- Org.nr.
- 933 956 342
- Telefon
- 33 32 28 40
- Adresse
- Smidsrødveien 45, 3120 Nøtterøy
- Hovedeier
- NÆR INVEST AS, 100 %
Driftsresultat1 037 58150,3 % margin
EBITDA1 174 913før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 297 92562,9 % margin
Egenkapital12 416 35389,1 % av eiendelene
Håndverk Senteret AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1983.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 933 956 342
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 30.03.1983
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Smidsrødveien 45, 3120 Nøtterøy
- Telefon
- 33 32 28 40
- Kommune
- Færder
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Færder (346)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Håndverk Senteret AS982 630 096 · FÆRDER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel og agenturvirksomhet, kapitalformidling, investeringer i og drift av fast eiendom, og hva dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 851 468 | 1 943 934 | 1 981 470 | 1 840 740 | 1 702 395 |
| Annen driftsinntekt | 211 962 | 259 530 | 234 667 | 337 309 | 263 325 |
| Sum driftsinntekter | 2 063 430 | 2 203 464 | 2 216 137 | 2 178 049 | 1 965 720 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 137 332 | 162 205 | 160 733 | 177 728 | 227 881 |
| Annen driftskostnad | 888 517 | 547 913 | 1 497 020 | 872 755 | 791 030 |
| Sum driftskostnader | 1 025 849 | 710 118 | 1 657 754 | 1 050 483 | 1 018 911 |
| Driftsresultat | 1 037 581 | 1 493 347 | 558 384 | 1 127 566 | 946 809 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 457 522 | 443 693 | 418 535 | 191 029 | 138 651 |
| Annen renteinntekt | 170 811 | 121 099 | 61 745 | 14 543 | 2 463 |
| Annen finansinntekt | 5 103 | 4 348 | 4 032 | 3 811 | 3 864 |
| Sum finansinntekter | 633 436 | 569 140 | 484 312 | 209 383 | 144 978 |
| Annen rentekostnad | 5 883 | - | 391 | 672 | 183 |
| Sum finanskostnader | 5 883 | - | 391 | 672 | 183 |
| Netto finans | 627 553 | 569 140 | 483 922 | 208 711 | 144 795 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 042 305 | 1 336 278 | 1 091 604 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 240 985 |
| Resultat før skattekostnad | 1 665 133 | 2 062 487 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 367 208 | 454 197 | 230 246 | 294 951 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 812 059 | 1 041 327 | 850 619 |
| Årsresultat | 1 297 925 | 1 608 290 | 812 059 | 1 041 327 | 850 619 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 297 925 | 1 608 290 | 812 059 | 1 041 327 | 850 619 |
| Totalresultat | 1 297 925 | 1 608 290 | 812 059 | 1 041 327 | 850 619 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 508 000 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 76 184 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 297 925 | 1 608 290 | 812 059 | 965 143 | 342 619 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 297 925 | 1 608 290 | 812 059 | 1 041 327 | 850 619 |
| Utsatt skattefordel | 167 009 | 166 698 | 151 572 | 152 680 | 131 506 |
| Sum immaterielle eiendeler | 167 009 | 166 698 | 151 572 | 152 680 | 131 506 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 409 683 | 1 240 971 | 1 478 699 | 1 469 111 | 1 183 710 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 96 379 | 129 423 | 53 900 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 506 062 | 1 370 394 | 1 532 599 | 1 469 111 | 1 183 710 |
| Lån til foretak i samme konsern | 8 082 894 | 7 838 598 | 7 394 905 | 6 917 620 | 7 234 591 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 2 132 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 082 894 | 7 838 598 | 7 394 905 | 6 917 620 | 7 236 723 |
| Sum anleggsmidler | 9 755 965 | 9 375 690 | 9 079 076 | 8 539 411 | 8 551 939 |
| Kundefordringer | 5 349 | 14 805 | 19 810 | 103 606 | 245 711 |
| Andre kortsiktige fordringer | 101 406 | 23 552 | 13 546 | 8 317 | 7 714 |
| Sum fordringer | 106 755 | 38 357 | 33 356 | 111 923 | 253 425 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 074 051 | 3 480 397 | 1 950 418 | 1 707 610 | 1 125 424 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 074 051 | 3 480 397 | 1 950 418 | 1 707 610 | 1 125 424 |
| Sum omløpsmidler | 4 180 806 | 3 518 754 | 1 983 775 | 1 819 533 | 1 378 849 |
| Sum eiendeler | 13 936 771 | 12 894 444 | 11 062 850 | 10 358 945 | 9 930 788 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 12 316 353 | 11 018 427 | 9 576 454 | 8 764 394 | 7 799 252 |
| Sum opptjent egenkapital | 12 316 353 | 11 018 427 | 9 576 454 | 8 764 394 | 7 799 252 |
| Sum egenkapital | 12 416 353 | 11 118 427 | 9 676 454 | 8 864 394 | 7 899 252 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 052 000 | 1 055 500 | 1 126 000 | 1 071 250 | 1 100 050 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 052 000 | 1 055 500 | 1 126 000 | 1 071 250 | 1 100 050 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 052 000 | 1 055 500 | 1 126 000 | 1 071 250 | 1 100 050 |
| Leverandørgjeld | 38 418 | 29 748 | 84 129 | 62 357 | 122 937 |
| Betalbar skatt | 367 519 | 422 413 | 229 138 | 294 637 | 277 328 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | −64 105 | −50 026 | 9 066 |
| Utbytte | - | - | - | - | 508 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 97 672 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 62 481 | 268 355 | 11 235 | 18 660 | 14 155 |
| Sum kortsiktig gjeld | 468 418 | 720 516 | 260 397 | 423 300 | 931 486 |
| Sum gjeld | 1 520 418 | 1 776 016 | 1 386 397 | 1 494 550 | 2 031 536 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 936 771 | 12 894 443 | 11 062 850 | 10 358 945 | 9 930 788 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 8,93▲ | 4,88 | 7,62 | 4,30 | 1,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,12▼ | 0,16 | 0,14 | 0,17 | 0,26 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,5 %▼ | 17,2 % | 9,7 % | 13,2 % | 11,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 50,3 %▼ | 67,8 % | 25,2 % | 51,8 % | 48,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 62,9 %▼ | 73,0 % | 36,6 % | 47,8 % | 43,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 89,1 %▲ | 86,2 % | 87,5 % | 85,6 % | 79,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Håndverk Senteret AS50,3 %
2,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Håndverk Senteret AS50,3 % 2,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Per Herman Firing | 1982 |
| Styrets leder | Martin Algrøy | 1984 |
| Styremedlem | Per Herman Firing | 1982 |
| Revisor | REVISJONSFIRMAET ÅSVANG & CO AS987 679 026 | - |
| Regnskapsfører | SYSTEM REGNSKAP AS915 075 223 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NÆR INVEST AS100,0 %Nøtterøy · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- NÆR INVEST AS
- Teiegården Parkering AS100,0 %
- Teiegården AS100,0 %
- Håndverk Senteret AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.