- Org.nr.
- 989 977 636
- Telefon
- 72 56 61 00
- Adresse
- Nordre Hallsetveg 74, 7023 Trondheim
Driftsresultat−100 207ikke oppgitt
Årsresultat6 108 413ikke oppgitt
Egenkapital18 814 25082,9 % av eiendelene
Handsafe AS er et aksjeselskap innen engroshandel med andre husholdningsvarer, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 977 636
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 15.05.2006
- Registrert
- 10.07.2006
- Adresse
- Nordre Hallsetveg 74, 7023 Trondheim
- Telefon
- 72 56 61 00
- Postadresse
- Postboks 1116 Nyborg
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 46.490 Engroshandel med andre husholdningsvarerEngroshandel med andre husholdningsvarer i Trondheim (62)
- Aksjekapital
- 1 440 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Handsafe AS990 053 979 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive med handel, import og eksport av varer, konsulentvirksomhet, investeringer i aksjer og eiendom, samt deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Lønnskostnad | 5 000 | - | - | 5 000 | - |
| Annen driftskostnad | 95 207 | - | - | 192 600 | 85 037 |
| Sum driftskostnader | 100 207 | 123 833 | 118 970 | 197 600 | 85 037 |
| Driftsresultat | −100 207 | −123 833 | −118 970 | −197 600 | −85 037 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 6 094 911 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 6 150 000 | - | - | 2 978 675 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 217 | 36 908 |
| Annen finansinntekt | 279 721 | - | - | 831 524 | 840 774 |
| Verdiøkning av markedsb. finansielle oml.m | - | - | - | - | 565 704 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 1 177 201 | - | - | 0 | - |
| Sum finansinntekter | 7 606 922 | 6 460 078 | 6 153 010 | 3 810 416 | 7 538 297 |
| Verdiendr. av markedsb. finansielle oml.m | - | - | - | - | 10 000 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | - | - | 2 611 953 | - |
| Annen rentekostnad | 6 015 | - | - | 44 013 | - |
| Annen finanskostnad | 9 101 | - | - | 1 476 986 | 575 086 |
| Sum finanskostnader | 15 116 | 396 107 | 1 034 804 | 4 132 952 | 585 086 |
| Netto finans | 7 591 806 | 6 063 971 | 5 118 206 | −322 536 | 6 953 212 |
| Resultat før skatt | - | 5 940 137 | 4 999 236 | - | 6 868 175 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 236 218 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 5 631 957 |
| Resultat før skattekostnad | 7 491 598 | - | - | −520 136 | - |
| Skattekostnad | 1 383 185 | - | - | 382 599 | - |
| Årsresultat | 6 108 413 | 4 553 584 | 3 880 800 | −902 735 | 5 631 957 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 5 631 957 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 4 000 000 |
| Ordinært utbytte | 2 500 000 | - | - | 2 000 000 | 2 000 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −368 043 |
| Annen egenkapital | 3 608 413 | - | - | −2 902 735 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −902 735 | 5 631 957 |
| Utsatt skattefordel | 0 | - | - | 22 835 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 22 835 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 110 000 | - | - | 110 000 | 110 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 440 744 | - | - | 1 966 329 | 2 155 843 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 550 744 | - | - | 2 076 329 | 2 265 843 |
| Sum anleggsmidler | 550 744 | 1 219 873 | 1 748 325 | 2 099 164 | 2 265 843 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 0 | - |
| Konsernfordringer | 7 494 300 | - | - | 2 978 675 | 6 094 911 |
| Sum fordringer | 7 494 300 | - | - | 2 978 675 | 6 094 911 |
| Markedsbaserte aksjer | 9 394 663 | - | - | 4 304 121 | 3 650 254 |
| Markedsbaserte obligasjoner | - | - | - | 20 | 20 |
| Sum investeringer | 9 394 663 | - | - | 4 304 141 | 3 650 273 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 9 904 398 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 257 728 | - | - | 4 812 473 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 257 728 | - | - | 4 812 473 | 9 904 398 |
| Sum omløpsmidler | 22 146 691 | 17 887 547 | 15 019 888 | 12 095 289 | 19 649 583 |
| Sum eiendeler | 22 697 435 | 19 107 420 | 16 768 212 | 14 194 453 | 21 915 426 |
| Aksjekapital | 1 440 000 | - | - | 1 440 000 | 1 440 000 |
| Overkurs | 690 871 | - | - | 690 871 | 690 871 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 130 871 | 2 130 871 | 2 130 871 | 2 130 871 | 2 130 871 |
| Annen egenkapital | 16 683 379 | - | - | 9 640 582 | 12 543 317 |
| Sum opptjent egenkapital | 16 683 379 | 13 074 966 | 11 021 382 | 9 640 582 | 12 543 317 |
| Sum egenkapital | 18 814 250 | 15 205 837 | 13 152 253 | 11 771 453 | 14 674 188 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 12 556 | 5 020 |
| Betalbar skatt | 1 383 185 | - | - | 405 434 | 1 236 218 |
| Utbytte | 2 500 000 | - | - | 2 000 000 | 6 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | - | - | 5 010 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 883 185 | 3 901 583 | 3 615 960 | 2 423 000 | 7 241 238 |
| Sum gjeld | 3 883 185 | 3 901 583 | 3 615 960 | 2 423 000 | 7 241 238 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 697 435 | - | - | 14 194 453 | 21 915 426 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,70▲ | 4,58 | 4,15 | 4,99 | 2,71 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,21▼ | 0,26 | 0,27 | 0,21 | 0,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 35,9 %▲ | 35,3 % | 39,0 % | 20,0 % | 34,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 82,9 %▲ | 79,6 % | 78,4 % | 82,9 % | 67,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christian Fasting | 1975 |
| Styrets leder | Christian Fasting | 1975 |
| Varamedlem | Ramona Klungvik Fasting | 1977 |
| Revisor | E.K. REVISJON AS990 455 376 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Christian Fasting100,0 %f. 1975 · Trondheim · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- NORDRE HALLSET VEI 74 AS100,0 %919 433 736 · 500 ordinære aksjer
- CEFEM AS100,0 %990 138 427 · 500 ordinære aksjer
- 997 795 954 · 90 090 ordinære aksjer
- 998 859 638 · 5 516 ordinære aksjer
- Photocure ASA0,37 %967 598 593 · 100 000 ordinære aksjer
- EIENDOMSINVEST USA AS0,28 %913 298 659 · 3 523 ordinære aksjer
- APIM THERAPEUTICS AS0,04 %894 298 952 · 1 006 ordinære aksjer
- 926 789 759 · 61 267 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.