- Org.nr.
- 976 890 426
- Telefon
- 76 11 75 80
- Adresse
- Mary Pettersens vei 3, 8445 Melbu
- Bransje
- Forebyggende helsearbeid
Driftsresultat1 670 07666,9 % margin
EBITDA1 707 979før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 485 07659,5 % margin
Egenkapital2 649 00986,3 % av eiendelene
HADSEL VIVO AS er et aksjeselskap innen forebyggende helsearbeid, stiftet 1996.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 976 890 426
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 15.08.1996
- Registrert
- 11.11.1996
- Adresse
- Mary Pettersens vei 3, 8445 Melbu
- Telefon
- 76 11 75 80
- Kommune
- Hadsel
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HADSEL VIVO AS976 893 786 · HADSEL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive manuell terapi, ultralydundersøkelser og i tillegg vil man drive test og treningslaboratorium, samt utleie av forretningseiendom og det som naturlig faller inn under dette.
Tidligere navn
- Institutt for Manuell Terapi AS15.11.1996 til 27.10.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 330 900 | 212 253 | 227 168 | 542 125 | 502 634 |
| Annen driftsinntekt | 2 166 034 | 374 376 | 1 476 915 | 1 595 483 | 1 683 854 |
| Sum driftsinntekter | 2 496 934 | 586 629 | 1 704 083 | 2 137 609 | 2 186 488 |
| Varekostnad | 2 934 | 3 692 | 3 608 | 5 351 | 9 515 |
| Lønnskostnad | - | - | 299 992 | 1 201 362 | 1 126 608 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 9 939 |
| Lønnskostnad Il, | 338 132 | 368 508 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 37 903 | 75 847 | 65 047 | 4 350 | - |
| Annen driftskostnad | 447 889 | 463 610 | 648 206 | 568 945 | 687 344 |
| Sum driftskostnader | 826 858 | 911 657 | 1 016 852 | 1 780 008 | 1 833 406 |
| Driftsresultat | 1 670 076 | −325 028 | 687 231 | 357 601 | 353 082 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 300 000 |
| Annen renteinntekt | 64 575 | 10 280 | 369 | - | - |
| Sum finansinntekter | 64 575 | 10 280 | 369 | 0 | 300 000 |
| Annen rentekostnad | 0 | 1 979 | 43 | 435 | 37 |
| Annen finanskostnad | - | - | 20 000 | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 1 979 | 20 043 | 435 | 37 |
| Netto finans | 64 575 | 8 301 | −19 674 | −435 | 299 963 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 653 046 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 77 670 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 575 376 |
| Resultat før skattekostnad | 1 734 651 | −316 727 | 667 557 | 357 166 | - |
| Skattekostnad | 249 575 | 0 | 215 351 | 78 602 | - |
| Årsresultat | 1 485 076 | −316 727 | 452 206 | 278 564 | 575 376 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 575 376 |
| Tilleggsutbytte | - | - | 0 | 100 000 | 100 000 |
| Overføringer fra-/ til annen egenkapital | - | - | - | - | 475 376 |
| Annen egenkapital | 1 485 076 | −316 727 | 452 206 | 178 564 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 452 206 | 278 564 | 575 376 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 193 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | - | 4 350 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 1 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | 281 584 | 344 169 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 62 902 | - | 22 164 | 1 | - |
| Sum varige driftsmidler | 32 400 | 344 486 | 366 333 | 1 | 4 351 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 0 | 845 378 | 845 378 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 845 378 | 845 378 |
| Sum anleggsmidler | 32 400 | 344 486 | 366 333 | 845 379 | 851 922 |
| Kundefordringer | 900 | 0 | 263 206 | 44 450 | 16 323 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 361 162 |
| Andre kortsiktige fordringer | 22 559 | 27 012 | 37 388 | 19 753 | - |
| Sum fordringer | 23 459 | 27 012 | 300 594 | 64 203 | 377 485 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 415 010 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 014 028 | 942 671 | 1 059 928 | 628 170 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 014 028 | 942 671 | 1 059 928 | 628 170 | 415 010 |
| Sum omløpsmidler | 3 037 488 | 969 684 | 1 360 522 | 692 372 | 792 496 |
| Sum eiendeler | 3 069 887 | 1 314 169 | 1 726 855 | 1 537 751 | 1 644 418 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 2 193 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 2 549 009 | 1 063 933 | 1 380 660 | 1 118 902 | 940 338 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 549 009 | 1 063 933 | 1 380 660 | 1 118 902 | 940 338 |
| Sum egenkapital | 2 649 009 | 1 163 933 | 1 480 660 | 1 218 902 | 1 040 338 |
| Utsatt skatt | 249 575 | 0 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 249 575 | 0 | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 0 | 13 419 | 219 440 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 13 419 | 219 440 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 13 419 | 219 440 |
| Leverandørgjeld | 5 522 | 14 586 | 30 121 | 36 642 | 12 332 |
| Betalbar skatt | - | - | 160 792 | 76 409 | 79 069 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 48 411 |
| Skyldige offentlige avgifter | 123 825 | 88 123 | 1 641 | 59 152 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 41 956 | 47 527 | 53 641 | 133 228 | 244 827 |
| Sum kortsiktig gjeld | 171 303 | 150 236 | 246 195 | 305 430 | 384 639 |
| Sum gjeld | 420 878 | 150 236 | 246 195 | 318 849 | 604 079 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 069 887 | 1 314 169 | 1 726 855 | 1 537 751 | 1 644 418 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 17,73▲ | 6,45 | 5,53 | 2,27 | 2,06 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,16▲ | 0,13 | 0,17 | 0,26 | 0,58 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 79,1 %▲ | −20,7 % | 42,1 % | 22,5 % | 39,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 66,9 %▲ | −55,4 % | 40,3 % | 16,7 % | 16,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 59,5 %▲ | −54,0 % | 26,5 % | 13,0 % | 26,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 86,3 %▼ | 88,6 % | 85,7 % | 79,3 % | 63,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HADSEL VIVO AS66,9 %
2,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %020406080
FALCK NORGE AS−11,9 % 588,1 mill.547 ansatte 2025
AVONOVA HELSE AS−3,8 % 556,9 mill.592 ansatte 2025
Avonova Solutions AS6,3 % 321,3 mill.112 ansatte 2025
HADSEL VIVO AS66,9 % 2,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %020406080
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.992.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jostein Kristen Ellingsen | 1951 |
| Styrets leder | Jostein Kristen Ellingsen | 1951 |
| Regnskapsfører | ASPIA NORGE AS923 792 457 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Jostein Kristen Ellingsen100,0 %f. 1951 · Melbu · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.