- Org.nr.
- 999 581 730
- Telefon
- +4746971882
- Adresse
- c/o Gunnar Egil Myhre, Vingolfveien 13B, 1170 Oslo
- Hovedeier
- Halsetsvea Holding AS, 100 %
Driftsresultat1 107 95063,1 % margin
EBITDA1 508 716før av- og nedskrivninger
Årsresultat870 65749,6 % margin
Egenkapital10 826 16595,2 % av eiendelene
Halsetsvea Eiendom 2 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 581 730
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 06.12.2012
- Registrert
- 16.02.2013
- Adresse
- c/o Gunnar Egil Myhre, Vingolfveien 13B, 1170 Oslo
- Telefon
- +4746971882
- Postadresse
- C/o Dignitas Regnskap AS, Nydalsveien 28
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 326)
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Halsetsvea Eiendom 2 AS920 585 140 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erverv, forvaltning og utleie av fast eiendom og driftsmidler samt virksomhet som hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 756 612 | 1 715 088 | 1 636 659 | 1 522 333 | 1 489 463 |
| Sum driftsinntekter | 1 756 612 | 1 715 088 | 1 636 659 | 1 522 333 | 1 489 463 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 400 766 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 400 766 | 400 766 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 400 766 | 400 766 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 247 896 | 164 730 | 124 052 | 160 275 | 138 748 |
| Sum driftskostnader | 648 662 | 565 496 | 524 818 | 561 041 | 539 514 |
| Driftsresultat | 1 107 950 | 1 149 592 | 1 111 841 | 961 292 | 949 949 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 949 949 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 208 989 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 740 960 |
| Annen renteinntekt | 11 286 | 11 803 | 10 009 | 3 508 | - |
| Sum finansinntekter | 11 286 | 11 803 | 10 009 | 3 508 | - |
| Annen rentekostnad | 2 346 | - | 0 | 211 | - |
| Sum finanskostnader | 2 346 | - | 0 | 211 | - |
| Netto finans | 8 940 | 11 803 | 10 009 | 3 297 | - |
| Resultat før skattekostnad | 1 116 890 | 1 161 395 | 1 121 850 | 964 589 | - |
| Skattekostnad | - | - | 246 806 | 212 209 | - |
| Skattekostnad på resultat | 246 233 | 255 506 | - | - | - |
| Årsresultat | 870 657 | 905 889 | 875 044 | 752 380 | 740 960 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 641 278 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 870 657 | 905 889 | - | - | - |
| Totalresultat | 870 657 | 905 889 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | - | 3 200 000 | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 446 325 | 470 572 | 821 504 | 676 618 | - |
| Annen egenkapital | - | - | 53 540 | 75 762 | 99 682 |
| Udekket tap | 424 332 | −2 398 167 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −366 515 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 870 657 | 905 889 | 875 044 | 752 380 | 740 960 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 10 914 025 | 11 314 791 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 10 914 025 | 11 314 791 | 11 715 557 | 12 116 323 | 12 517 089 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 10 914 025 | 11 314 791 | 11 715 557 | 12 116 323 | 12 517 089 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 23 967 |
| Andre kortsiktige fordringer | 36 593 | 36 626 | 30 969 | 9 057 | - |
| Konsernfordringer | 373 639 | 2 679 850 | 2 646 357 | 2 013 816 | 1 635 967 |
| Sum fordringer | 410 232 | 2 716 476 | 2 677 326 | 2 022 873 | 1 659 934 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 192 541 | 167 851 | 7 922 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 51 508 | 56 078 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 51 508 | 56 078 | 192 541 | 167 851 | 7 922 |
| Sum omløpsmidler | 461 740 | 2 772 554 | 2 869 867 | 2 190 724 | 1 667 856 |
| Sum eiendeler | 11 375 765 | 14 087 345 | 14 585 424 | 14 307 047 | 14 184 945 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 11 715 557 | 12 116 323 | 12 517 089 |
| Aksjekapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | - |
| Overkurs | 11 800 000 | 11 800 000 | 11 800 000 | 11 800 000 | 11 800 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 12 800 000 | 12 800 000 | 12 800 000 | 12 800 000 | 12 800 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 366 515 | 312 975 | 237 213 |
| Udekket tap | 1 973 835 | 2 398 167 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 973 835 | −2 398 167 | 366 515 | 312 975 | 237 213 |
| Sum egenkapital | 10 826 165 | 10 401 833 | 13 166 515 | 13 112 975 | 13 037 213 |
| Utsatt skatt | 352 851 | 349 004 | 339 732 | 324 632 | 275 148 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 352 851 | 349 004 | 339 732 | 324 632 | 303 264 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 352 851 | 349 004 | 339 732 | 324 632 | 303 264 |
| Leverandørgjeld | 80 250 | 23 000 | 25 967 | 0 | 22 317 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 1 053 210 | 867 459 | 822 151 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 0 | - | - |
| Betalbar skatt | 116 499 | 113 509 | - | - | - |
| Utbytte | - | 3 200 000 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 196 749 | 3 336 509 | 1 079 177 | 869 440 | 844 468 |
| Sum gjeld | 549 600 | 3 685 513 | 1 418 909 | 1 194 072 | 1 147 732 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 375 765 | 14 087 345 | 14 585 424 | 14 307 047 | 14 184 945 |
| å kr 10 000,00) | - | - | - | - | 1 000 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,35▲ | 0,83 | 2,66 | 2,52 | 1,98 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▼ | 0,35 | 0,11 | 0,09 | 0,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,8 %▲ | 8,1 % | 7,8 % | 6,8 % | 6,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 63,1 %▼ | 67,0 % | 67,9 % | 63,1 % | 63,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 49,6 %▼ | 52,8 % | 53,5 % | 49,4 % | 49,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,2 %▲ | 73,8 % | 90,3 % | 91,7 % | 91,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Halsetsvea Eiendom 2 AS63,1 %
1,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Halsetsvea Eiendom 2 AS63,1 % 1,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Knut Arne Thorvaldsen | 1943 |
| Styremedlem | Gunnar Egil Myhre | 1948 |
| Varamedlem | Birgitte Myhre | 1972 |
| Varamedlem | Kim Andre Thorvaldsen | 1979 |
| Regnskapsfører | DIGNITAS REGNSKAP AS996 455 289 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Halsetsvea Holding AS100,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Halsetsvea Holding AS
- Halsetsvea Eiendom AS100,0 %
- Halsetsvea Eiendom 2 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.