- Org.nr.
- 920 282 237
- Adresse
- Niels Stubs gate 1, 1776 Halden
- Hovedeier
- Skjelin Holding AS, 66,7 %
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat−850 173−3,2 % margin
EBITDA−684 713før av- og nedskrivninger
Årsresultat−689 911−2,6 % margin
Egenkapital3 199 53049,8 % av eiendelene
Halden Tannhelsesenter AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 282 237
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 18.12.2017
- Registrert
- 22.01.2018
- Adresse
- Niels Stubs gate 1, 1776 Halden
- Kommune
- Halden
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 19
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- Halden Tannhelsesenter AS887 136 432 · HALDEN18 ansatte
- HALDEN TANNHELSESENTER AS AVD. KJEVEORTOPEDI992 083 212 · HALDEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tannlegevirksomhet, kjøp og salg av aksjer og øvrige verdipapirer, kjøp og salg av eiendom og ellers det som naturlig hører innenfor dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 26 514 578 | 24 669 964 | 24 267 610 | 19 995 659 | 18 314 830 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 1 190 | 69 077 | - |
| Sum driftsinntekter | 26 514 578 | 24 669 964 | 24 268 800 | 20 064 735 | 18 314 830 |
| Varekostnad | 15 398 755 | 14 379 641 | 13 577 188 | 10 502 784 | 9 760 463 |
| Lønnskostnad l, | - | - | - | - | 3 343 259 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 3 864 862 | 3 460 742 | - |
| Lønnskostnad | 4 604 004 | 4 155 703 | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 165 460 | 151 891 | 555 591 | 1 957 274 | 1 938 652 |
| Annen driftskostnad | 7 196 532 | 4 300 751 | 4 607 699 | 3 492 898 | 2 615 984 |
| Sum driftskostnader | 27 364 751 | 22 987 987 | 22 605 340 | 19 413 698 | 17 658 358 |
| Driftsresultat | −850 173 | 1 681 976 | 1 663 460 | 651 037 | 656 471 |
| Annen renteinntekt | −16 089 | 1 479 | 14 813 | 9 410 | 15 223 |
| Annen finansinntekt | 58 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | −16 031 | 1 479 | 14 813 | 9 410 | 15 223 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 135 269 |
| Annen rentekostnad | 793 | −74 963 | 103 239 | 107 149 | 39 638 |
| Annen finanskostnad | 276 | 16 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 069 | −74 947 | 103 239 | 107 149 | 174 907 |
| Netto finans | −17 099 | 76 426 | −88 426 | −97 739 | −159 684 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 575 034 | 553 299 | 496 788 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 109 364 |
| Resultat før skattekostnad | −867 272 | 1 758 402 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −177 361 | 389 164 | 400 288 | 126 395 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 174 746 | 426 904 | 387 424 |
| Årsresultat | −689 911 | 1 369 238 | 1 174 746 | 426 904 | 387 424 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −689 911 | 1 369 238 | 1 174 746 | 426 904 | 387 424 |
| Totalresultat | −689 911 | 1 369 238 | 1 174 746 | 426 904 | 387 424 |
| Avsatt til annen egenkapital | −689 911 | 1 369 238 | 1 174 746 | 426 904 | 387 424 |
| Sum overføringer og disponeringer | −689 911 | 1 369 238 | 1 174 746 | 426 904 | 387 424 |
| Utsatt skattefordel | 780 291 | 537 530 | 601 707 | 647 447 | 420 790 |
| Goodwill | 154 900 | 54 000 | 45 500 | 440 000 | 2 274 755 |
| Sum immaterielle eiendeler | 935 191 | 591 530 | 647 207 | 1 087 447 | 2 695 545 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | - | 29 228 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 445 906 | 476 987 | 398 965 | 431 712 | 155 860 |
| Sum varige driftsmidler | 445 906 | 476 987 | 398 965 | - | 185 088 |
| Sum anleggsmidler | 1 381 097 | 1 068 517 | 1 046 172 | 1 519 159 | 2 880 633 |
| Sum varer | 1 634 601 | 976 775 | 1 277 227 | 1 344 309 | 1 040 330 |
| Kundefordringer | 663 816 | 1 346 348 | 1 304 455 | 1 718 690 | 1 268 821 |
| Andre kortsiktige fordringer | 349 190 | 340 066 | 263 778 | 190 376 | 46 079 |
| Sum fordringer | 1 013 006 | 1 686 414 | 1 568 233 | 1 909 066 | 1 314 900 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 392 001 | 2 578 888 | 2 933 288 | 3 064 371 | 3 765 221 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 392 001 | 2 578 888 | 2 933 288 | 3 064 371 | 3 765 221 |
| Sum omløpsmidler | 5 039 608 | 5 242 077 | 5 778 747 | 6 317 746 | 6 120 452 |
| Sum eiendeler | 6 420 705 | 6 310 594 | 6 824 919 | 7 836 905 | 9 001 085 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −9 800 | −9 800 | −9 800 | −9 800 | −9 800 |
| Sum innskutt egenkapital | 20 200 | 20 200 | 20 200 | 20 200 | 20 200 |
| Annen egenkapital | 3 179 330 | 3 869 241 | 2 500 003 | 1 325 257 | 898 354 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 179 330 | 3 869 241 | 2 500 003 | 1 325 257 | 898 354 |
| Sum egenkapital | 3 199 530 | 3 889 441 | 2 520 203 | 1 345 457 | 918 554 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 1 390 780 | 2 680 780 | 3 970 780 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 316 936 | 633 872 | 1 302 215 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 1 707 716 | 3 314 652 | 5 272 995 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 707 716 | 3 314 652 | 5 272 995 |
| Leverandørgjeld | 1 484 543 | 1 283 106 | 1 521 888 | 1 339 251 | 974 195 |
| Betalbar skatt | 65 400 | 324 987 | 354 548 | 353 052 | 309 588 |
| Skyldig offentlige avgifter | 232 825 | 203 056 | 195 216 | 173 178 | 173 136 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 438 406 | 610 004 | 525 348 | 1 311 314 | 1 352 618 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 221 175 | 2 421 152 | 2 597 000 | 3 176 796 | 2 809 536 |
| Sum gjeld | 3 221 175 | 2 421 152 | 4 304 716 | 6 491 448 | 8 082 531 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 420 705 | 6 310 594 | 6 824 919 | 7 836 905 | 9 001 085 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,56▼ | 2,17 | 2,23 | 1,99 | 2,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,01▲ | 0,62 | 1,71 | 4,82 | 8,80 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −13,6 %▼ | 25,6 % | 22,9 % | 7,8 % | 7,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,2 %▼ | 6,8 % | 6,9 % | 3,2 % | 3,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2,6 %▼ | 5,6 % | 4,8 % | 2,1 % | 2,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 49,8 %▼ | 61,6 % | 36,9 % | 17,2 % | 10,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 395 504
- Resultat per ansatt, kroner
- −44 746
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Halden Tannhelsesenter AS−3,2 %
26,5 mill. 19 ansatte 2025
−5 %051015
Halden Tannhelsesenter AS−3,2 % 26,5 mill.19 ansatte 2025
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.808 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.874 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.234 ansatte 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Oskar Skjelin | 1979 |
| Styrets leder | Oskar Skjelin | 1979 |
| Styremedlem | Lillian Liseth Skjelin | 1976 |
| Styremedlem | Jol Anders Mjølnerød | 1981 |
| Revisor | LEO REVISJON DA983 846 459 | - |
| Regnskapsfører | FOLKVANG ØKONOMI AS920 776 302 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Skjelin Holding AS66,7 %Halden · 400 ordinære aksjer
- Mjølnerød Holding AS33,3 %Halden · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Skjelin Holding AS
- ØSTRE VIKEN EIENDOM AS66,7 %
- Halden Tannhelsesenter AS66,7 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.