- Org.nr.
- 942 668 775
- Adresse
- Flintveien 12, 1785 Halden
- Hovedeier
- Gundersens Holding AS, 100 %
Driftsresultat−846 498
Årsresultat656 745
Egenkapital17 791 25575,0 % av eiendelene
Halden Prosjektutvikling AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 1986.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 942 668 775
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 30.12.1986
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Flintveien 12, 1785 Halden
- Kommune
- Halden
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Halden Prosjektutvikling AS923 405 305 · HALDEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Gjennom erverv, leie eller avtale å utvikle grunn- arealer og/eller fast eiendom på forretningsmessig grunnlag både hva angår utbygging og finansiering, samt deltagelse i andre selskaper og virksomheter med lignende formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 165 878 | 9 422 940 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 165 878 | 17 253 429 | - | - | - |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | 27 600 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 426 825 | 416 305 | 306 701 | - | - |
| Annen driftskostnad | 585 551 | 3 023 688 | 170 591 | 155 033 | 248 906 |
| Sum driftskostnader | 1 012 376 | 3 467 593 | 477 292 | 155 033 | 248 906 |
| Driftsresultat | −846 498 | 13 785 836 | −477 292 | −155 033 | −248 906 |
| Annen renteinntekt | 793 513 | 4 601 032 | 27 651 | 8 811 | 487 |
| Annen finansinntekt | 1 825 458 | 2 212 086 | 210 000 | 102 000 | 24 000 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | 308 503 | - | 1 139 703 |
| Sum finansinntekter | 2 618 971 | 6 813 118 | 546 154 | 110 811 | 1 164 190 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | 1 337 867 | - | 71 857 | - |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 890 551 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 24 487 | 9 528 | 6 502 | 1 399 | 175 |
| Annen finanskostnad | 200 690 | 93 052 | - | - | 3 |
| Sum finanskostnader | 1 115 728 | 1 440 447 | 6 502 | 73 256 | 178 |
| Netto finans | 1 503 243 | 5 372 671 | 539 652 | 37 555 | 1 164 012 |
| Resultat før skatt | - | - | 62 360 | −117 478 | 915 106 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 62 360 | −117 478 | 915 106 |
| Resultat før skattekostnad | 656 745 | 19 158 507 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | 3 873 270 | - | - | - |
| Årsresultat | 656 745 | 15 285 237 | 62 360 | −117 478 | 915 106 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 656 745 | 15 285 237 | 62 360 | −117 478 | 915 106 |
| Totalresultat | 656 745 | 15 285 237 | 62 360 | −117 478 | 915 106 |
| Avsatt til annen egenkapital | 656 745 | 15 285 237 | 7 | 62 360 | 915 106 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | 7 | −117 478 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 656 745 | 15 285 237 | 62 360 | −117 478 | 915 106 |
| Salgsinntekt | - | 7 830 489 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 795 | 500 193 | - | - | 8 442 |
| Sum fordringer | 795 | 500 193 | 150 200 | - | 8 442 |
| Markedsbaserte aksjer | 4 874 081 | 5 073 147 | 6 546 036 | 6 237 533 | 6 294 072 |
| Sum investeringer | 4 874 081 | 5 073 147 | 6 546 036 | 6 237 533 | 6 294 072 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 18 831 628 | 22 027 275 | 1 074 479 | 1 304 199 | 1 282 900 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 18 831 628 | 22 027 275 | 1 074 479 | 1 304 199 | 1 282 900 |
| Sum omløpsmidler | 23 706 504 | 27 600 615 | 7 798 315 | 7 569 332 | 7 613 014 |
| Sum eiendeler | 23 706 504 | 27 600 615 | 7 798 315 | 7 569 332 | 7 613 014 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Lager av varer og annen beholdning | - | - | 27 600 | 27 600 | 27 600 |
| Sum varer | - | - | 27 600 | 27 600 | 27 600 |
| Konsernfordringer | - | - | 150 200 | - | - |
| Aksjekapital | 30 000 | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 17 761 255 | 17 104 510 | 1 819 272 | 1 756 912 | 1 874 390 |
| Sum opptjent egenkapital | 17 761 255 | 17 104 510 | 1 819 272 | 1 756 912 | 1 874 390 |
| Sum egenkapital | 17 791 255 | 17 134 510 | 1 849 272 | 1 786 912 | 1 904 390 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 48 800 | - | - | - |
| Betalbar skatt | - | 3 873 270 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 4 794 | 362 962 | 30 521 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 910 455 | 6 181 073 | 5 918 521 | 5 782 419 | 5 708 624 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 915 249 | 10 466 105 | 5 949 042 | 5 782 419 | 5 708 624 |
| Sum gjeld | 5 915 249 | 10 466 105 | 5 949 042 | 5 782 419 | 5 708 624 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 706 504 | 27 600 615 | 7 798 315 | 7 569 332 | 7 613 014 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,01▲ | 2,64 | 1,31 | 1,31 | 1,33 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,33▼ | 0,61 | 3,22 | 3,24 | 3,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,9 %▼ | 116,4 % | 0,9 % | −0,6 % | 12,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −510,3 %▼ | 79,9 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 395,9 %▲ | 88,6 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 75,0 %▲ | 62,1 % | 23,7 % | 23,6 % | 25,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Nils Egil Gundersen | 1951 |
| Styremedlem | Silje Gundersen Stewart | 1979 |
| Varamedlem | Ailin Gundersen Aarnes | 1977 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Gundersens Holding AS100,0 %Halden · 1 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Gundersens Holding AS
- Halden Prosjektutvikling AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- AKER SOLUTIONS ASA0,02 %913 748 174 · 112 000 ordinære aksjer
- HÖEGH AUTOLINERS ASA0,01 %985 459 614 · 11 000 ordinære aksjer
- Kongsberg Automotive ASA0,01 %942 593 821 · 50 000 ordinære aksjer
- AKER HORIZONS ASA0,00 %925 978 558 · 10 432 ordinære aksjer
- TGS ASA0,00 %976 695 372 · 2 331 ordinære aksjer
- AKER ASA0,00 %886 581 432 · 19 ordinære aksjer
- PROSAFE SE0,00 %823 139 772 · 80 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.