- Org.nr.
- 982 354 447
- Adresse
- Galeasveien 15, 9602 Hammerfest
- Hovedeier
- Hammerfest Rideklubb, 85,7 %
Hammerfest Staller AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2000.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 982 354 447
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 31.08.2000
- Registrert
- 17.10.2000
- Adresse
- Galeasveien 15, 9602 Hammerfest
- Kommune
- Hammerfest
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Hammerfest (144)
- Aksjekapital
- 700 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Hammerfest Staller AS882 510 352 · HAMMERFEST
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drifte egne eiendommer og utvikle, kjøpe og selge eiendom, andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet har ikke til formål å skaffe aksjonærene økonomisk utbytte, og det skal ikke utbetale utbytte til aksjonærene. Overskuddet i selskapet skal komme brukerne av rideanlegget til gode, enten i form av nye investeringer i anlegget eller i form av reduserte leiesatser.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 531 904 | 513 691 | 655 975 | 839 913 | 2 146 393 |
| Annen driftsinntekt | 1 169 596 | 948 387 | 1 017 151 | 1 148 899 | 1 283 768 |
| Sum driftsinntekter | 1 701 500 | 1 462 078 | 1 673 126 | 1 988 812 | 3 430 161 |
| Varekostnad | 428 549 | 404 511 | 547 792 | 944 272 | 921 412 |
| Lønnskostnad | 459 476 | 452 060 | 387 100 | 617 575 | 1 387 226 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 158 430 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 160 639 | 160 805 | 166 806 | 163 306 | - |
| Annen driftskostnad | 446 935 | 385 773 | 497 139 | 534 120 | 715 572 |
| Sum driftskostnader | 1 495 598 | 1 403 149 | 1 598 837 | 2 259 273 | 3 182 640 |
| Driftsresultat | 205 902 | 58 928 | 74 288 | −270 462 | 247 521 |
| Annen renteinntekt | 999 | 2 000 | −1 024 | −1 796 | 53 |
| Annen finansinntekt | 1 876 | - | 3 734 | 205 | 4 170 |
| Sum finansinntekter | 2 875 | 2 000 | 2 710 | −1 591 | 4 222 |
| Annen rentekostnad | 91 382 | 101 138 | 96 923 | 74 119 | 63 680 |
| Annen finanskostnad | - | - | 1 961 | 1 838 | 3 082 |
| Annen finanskostnad (0) | - | 5 127 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 91 382 | 106 264 | −98 884 | −75 957 | 66 762 |
| Netto finans | −88 507 | −104 264 | −96 174 | −77 548 | −62 540 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 184 981 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 184 981 |
| Resultat før skattekostnad | 117 395 | −45 336 | −21 886 | −348 009 | - |
| Årsresultat | 117 395 | −45 336 | −21 886 | −348 009 | 184 981 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 184 981 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 184 981 |
| Annen egenkapital | 117 395 | −45 336 | −21 886 | −348 009 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −21 886 | −348 009 | 184 981 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 224 719 | 2 376 358 | 2 527 997 | 2 679 636 | 2 831 275 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 29 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 56 500 | 10 500 | 19 666 | 17 333 | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 281 219 | 2 386 858 | 2 547 663 | 2 696 969 | 2 860 275 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 281 219 | 2 386 858 | 2 547 663 | 2 696 969 | 2 860 275 |
| Varer | 75 052 | 143 000 | 252 100 | 148 400 | 406 920 |
| Sum varer | - | - | 252 100 | 148 400 | 406 920 |
| Kundefordringer | 9 732 | 27 459 | 86 612 | 257 313 | 36 721 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 146 431 |
| Andre kortsiktige fordringer | 37 933 | 36 415 | 30 830 | 9 015 | - |
| Sum fordringer | 47 666 | 63 874 | 117 442 | 266 328 | 183 152 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 704 361 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 025 645 | 743 468 | 512 122 | 469 513 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 025 645 | 743 468 | 512 122 | 469 513 | 704 361 |
| Sum omløpsmidler | 1 148 363 | 950 343 | 881 664 | 884 241 | 1 294 433 |
| Sum eiendeler | 3 429 582 | 3 337 201 | 3 429 327 | 3 581 210 | 4 154 708 |
| Aksjekapital | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 |
| Annen egenkapital | 1 345 626 | 1 228 231 | 1 273 566 | 1 295 453 | 1 643 462 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 345 626 | 1 228 231 | 1 273 566 | 1 295 453 | 1 643 462 |
| Sum egenkapital | 2 045 626 | 1 928 231 | 1 973 566 | 1 995 453 | 2 343 462 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 383 338 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 983 354 | 1 083 350 | 1 183 346 | 1 283 342 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 983 354 | 1 083 350 | 1 183 346 | 1 283 342 | 1 383 338 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 183 346 | 1 283 342 | 1 383 338 |
| Leverandørgjeld | 47 288 | 50 000 | 47 283 | −11 693 | 17 141 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 39 628 |
| Skyldige offentlige avgifter | 24 078 | −28 673 | −31 049 | 29 179 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 329 236 | 304 293 | 256 181 | 284 929 | 371 140 |
| Sum kortsiktig gjeld | 400 602 | 325 620 | 272 414 | 302 415 | 427 908 |
| Sum gjeld | 1 383 956 | 1 408 970 | 1 455 760 | 1 585 757 | 1 811 246 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 429 582 | 3 337 201 | 3 429 327 | 3 581 210 | 4 154 708 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 700 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,87▼ | 2,92 | 3,24 | 2,92 | 3,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,68▼ | 0,73 | 0,74 | 0,79 | 0,77 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,2 %▲ | 1,8 % | 2,2 % | −7,0 % | 6,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 12,1 %▲ | 4,0 % | 4,4 % | −13,6 % | 7,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,9 %▲ | −3,1 % | −1,3 % | −17,5 % | 5,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 59,6 %▲ | 57,8 % | 57,5 % | 55,7 % | 56,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Håvard Helstrøm Clausen | 1987 |
| Styremedlem | Veronica Ostad | 1974 |
| Styremedlem | Espen Rognmo Kristoffersen | 1990 |
| Styremedlem | Tina Anneli Navdal | 1971 |
| Styremedlem | Johanne Sofie Liland | 1993 |
| Styremedlem | Eivind Nylund Øien | 1983 |
| Styremedlem | Marius Heitmann | 1992 |
| Regnskapsfører | KOMPLETT REGNSKAP HAMMERFEST AS910 944 681 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Hammerfest Rideklubb85,7 %HAMMERFEST 9602 HAMMERFEST 9602 HAMMERFEST 9602 HAMMERFEST 9602 HAMMERFEST 9602 HAMMERFEST 9602 HAMMERFEST 9602 HAMMERFEST 9602 HAMMERFEST 9602 HAMMERFEST 9602 HAMMERFEST 9602 HAMMERFEST · 600 ordinære aksjer
- BENTE JOSEFSEN5,14 %f. 1946 · Hammerfest · 36 ordinære aksjer
- TINA ANNELI NAVDAL2,57 %f. 1971 · Hammerfest · 18 ordinære aksjer
- HÅKON RØNBECK2,57 %f. 1957 · 18 ordinære aksjer
- GEIR HANSEN2,57 %f. 1947 · Hammerfest · 18 ordinære aksjer
- Anne-Gunn Aleksandersen0,71 %f. 1975 · Lierskogen · 5 ordinære aksjer
- TOMMY NILSEN0,71 %f. 1948 · Sverige · 5 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Hammerfest Rideklubb
- Hammerfest Staller AS85,7 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.