- Org.nr.
- 927 859 467
- Adresse
- Sunndalsvegen 8, 7340 Oppdal
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat−73 735ikke oppgitt
Årsresultat2 372 111ikke oppgitt
Egenkapital6 587 67972,5 % av eiendelene
Hafella Holding AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 859 467
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 13.09.2021
- Registrert
- 02.10.2021
- Adresse
- Sunndalsvegen 8, 7340 Oppdal
- Kommune
- Oppdal
- Aksjekapital
- 80 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og eiendom samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | - | 0 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 73 735 | 67 092 | 37 217 | 43 578 | 1 004 |
| Sum driftskostnader | 73 735 | 67 092 | 37 217 | 43 578 | 1 004 |
| Driftsresultat | −73 735 | −67 092 | −37 217 | −43 578 | −1 004 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −1 004 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −1 446 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 442 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 2 000 000 | 1 400 000 | 527 000 | 593 056 | - |
| Annen renteinntekt | 95 | 1 090 | 1 452 | 46 | - |
| Annen finansinntekt | 723 899 | 161 778 | 128 176 | - | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 306 546 | 56 188 | 127 528 | 0 | - |
| Sum finansinntekter | 3 030 541 | 1 619 055 | 784 156 | 593 102 | - |
| Annen rentekostnad | 60 | - | 0 | 0 | - |
| Annen finanskostnad | 73 041 | 232 028 | 98 778 | - | - |
| Sum finanskostnader | 73 101 | 232 028 | 98 778 | 0 | - |
| Netto finans | 2 957 440 | 1 387 027 | 685 378 | 593 102 | - |
| Resultat før skattekostnad | 2 883 705 | 1 319 935 | 648 161 | 549 524 | - |
| Skattekostnad | 511 594 | 0 | 6 | 120 895 | - |
| Årsresultat | 2 372 111 | 1 319 935 | 648 155 | 428 629 | 442 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 442 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 442 |
| Ordinært utbytte | 500 000 | 400 000 | 600 000 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 1 872 111 | 919 935 | 48 155 | 428 629 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 648 155 | 428 629 | 442 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 120 895 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 2 530 000 | 2 530 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | 2 500 000 | 2 500 000 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 1 450 000 | 600 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 530 000 | 2 530 000 | 3 980 000 | 3 130 000 | 30 000 |
| Sum anleggsmidler | 2 530 000 | 2 530 000 | 3 980 000 | 3 130 000 | 150 895 |
| Konsernfordringer | 2 000 000 | 1 900 000 | 527 000 | 593 056 | 3 154 528 |
| Sum fordringer | 2 000 000 | 1 900 000 | 527 000 | 593 056 | 3 154 528 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 14 051 |
| Markedsbaserte aksjer | 3 921 192 | 2 344 128 | 1 818 658 | 0 | - |
| Sum investeringer | 3 921 192 | 2 344 128 | 1 818 658 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 632 081 | 721 384 | 178 756 | 25 587 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 632 081 | 721 384 | 178 756 | 25 587 | 14 051 |
| Sum omløpsmidler | 6 553 273 | 4 965 512 | 2 524 414 | 618 643 | 3 168 579 |
| Sum eiendeler | 9 083 273 | 7 495 512 | 6 504 414 | 3 748 643 | 3 319 474 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 120 895 |
| Aksjekapital | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 | - |
| Overkurs | 3 243 977 | 3 243 977 | 3 243 977 | 3 243 977 | 3 243 977 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 318 407 | 3 318 407 | 3 318 407 | 3 318 407 | 3 318 407 |
| Annen egenkapital | 3 269 272 | 1 397 161 | 477 226 | 429 071 | 442 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 269 272 | 1 397 161 | 477 226 | 429 071 | 442 |
| Sum egenkapital | 6 587 679 | 4 715 568 | 3 795 633 | 3 747 478 | 3 318 849 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 4 056 | 0 | 1 831 | 1 165 | - |
| Betalbar skatt | 511 594 | 0 | 6 | 0 | - |
| Utbytte | 500 000 | 400 000 | 600 000 | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 479 944 | 2 379 944 | 2 106 944 | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 495 594 | 2 779 944 | 2 708 781 | 1 165 | 625 |
| Sum gjeld | 2 495 594 | 2 779 944 | 2 708 781 | 1 165 | 625 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 083 273 | 7 495 512 | 6 504 414 | 3 748 643 | 3 319 474 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 80 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,63▲ | 1,79 | 0,93 | 531,02 | 5 069,73 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,38▼ | 0,59 | 0,71 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 35,7 %▲ | 22,2 % | 14,6 % | 15,5 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 72,5 %▲ | 62,9 % | 58,4 % | 100,0 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Åsmund Gorset | 1986 |
| Styrets leder | Åsmund Gorset | 1986 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Åsmund Gorset100,0 %f. 1986 · Oppdal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Tannlege Gorset AS100,0 %927 859 483 · 100 ordinære aksjer
- Hafella Eiendom AS100,0 %928 947 068 · 100 ordinære aksjer
- Polight ASA0,00 %988 862 703 · 6 000 ordinære aksjer
- AKER ASA0,00 %886 581 432 · 500 ordinære aksjer
- Salmar ASA0,00 %960 514 718 · 350 ordinære aksjer
- Austevoll Seafood ASA0,00 %929 975 200 · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.