- Org.nr.
- 989 717 707
- Telefon
- 926 62 751
- Adresse
- Fannefjordsvegen 1129, 6450 Hjelset
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat−34 349−68,7 % margin
EBITDA−28 099før av- og nedskrivninger
Årsresultat862 594
Egenkapital949 04082,2 % av eiendelene
Håndlykken Holding AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 717 707
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.03.2006
- Registrert
- 18.04.2006
- Adresse
- Fannefjordsvegen 1129, 6450 Hjelset
- Telefon
- 926 62 751
- Kommune
- Molde
- Aksjekapital
- 41 615
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Håndverkertjenester, samt investere i aksjer og fast eiendom, og ellers hva som er naturlig i tilknytning til dette. Selskapets formål er også å kunne gi gaver til veldedige og allmennyttige organisasjoner.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 50 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 50 000 | 0 | 0 | - | 0 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 6 250 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 78 099 | - | - | 213 871 | 72 143 |
| Sum driftskostnader | 84 349 | 32 121 | 413 558 | 213 871 | 72 143 |
| Driftsresultat | −34 349 | −32 121 | −413 558 | −213 871 | −72 143 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | - | - | 533 800 | - |
| Annen finansinntekt | 897 000 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 897 000 | 32 000 | 234 000 | 533 800 | 558 000 |
| Annen rentekostnad | 57 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 57 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 896 943 | 32 000 | 234 000 | 533 800 | 558 000 |
| Resultat før skatt | 862 594 | −121 | −179 558 | 319 929 | 485 857 |
| Skattekostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | 862 594 | −28 | −179 651 | 319 929 | 485 857 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 300 000 | - |
| Annen egenkapital | 862 594 | - | - | 19 929 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 319 929 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 493 750 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 493 750 | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 0 | - | - | 350 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 350 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 493 750 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 76 339 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 0 | - | - | 533 800 | - |
| Sum fordringer | 76 339 | - | - | 533 800 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 584 715 | - | - | 15 664 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 584 715 | - | - | 15 664 | - |
| Sum omløpsmidler | 661 054 | 32 657 | 240 106 | 549 464 | 566 536 |
| Sum eiendeler | 1 154 804 | 382 657 | 590 106 | 899 464 | 916 536 |
| Aksjekapital | 41 615 | - | - | 30 100 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 41 615 | 30 100 | 30 100 | 30 100 | 30 100 |
| Annen egenkapital | 907 425 | - | - | 298 625 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 907 425 | 118 946 | 118 974 | 298 625 | 278 696 |
| Sum egenkapital | 949 040 | 149 046 | 149 074 | 328 725 | 308 796 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 0 | - |
| Utbytte | - | - | - | 300 000 | - |
| Leverandørgjeld | 20 216 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | - | - | 265 918 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 185 548 | - | - | 4 821 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 205 764 | 233 611 | 441 032 | 570 739 | 607 739 |
| Sum gjeld | 205 764 | 233 611 | 441 032 | 570 739 | 607 739 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 154 804 | - | - | 899 464 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,21▲ | 0,14 | 0,54 | 0,96 | 0,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,22▼ | 1,57 | 2,96 | 1,74 | 1,97 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 112,2 %▲ | −0,0 % | −24,1 % | 35,2 % | 53,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −68,7 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1 725,2 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 82,2 %▲ | 39,0 % | 25,3 % | 36,5 % | 33,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Håndlykken Holding AS−68,7 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−80 %−60−40−20020
Håndlykken Holding AS−68,7 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
−80 %−60−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frank Håndlykken | 1957 |
| Styrets leder | Frank Håndlykken | 1957 |
| Styremedlem | Karen Ellefsen | 1989 |
| Regnskapsfører | ES REVISJON AS997 820 266 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRANK HÅNDLYKKEN100,0 %f. 1957 · Hjelset · 203 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.