6 | 12 |
| Netto finans | 6 000 128 | 5 764 867 | 2 335 310 | 6 | 12 |
| Resultat før skatt | - | 5 700 000 | 2 306 383 | −60 946 | −4 194 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −60 946 | - |
| Resultat før skattekostnad | 5 960 847 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 5 960 847 | 5 700 000 | 2 306 383 | −60 946 | −4 194 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 5 960 847 | - | - | −60 946 | - |
| Totalresultat | 5 960 847 | - | - | −60 946 | - |
| Udekket tap | - | - | - | −60 946 | - |
| Ordinært utbytte | 6 000 000 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −39 153 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 960 847 | - | - | −60 946 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Investering i datterselskap | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 45 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 15 203 | - |
| Konsernfordringer | 6 064 522 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 6 064 522 | - | - | 15 203 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 49 747 | - | - | 4 915 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 49 747 | - | - | 4 915 | - |
| Sum omløpsmidler | 6 114 270 | 1 837 172 | 137 172 | 20 117 | 9 853 |
| Sum eiendeler | 6 144 270 | 1 867 172 | 167 172 | 50 117 | 54 853 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | - | - | - | 65 140 | - |
| Annen egenkapital | 103 590 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 103 590 | 1 842 742 | 142 742 | −65 140 | −4 194 |
| Sum egenkapital | 128 020 | 1 867 172 | 167 172 | −40 710 | 20 236 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 89 327 | - |
| Utbytte | 6 000 000 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 16 250 | - | - | 1 500 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 016 250 | - | - | 90 827 | 34 617 |
| Sum gjeld | 6 016 250 | 0 | 0 | 90 827 | 34 617 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 144 270 | - | - | 50 117 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,02 | - | - | 0,22 | 0,28 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 46,99▲ | 0,00 | 0,00 | −2,23 | 1,71 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 148,8 %▼ | 560,4 % | 2 122,9 % | −116,1 % | −7,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 2,1 %▼ | 100,0 % | 100,0 % | −81,2 % | 36,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Even Andor Skavhaug | 1961 |
| Styremedlem | Lene Skjaker Borgli | 1977 |
| Revisor | BORG REVISJON AS931 776 207 | - |
| Regnskapsfører | EAGER INNLANDET AS926 403 729 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MALE HOLDING AS46,3 %Jevnaker · 13 903 ordinære aksjer
- Petrisen Holding AS46,3 %Jaren · 13 903 ordinære aksjer
- Evansk Holding AS7,31 %Biri · 2 194 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Habilitering Hadeland AS100,0 %825 174 672 · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.