- Org.nr.
- 984 749 449
- Adresse
- Leilighet 208, Erika Nissens vei 5A, 4023 Stavanger
Driftsresultat412 04750,6 % margin
EBITDA544 647før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 102 438
Egenkapital7 503 60376,5 % av eiendelene
Hamrelarsen Invest AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2002.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 984 749 449
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 05.06.2002
- Registrert
- 21.09.2002
- Adresse
- Leilighet 208, Erika Nissens vei 5A, 4023 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger (1 826)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utleie av fast eiendom samt hva dermed står i forbindelse inkludert deltagelse i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Andre driftsinntekter | 814 100 | - | - | 30 000 | 1 414 700 |
| Sum driftsinntekter | 814 100 | 275 700 | 184 000 | 30 000 | 1 414 700 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 132 600 | - | - | 148 966 | 222 461 |
| Annen driftskostnad | 269 453 | - | - | 116 114 | 325 659 |
| Sum driftskostnader | 402 053 | 554 992 | 349 361 | 265 080 | 548 120 |
| Driftsresultat | 412 047 | −279 292 | −165 361 | −235 080 | 866 580 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 1 821 200 | - | - | 1 200 393 | 640 100 |
| Renteinntekt frå føretak i same konsern | - | - | - | 83 902 | 49 837 |
| Anna renteinntekt | 135 468 | - | - | 152 111 | 212 040 |
| Annen finansinntekt | 1 003 | - | - | 885 | - |
| Sum finansinntekter | 1 957 671 | 3 457 633 | 2 443 735 | 1 437 291 | 901 977 |
| Annan rentekostnad | 5 149 | - | - | 142 771 | 109 820 |
| Sum finanskostnader | 5 149 | 92 383 | 202 452 | 142 771 | 109 820 |
| Netto finans | 1 952 522 | 3 365 250 | 2 241 283 | 1 294 520 | 792 157 |
| Resultat før skatt | - | 3 085 958 | 2 075 922 | 1 059 441 | 1 658 737 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 184 642 |
| Resultat før skattekostnad | 2 364 569 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 262 131 | - | - | 214 769 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 844 672 | 1 474 095 |
| Årsresultat | 2 102 438 | 2 836 887 | 1 780 911 | 844 672 | 1 474 095 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 102 438 | - | - | 844 672 | 1 474 095 |
| Totalresultat | 2 102 438 | - | - | 844 672 | 1 474 095 |
| Ordinært utbytte | 2 000 000 | - | - | 200 000 | - |
| Overført til annen egenkapital | 102 438 | - | - | 644 672 | 1 474 095 |
| Sum overføringar og disponeringar | 2 102 438 | - | - | 844 672 | 1 474 095 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 801 200 | - | - | 3 284 200 | 3 217 200 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 119 300 | - | - | 43 900 | 78 300 |
| Sum varige driftsmiddel | 2 920 500 | - | - | 3 328 100 | 3 295 500 |
| Investeringar i dotterselskap | 226 494 | - | - | 259 493 | 94 500 |
| Lån til føretak i same konsern | - | - | - | 1 769 942 | 1 047 770 |
| Investeringar i tilknytt selskap | - | - | - | 15 000 | 15 000 |
| Lån til tilknytt selskap og felles kontrollert verksemd | - | - | - | 3 730 032 | 3 723 000 |
| Sum finansielle anleggsmiddel | 226 494 | - | - | 5 774 467 | 4 880 270 |
| Sum anleggsmiddel | 3 146 994 | 6 329 594 | 11 424 738 | 9 102 567 | 8 175 770 |
| Andre kortsiktige fordringer | 200 000 | - | - | 1 438 780 | 86 000 |
| Konsernkrav | 1 821 200 | - | - | 1 035 400 | 640 100 |
| Sum krav | 2 021 200 | - | - | 2 474 180 | 726 100 |
| Bankinnskudd og kontanter | 4 643 138 | - | - | 636 058 | 3 135 838 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 4 643 138 | - | - | 636 058 | 3 135 838 |
| Sum omløpsmiddel | 6 664 338 | 7 279 866 | 2 265 793 | 3 110 237 | 3 861 938 |
| Sum eiendeler | 9 811 332 | 13 609 460 | 13 690 531 | 12 212 804 | 12 037 707 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskoten eigenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 7 473 603 | - | - | 8 866 116 | 8 721 444 |
| Sum opptent eigenkapital | 7 473 603 | 8 371 165 | 10 647 027 | 8 866 116 | 8 721 444 |
| Sum egenkapital | 7 503 603 | 8 401 165 | 10 677 027 | 8 896 116 | 8 751 444 |
| Utsett skatt | - | - | - | - | 34 052 |
| Sum avsetjingar for plikter | - | - | - | - | 34 052 |
| Gjeld til kredittinstitusjonar | - | - | - | 2 852 000 | 2 990 000 |
| Sum anna langsiktig gjeld | - | - | - | 2 852 000 | 2 990 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 638 377 | 2 675 500 | 2 852 000 | 3 024 052 |
| Leverandørgjeld | 22 534 | - | - | 2 892 | 1 266 |
| Betalbar skatt | 262 131 | - | - | 248 821 | 150 590 |
| Utbytte | 2 000 000 | - | - | 200 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 23 064 | - | - | 12 975 | 110 356 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 307 729 | 4 569 918 | 338 005 | 464 688 | 262 211 |
| Sum gjeld | 2 307 729 | 5 208 295 | 3 013 505 | 3 316 688 | 3 286 263 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 9 811 332 | - | - | 12 212 804 | 12 037 707 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,89▲ | 1,59 | 6,70 | 6,69 | 14,73 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,31▼ | 0,62 | 0,28 | 0,37 | 0,38 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,2 %▼ | 23,3 % | 17,6 % | 9,9 % | 14,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 50,6 %▲ | −101,3 % | −89,9 % | −783,6 % | 61,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 258,3 %▼ | 1 029,0 % | 967,9 % | 2 815,6 % | 104,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 76,5 %▲ | 61,7 % | 78,0 % | 72,8 % | 72,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Hamrelarsen Invest AS50,6 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Hamrelarsen Invest AS50,6 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Leif Magne Larsen | 1957 |
| Varamedlem | Gørild Hamre | 1965 |
| Revisor | REVISJON VEST AS982 519 411 | - |
| Regnskapsfører | PRO-SJEKT REGNSKAP AS983 898 033 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GØRILD HAMRE50,0 %f. 1965 · Stavanger · 50 000 ordinære aksjer
- LEIF MAGNE LARSEN50,0 %f. 1957 · Stavanger · 50 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Offshore Trading AS100,0 %982 537 525 · 100 000 ordinære aksjer
- 983 082 823 · 80 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.