- Org.nr.
- 829 983 532
- Adresse
- Fabrikkveien 13, 4323 Sandnes
- Hovedeier
- Perpetual Invest AS, 100 %
- Bransje
- Detaljhandel med motorvogner
Driftsresultat2 136 8074,2 % margin
EBITDA2 267 096før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 545 6003,0 % margin
Egenkapital4 063 99043,0 % av eiendelene
HAMRE AUTO AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med motorvogner, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 829 983 532
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 14.09.2022
- Registrert
- 04.10.2022
- Adresse
- Fabrikkveien 13, 4323 Sandnes
- Kommune
- Sandnes
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HAMRE AUTO AS924 890 797 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Omsetning av kjøretøy og hva alt herved står i forbindelse
Tidligere navn
- NYE HAMRE AUTO AS04.10.2022 til 06.12.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 50 725 049 | 36 989 124 | 32 110 842 | 46 628 919 |
| Annen driftsinntekt | 742 476 | 576 192 | 608 347 | 723 977 |
| Sum driftsinntekter | 51 467 525 | 37 565 316 | 32 719 189 | 47 352 896 |
| Varekostnad | 45 724 547 | 33 139 901 | 28 969 127 | 41 856 692 |
| Lønnskostnad | 2 042 019 | 1 734 934 | 1 520 820 | 1 402 664 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 130 289 | 102 700 | 98 800 | 10 767 |
| Annen driftskostnad | 1 433 863 | 1 165 312 | 963 276 | 1 119 462 |
| Sum driftskostnader | 49 330 718 | 36 142 848 | 31 552 023 | 44 389 585 |
| Driftsresultat | 2 136 807 | 1 422 468 | 1 167 165 | 2 963 311 |
| Annen renteinntekt | 17 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 2 841 | 2 642 | 269 | 1 888 |
| Sum finansinntekter | 2 858 | 2 642 | 270 | 1 888 |
| Annen rentekostnad | 169 998 | 168 887 | 78 865 | 60 530 |
| Sum finanskostnader | 169 998 | 168 887 | 78 865 | 60 530 |
| Netto finans | −167 140 | −166 245 | −78 595 | −58 642 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 088 570 | 2 904 669 |
| Resultat før skattekostnad | 1 969 667 | 1 256 223 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 424 067 | 279 152 | 241 985 | 636 472 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 846 585 | 2 268 197 |
| Overført fra overkurs | - | −622 929 | −1 213 893 | - |
| Årsresultat | 1 545 600 | - | 846 585 | 2 268 197 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 545 600 | - | 846 585 | 2 268 197 |
| Totalresultat | 1 545 600 | - | 846 585 | 2 268 197 |
| Tilleggsutbytte | 1 200 000 | 1 600 000 | 1 500 000 | - |
| Udekket tap | - | - | 560 478 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 345 600 | - | - | 2 268 197 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 545 600 | - | 846 585 | 2 268 197 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 271 499 | 13 795 | 20 095 | 32 395 |
| Maskiner og anlegg | 50 000 | 1 164 | 5 064 | 8 964 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 787 052 | 270 800 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 108 551 | 285 759 | 463 170 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 108 551 | 285 759 | 472 212 | 47 087 |
| Sum varer | 6 270 160 | 4 672 462 | 4 929 864 | 3 978 239 |
| Kundefordringer | 449 126 | 200 191 | 278 772 | 319 690 |
| Andre kortsiktige fordringer | 391 252 | 182 236 | 158 431 | 116 476 |
| Konsernfordringer | 114 766 | 64 766 | 34 766 | 104 766 |
| Sum fordringer | 955 143 | 447 193 | 471 969 | 540 932 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 127 390 | 52 875 | 50 782 | 1 432 428 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 127 390 | 52 875 | 50 782 | 1 432 428 |
| Sum omløpsmidler | 7 352 693 | 5 172 530 | 5 452 616 | 5 951 599 |
| Sum eiendeler | 9 461 244 | 5 458 289 | 5 924 828 | 5 998 687 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 9 042 | 5 728 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 9 042 | 5 728 |
| Aksjekapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 30 000 |
| Beholdning av egne aksjer | - | - | - | 5 538 782 |
| Overkurs | 3 658 390 | 3 658 390 | 4 294 889 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −13 570 | −13 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 718 390 | 3 718 390 | 4 341 319 | 5 555 212 |
| Udekket tap | - | - | - | 560 478 |
| Annen egenkapital | 345 600 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 345 600 | - | - | −560 478 |
| Sum egenkapital | 4 063 990 | 3 718 390 | 4 341 319 | 4 994 734 |
| Utsatt skatt | 89 599 | 18 030 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 89 599 | 18 030 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 383 856 | 248 240 | 465 043 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 383 856 | 248 240 | 465 043 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 473 455 | 266 270 | 465 043 | - |
| Leverandørgjeld | 1 123 870 | 87 929 | 71 044 | 115 344 |
| Betalbar skatt | 352 498 | 252 080 | 245 299 | 646 966 |
| Skyldig offentlige avgifter | 119 050 | 95 085 | 88 466 | 87 305 |
| Annen kortsiktig gjeld | 185 987 | 172 442 | 218 740 | 154 337 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 923 798 | 1 473 629 | 1 118 465 | 1 003 952 |
| Sum gjeld | 5 397 253 | 1 739 899 | 1 583 508 | 1 003 952 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 461 244 | 5 458 289 | 5 924 828 | 5 998 687 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,87▼ | 3,51 | 4,88 | 5,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,33▲ | 0,47 | 0,36 | 0,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,7 %▲ | 25,0 % | 19,6 % | 49,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,2 %▲ | 3,8 % | 3,6 % | 6,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,0 %▲ | 2,6 % | 2,6 % | 4,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 43,0 %▼ | 68,1 % | 73,3 % | 83,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HAMRE AUTO AS4,2 %
51,5 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %246
TESLA NORWAY AS1,5 % 18 627,3 mill.1 120 ansatte 2025
HEDIN AUTOMOTIVE BAVARIA AS2,3 % 4 060,0 mill.379 ansatte 2025
HAMRE AUTO AS4,2 % 51,5 mill.1 til 4 ansatte 2025
Rutebileiernes Standardiseringsaksjeselskap5,4 % 5 491,3 mill.350 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.810.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jean Hamre | 1990 |
| Styrets leder | Jean Hamre | 1990 |
| Revisor | AAUDIT AS927 653 508 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Perpetual Invest AS100,0 %Sandnes · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Perpetual Invest AS
- HAMRE AUTO AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.