- Org.nr.
- 996 174 603
- Telefon
- 94 05 14 01
Driftsresultat6 231 11748,7 % margin
EBITDA6 443 753før av- og nedskrivninger
Årsresultat5 065 01039,6 % margin
Egenkapital5 622 61078,3 % av eiendelene
HALTDALEN KURS- OG ØVINGSSENTER AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 174 603
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.09.2026
- Stiftet
- 26.10.2010
- Registrert
- 13.11.2010
- Adresse
- Ikke oppgitt
- Telefon
- 94 05 14 01
- Kommune
- Holtålen
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Holtålen (21)
- Aksjekapital
- 315 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.xn--hk-mka.no
Underenheter
1
- HALTDALEN KURS- OG ØVINGSSENTER AS996 183 017 · HOLTÅLEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er utleie av fast eiendom, drift av kurs og konferansesenter, salg av varer og tjenester, samt investeringer i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 455 013 | 6 786 320 | 1 554 907 | 854 123 | - |
| Annen driftsinntekt | 6 349 974 | 5 855 921 | 354 001 | 325 110 | - |
| Sum driftsinntekter | 12 804 987 | 12 642 241 | 1 908 908 | 1 179 233 | 2 985 098 |
| Varekostnad og fremmedytelser | - | - | - | - | 627 667 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 198 000 |
| Varekostnad | 6 019 931 | 6 155 592 | 571 024 | 397 399 | - |
| Lønnskostnad | 0 | 212 800 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 212 636 | 237 600 | 224 400 | 198 000 | - |
| Annen driftskostnad | 341 303 | 915 913 | 860 318 | 572 073 | 858 358 |
| Sum driftskostnader | 6 573 870 | 7 521 906 | 1 655 742 | 1 167 472 | 1 684 025 |
| Driftsresultat | 6 231 117 | 5 120 335 | 253 166 | 11 760 | 1 301 073 |
| Annen renteinntekt | 262 486 | 282 327 | 172 620 | 107 910 | 68 572 |
| Sum finansinntekter | 262 486 | 282 327 | 172 620 | 107 910 | 68 572 |
| Annen rentekostnad | 0 | 89 563 | 159 521 | 116 306 | 94 387 |
| Sum finanskostnader | 0 | 89 563 | 159 521 | 116 306 | 94 387 |
| Netto finans | 262 486 | 192 764 | 13 099 | −8 396 | −25 815 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 1 275 258 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 280 555 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 994 703 |
| Resultat før skattekostnad | 6 493 603 | 5 313 099 | 266 265 | 3 364 | - |
| Skattekostnad | 1 428 593 | 1 065 638 | 161 795 | 774 | - |
| Årsresultat | 5 065 010 | 4 247 461 | 104 470 | 2 590 | 994 703 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 994 703 |
| Annen egenkapital | - | - | 104 470 | 2 590 | - |
| Tilleggsutbytte | 4 005 000 | 2 331 000 | - | - | 2 466 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −1 471 297 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 060 010 | 1 916 461 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 065 010 | 4 247 461 | 104 470 | 2 590 | 994 703 |
| Salgs og leieinntekter | - | - | - | - | 2 985 098 |
| Utsatt skattefordel | 151 574 | 129 582 | 0 | 82 311 | 65 188 |
| Sum immaterielle eiendeler | 151 574 | 129 582 | 0 | 82 311 | 65 188 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 986 794 | 1 151 000 | 1 388 600 | 1 415 000 | 1 613 000 |
| Skip, rigger, fly og lignende | - | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 986 794 | 1 151 000 | 1 388 600 | 1 415 000 | 1 613 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 138 368 | 1 280 582 | 1 388 600 | 1 497 311 | 1 678 188 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 59 845 |
| Kundefordringer | - | 0 | 1 294 | 121 326 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 46 726 | 37 343 | - |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | - | 0 | 48 020 | 158 669 | 59 845 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 7 138 442 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 041 822 | 7 730 665 | 4 773 310 | 4 305 752 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 041 822 | 7 730 665 | 4 773 310 | 4 305 752 | 7 138 442 |
| Sum omløpsmidler | 6 041 822 | 7 730 665 | 4 821 330 | 4 464 421 | 7 198 287 |
| Sum eiendeler | - | 9 011 247 | 6 209 930 | 5 961 732 | 8 876 475 |
| Selskapskapital | 315 000 | 315 000 | - | - | 315 000 |
| Overkurs | - | 0 | 578 540 | 578 540 | 578 540 |
| Sum innskutt egenkapital | 315 000 | 315 000 | 893 540 | 893 540 | 893 540 |
| Annen egenkapital | 5 307 610 | 4 247 600 | 2 331 139 | 2 226 669 | 2 224 078 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 307 610 | 4 247 600 | 2 331 139 | 2 226 669 | 2 224 078 |
| Sum egenkapital | 5 622 610 | 4 562 600 | 3 224 679 | 3 120 209 | 3 117 618 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 2 728 909 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 0 | 2 533 153 | 2 620 168 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 0 | 2 533 153 | - | 2 728 909 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 2 533 153 | 2 620 168 | 2 728 909 |
| Leverandørgjeld | 106 994 | 132 276 | 304 665 | 143 974 | 233 096 |
| Betalbar skatt | 1 450 585 | 1 195 220 | 79 484 | 17 897 | 294 975 |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | −1 189 | - | - | - |
| Utbytte | 0 | 2 909 540 | - | - | 2 466 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 212 800 | 67 948 | 59 483 | 35 877 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 557 579 | 4 448 647 | 452 098 | - | 3 029 948 |
| Sum gjeld | 1 557 579 | 4 448 647 | 2 985 251 | 2 841 523 | 5 758 857 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 180 190 | 9 011 247 | 6 209 930 | - | 8 876 475 |
| Aksjekapital | - | - | 315 000 | 315 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,88▲ | 1,74 | 10,66 | - | 2,38 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,28▼ | 0,98 | 0,93 | 0,91 | 1,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 80,2 %▲ | 71,0 % | 7,0 % | 1,6 % | 15,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 48,7 %▲ | 40,5 % | 13,3 % | 1,0 % | 43,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 39,6 %▲ | 33,6 % | 5,5 % | 0,2 % | 33,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 78,3 %▲ | 50,6 % | 51,9 % | 52,3 % | 35,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HALTDALEN KURS- OG ØVINGSSENTER AS48,7 %
12,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
HALTDALEN KURS- OG ØVINGSSENTER AS48,7 % 12,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Vidar Aune | 1973 |
| Styrets leder | Christian Alexander Horneman Wist | 1971 |
| Styremedlem | Erling Høvik | 1970 |
| Styremedlem | Harald Bakås | 1962 |
| Revisor | REVISORKONSULT AS928 942 767 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VIDAR AUNE16,2 %f. 1973 · Haltdalen · 1 460 ordinære aksjer
- Forstaden AS16,2 %Trondheim · 1 460 ordinære aksjer
- Eiendom-Invest AS16,2 %Ranheim · 1 460 ordinære aksjer
- HARALD BAKÅS16,2 %f. 1962 · Haltdalen · 1 460 ordinære aksjer
- ROGER HOLM16,2 %f. 1959 · Bosberg · 1 460 ordinære aksjer
- STIG KLOMSTEN16,2 %f. 1967 · Bosberg · 1 460 ordinære aksjer
- NILS MAGNE VIKAN2,67 %f. 1975 · Trondheim · 240 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.