- Org.nr.
- 918 872 132
- Adresse
- Kjelsåsveien 174, 0884 Oslo
Driftsresultat−30 261ikke oppgitt
Årsresultat−17 271ikke oppgitt
Egenkapital1 920 04399,9 % av eiendelene
HANDE HOLDING AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 872 132
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.09.2026
- Stiftet
- 27.03.2017
- Registrert
- 20.04.2017
- Adresse
- Kjelsåsveien 174, 0884 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo (2 439)
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie, kjøpe og selger aksjer og selskapsandeler samt utvikle fast eiendom og det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 30 261 | - | - | 25 922 | 25 675 |
| Sum driftskostnader | 30 261 | 32 831 | 27 796 | 25 922 | 25 675 |
| Driftsresultat | −30 261 | −32 831 | −27 796 | −25 922 | −25 675 |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | - | 1 250 000 |
| Annen renteinntekt | 12 990 | - | - | 12 | - |
| Sum finansinntekter | 12 990 | 29 174 | 3 850 157 | 12 | 1 250 000 |
| Netto finans | 12 990 | 29 174 | 3 850 157 | 12 | 1 250 000 |
| Resultat før skatt | - | −3 657 | 3 822 361 | −25 910 | 1 224 326 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −25 910 | 1 224 326 |
| Resultat før skattekostnad | −17 271 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −17 271 | −3 657 | 3 822 361 | −25 910 | 1 224 326 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −17 271 | - | - | −25 910 | 1 224 326 |
| Totalresultat | −17 271 | - | - | −25 910 | 1 224 326 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 1 224 326 |
| Overført fra annen egenkapital | −17 271 | - | - | −25 910 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −17 271 | - | - | −25 910 | 1 224 326 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 1 573 631 | - | - | 3 725 194 | 3 725 194 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 573 631 | - | - | 3 725 194 | 3 725 194 |
| Sum anleggsmidler | 1 573 631 | 1 573 631 | 1 573 631 | 3 725 194 | 3 725 194 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 1 250 000 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 1 250 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 348 261 | - | - | 16 389 | 42 300 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 348 261 | - | - | 16 389 | 42 300 |
| Sum omløpsmidler | 348 261 | 425 532 | 8 429 189 | 16 389 | 1 292 300 |
| Sum eiendeler | 1 921 892 | 1 999 163 | 10 002 820 | 3 741 583 | 5 017 494 |
| Aksjekapital | 50 000 | - | - | 50 000 | 50 000 |
| Overkurs | 194 | - | - | 194 | 194 |
| Annen innskutt egenkapital | 70 000 | - | - | 70 000 | 70 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 120 194 | 120 194 | 120 194 | 120 194 | 120 194 |
| Annen egenkapital | 1 799 849 | - | - | 1 198 415 | 1 224 326 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 799 849 | 1 817 120 | 1 820 777 | 1 198 415 | 1 224 326 |
| Sum egenkapital | 1 920 043 | 1 937 314 | 1 940 971 | 1 318 609 | 1 344 520 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 849 | - | - | 2 050 349 | 3 300 349 |
| Gjeld til aksjonær | - | - | - | 350 000 | 350 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 22 625 | 22 625 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 849 | 61 849 | 8 061 849 | 2 422 974 | 3 672 974 |
| Sum gjeld | 1 849 | 61 849 | 8 061 849 | 2 422 974 | 3 672 974 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 921 892 | - | - | 3 741 583 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 188,35▲ | 6,88 | 1,05 | 0,01 | 0,35 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,03 | 4,15 | 1,84 | 2,73 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,9 %▼ | −0,1 % | 55,6 % | −0,6 % | 24,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,9 %▲ | 96,9 % | 19,4 % | 35,2 % | 26,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lars Hande | 1969 |
| Styremedlem | Erik Hande | 1981 |
| Styremedlem | Anders Emil Asp | 1981 |
| Revisor | VIDI REVISJON AS936 106 439 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HUMLA INVEST AS40,0 %Oslo · 200 ordinære aksjer
- ANER INVEST AS40,0 %Oslo · 200 ordinære aksjer
- AEA AS20,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HANDE EIENDOMSUTVIKLING AS100,0 %918 949 879 · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.