- Org.nr.
- 813 655 292
- Adresse
- Sørlivegen 48, 2743 Harestua
Driftsresultat29 4078,5 % margin
Årsresultat22 3496,5 % margin
Egenkapital68 00430,1 % av eiendelene
Hadeland Uteliv AS er et aksjeselskap innen utleie og leasing av andre husholdningsvarer og varer til personlig bruk, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 813 655 292
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.09.2026
- Stiftet
- 07.05.2014
- Registrert
- 19.05.2014
- Adresse
- Sørlivegen 48, 2743 Harestua
- Kommune
- Lunner
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Hadeland Uteliv AS913 657 632 · LUNNER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Levere lyd, lys, DJ og andre relaterte produkter i form av utleie til både privat- og bedriftsmarkedet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 275 269 | - | - | 606 082 | - |
| Annen driftsinntekt | 68 833 | - | - | 57 560 | - |
| Sum driftsinntekter | 344 102 | 2 384 880 | 907 859 | 663 642 | 201 671 |
| Varekostnad | 48 365 | - | - | 186 400 | 9 131 |
| Lønnskostnad | 101 686 | - | - | 210 841 | 65 501 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler (0) | - | - | - | 9 738 | 16 693 |
| Annen driftskostnad | 164 644 | - | - | 266 207 | 90 107 |
| Sum driftskostnader | 314 695 | 2 349 927 | 921 530 | 673 187 | 181 432 |
| Driftsresultat | 29 407 | 34 952 | −13 671 | −9 544 | 20 239 |
| Annen renteinntekt | 96 | - | - | 80 | - |
| Sum finansinntekter | 96 | 0 | 166 | 80 | 18 |
| Annen rentekostnad | 7 123 | - | - | 762 | - |
| Annen finanskostnad | 30 | - | - | 172 | - |
| Sum finanskostnader | 7 153 | 19 269 | 260 | 934 | - |
| Netto finans | −7 057 | −19 269 | −94 | −854 | 18 |
| Resultat før skatt | 22 349 | 15 684 | −13 765 | −10 398 | 20 257 |
| Skattekostnad | - | - | - | 1 900 | 2 919 |
| Årsresultat | 22 349 | 15 684 | −13 765 | −12 298 | 17 338 |
| Udekket tap | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen egenkapital | 22 349 | - | - | −12 298 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −12 298 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 738 |
| Varer | 8 322 | - | - | - | - |
| Kundefordringer | 93 811 | - | - | 10 726 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | 4 127 | - |
| Sum fordringer | 93 811 | - | - | 14 853 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 123 839 | - | - | 101 764 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 123 839 | - | - | 101 764 | - |
| Sum omløpsmidler | 225 972 | 352 882 | 224 230 | 121 426 | 74 633 |
| Sum eiendeler | 225 972 | 352 882 | 224 230 | 121 426 | 84 371 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 38 004 | - | - | 13 736 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 38 004 | 15 654 | −29 | 13 736 | 24 134 |
| Sum egenkapital | 68 004 | 45 654 | 29 971 | 43 736 | 54 134 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 64 110 | - | - | 37 155 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 46 561 | - | - | 22 168 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 47 297 | - | - | 18 366 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 157 968 | 307 228 | 194 259 | 77 690 | 30 236 |
| Sum gjeld | 157 968 | 307 228 | 194 259 | 77 690 | 30 236 |
| Sum egenkapital og gjeld | 225 972 | - | - | 121 426 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,43▲ | 1,15 | 1,15 | 1,56 | 2,47 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,32▼ | 6,73 | 6,48 | 1,78 | 0,56 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,2 %▼ | 12,1 % | −7,8 % | −9,2 % | 24,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,5 %▲ | 1,5 % | −1,5 % | −1,4 % | 10,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,5 %▲ | 0,7 % | −1,5 % | −1,9 % | 8,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 30,1 %▲ | 12,9 % | 13,4 % | 36,0 % | 64,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Hadeland Uteliv AS8,5 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
Hallspesialisten AS4,9 % 96,9 mill.23 ansatte 2025
N3 NORGE AS5,4 % 134,3 mill.27 ansatte 2025
Hadeland Uteliv AS8,5 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Utleiepartner AS12,4 % 119,8 mill.50 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 77.220.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Andreas Wøien Eriksen | 1994 |
| Styrets leder | Andreas Wøien Eriksen | 1994 |
| Styremedlem | Tommy Nilsen | 1994 |
| Regnskapsfører | SYNEGA REGNSKAP AS914 549 140 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TOMMY NILSEN50,0 %f. 1994 · Grua · 1 000 ordinære aksjer
- ANDREAS WØIEN ERIKSEN50,0 %f. 1994 · Harestua · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.