- Org.nr.
- 920 521 150
- Adresse
- c/o Econpartner AS, Grundingen 6, 0250 Oslo
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−77 673−9,2 % margin
Årsresultat−83 575−9,9 % margin
Egenkapital213 32738,4 % av eiendelene
Hammerglass AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 521 150
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 16.01.2018
- Registrert
- 20.03.2018
- Adresse
- c/o Econpartner AS, Grundingen 6, 0250 Oslo
- Postadresse
- c/o Econpartner AS, Postboks 2006
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Hammerglass AS920 656 463 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg og montering av uknuselige ruter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | 932 916 | - |
| Sum driftsinntekter | 846 000 | 1 633 136 | 3 197 041 | 932 916 | 723 448 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 702 972 | 455 514 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 95 600 | - |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 202 982 | 243 369 |
| Sum driftskostnader | 923 673 | 1 631 354 | 3 069 574 | 1 001 553 | 698 882 |
| Driftsresultat | −77 673 | 1 782 | 127 467 | −68 637 | 24 566 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 246 | - |
| Sum finansinntekter | 1 579 | 2 631 | 3 010 | 246 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 2 | - |
| Sum finanskostnader | 174 | - | - | 2 | - |
| Netto finans | 1 405 | 2 631 | 3 010 | 244 | 0 |
| Resultat før skatt | −76 269 | 4 413 | 130 477 | −68 393 | 24 566 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | −15 046 | 8 213 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −53 347 | - |
| Årsresultat | −83 575 | 2 639 | 101 603 | −53 347 | 16 353 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −53 347 | - |
| Totalresultat | - | - | - | −53 347 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −53 347 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −53 347 | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 15 046 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 15 046 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | 1 357 820 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 1 357 820 | - |
| Sum anleggsmidler | 486 020 | 776 620 | 1 067 220 | 1 372 866 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | 2 610 657 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 9 898 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 2 620 555 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 306 261 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 306 261 | - |
| Sum omløpsmidler | 70 163 | 7 617 915 | 6 093 224 | 2 926 816 | 1 821 789 |
| Sum eiendeler | 556 183 | 8 394 535 | 7 160 444 | 4 299 682 | 1 821 789 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 162 659 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 183 327 | 266 902 | 264 262 | 162 659 | 216 007 |
| Sum egenkapital | 213 327 | 296 902 | 294 262 | 192 659 | 246 007 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 7 143 | 13 828 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 1 005 074 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 115 051 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 2 887 670 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 99 228 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 342 856 | 8 090 490 | 6 852 354 | 4 107 023 | 1 575 782 |
| Sum gjeld | 342 856 | 8 097 633 | 6 866 182 | 4 107 023 | 1 575 782 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 4 299 682 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,20▼ | 0,94 | 0,89 | 0,71 | 1,16 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,61▼ | 27,27 | 23,33 | 21,32 | 6,41 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,7 %▼ | 0,1 % | 2,3 % | −2,2 % | 1,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −9,2 %▼ | 0,1 % | 4,0 % | −7,4 % | 3,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −9,9 %▼ | 0,2 % | 3,2 % | −5,7 % | 2,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 38,4 %▲ | 3,5 % | 4,1 % | 4,5 % | 13,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Hammerglass AS−9,2 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
Hammerglass AS−9,2 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.80 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bo Michael Engström | 1963 |
| Styrets leder | Bo Michael Engström | 1963 |
| Styremedlem | Bengt Jarle Nilsson | 1964 |
| Regnskapsfører | ECONPARTNER AS831 087 692 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Hammerglass AB100,0 %269 71, Frslv, Sverige · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.