- Org.nr.
- 918 755 330
- Adresse
- c/o Ingeniør A. Hamstad AS, Øvre Flatåsveg 4D, 7079 Flatåsen
- Hovedeier
- FINCA HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat711 92125,5 % margin
EBITDA902 781før av- og nedskrivninger
Årsresultat825 53029,6 % margin
Egenkapital15 244 77076,7 % av eiendelene
Håndverkeren AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 755 330
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 10.03.2017
- Registrert
- 07.04.2017
- Adresse
- c/o Ingeniør A. Hamstad AS, Øvre Flatåsveg 4D, 7079 Flatåsen
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim (2 803)
- Aksjekapital
- 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Håndverkeren AS918 913 564 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og drive utleie av egen eiendom, herunder det som naturlig står i den forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 2 306 445 | 2 311 262 | 2 281 981 | 2 035 114 | 2 219 919 |
| Annen driftsinntekt | 485 022 | 386 711 | 1 025 744 | 343 712 | 3 916 580 |
| Sum driftsinntekter | 2 791 467 | 2 697 974 | 3 307 725 | 2 378 826 | 6 136 499 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 190 860 | 190 860 | 190 860 | 190 860 | 262 620 |
| Annen driftskostnad | 1 888 685 | 1 044 797 | 1 717 200 | 858 747 | 864 233 |
| Sum driftskostnader | 2 079 545 | 1 235 657 | 1 908 060 | 1 049 607 | 1 126 853 |
| Driftsresultat | 711 921 | 1 462 317 | 1 399 665 | 1 329 219 | 5 009 645 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 354 982 | 378 175 | 299 808 | 152 684 | 69 182 |
| Annen renteinntekt | 129 762 | 21 050 | 10 124 | 2 102 | - |
| Sum finansinntekter | 484 744 | 399 225 | 309 932 | 154 786 | 69 182 |
| Annen rentekostnad | 131 459 | 127 019 | 116 591 | 75 464 | 69 749 |
| Annen finanskostnad | 5 076 | 4 965 | 4 542 | 3 848 | 3 742 |
| Sum finanskostnader | 136 535 | 131 983 | 121 133 | 79 312 | 73 490 |
| Netto finans | 348 209 | 267 242 | 188 799 | 75 474 | −4 308 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 588 464 | 1 404 694 | 5 005 337 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 101 174 |
| Resultat før skattekostnad | 1 060 131 | 1 729 558 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 234 601 | 378 408 | 349 346 | 309 208 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 239 118 | 1 095 486 | 3 904 163 |
| Årsresultat | 825 530 | 1 351 150 | 1 239 118 | 1 095 486 | 3 904 163 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 825 530 | 1 351 150 | 1 239 118 | 1 095 486 | 3 904 163 |
| Totalresultat | 825 530 | 1 351 150 | 1 239 118 | 1 095 486 | 3 904 163 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 1 624 625 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −385 507 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 825 530 | 1 351 150 | - | 1 095 486 | 3 904 163 |
| Sum overføringer og disponeringer | 825 530 | 1 351 150 | 1 239 118 | 1 095 486 | 3 904 163 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom l, | 5 065 340 | 5 256 200 | 5 447 060 | 5 637 920 | - |
| Sum varige driftsmidler | 5 065 340 | 5 256 200 | 5 447 060 | 5 637 920 | 5 828 780 |
| Sum anleggsmidler | 5 065 340 | 5 256 200 | 5 447 060 | 5 637 920 | 5 828 780 |
| Kundefordringer | 1 164 315 | 750 870 | 971 774 | 324 873 | 393 790 |
| Fordringer på selskap i samme konsern | 8 172 335 | 8 028 463 | 8 107 016 | 7 807 792 | 7 655 108 |
| Konsernfordringer | - | 634 724 | 1 624 625 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 391 693 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 9 728 343 | 9 414 057 | 10 703 416 | 8 132 666 | 8 048 898 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 5 087 268 | 3 777 398 | 2 350 829 | 1 891 840 | 1 083 179 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 087 268 | 3 777 398 | 2 350 829 | 1 891 840 | 1 083 179 |
| Sum omløpsmidler | 14 815 611 | 13 191 455 | 13 054 244 | 10 024 506 | 9 132 077 |
| Sum eiendeler | 19 880 951 | 18 447 655 | 18 501 304 | 15 662 426 | 14 960 857 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | - | 5 828 780 |
| Aksjekapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Overkurs | 4 963 536 | - | 4 963 536 | 4 963 536 | 4 963 536 |
| Annen innskutt egenkapital | 634 724 | 634 724 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 6 098 260 | 6 098 260 | 5 463 536 | 5 463 536 | 5 463 536 |
| Annen egenkapital | 9 146 510 | 8 762 490 | 8 046 063 | 6 806 945 | 5 711 459 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 146 510 | 8 762 490 | 8 046 063 | 6 806 945 | 5 711 459 |
| Sum egenkapital | 15 244 770 | 14 860 749 | 13 509 599 | 12 270 481 | 11 174 995 |
| Utsatt skatt | 482 784 | 587 899 | 690 243 | 799 125 | 933 906 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 482 784 | 587 899 | 690 243 | 799 125 | 933 906 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 746 800 | 1 802 380 | 1 924 000 | 2 068 000 | 2 226 400 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 746 800 | 1 802 380 | 1 924 000 | 2 068 000 | 2 226 400 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 229 584 | 2 390 279 | 2 614 243 | 2 867 125 | 3 160 306 |
| Leverandørgjeld | 1 614 572 | 69 078 | 282 536 | 42 031 | 121 685 |
| Betalbar skatt | 215 188 | 301 727 | - | 443 989 | 493 071 |
| Kortsiktig konserngjeld | 566 037 | 813 749 | 2 082 853 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 10 800 | 12 073 | 12 073 | 38 800 | 10 800 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 406 597 | 1 196 627 | 2 377 462 | 524 820 | 625 556 |
| Sum gjeld | 4 636 181 | 3 586 906 | 4 991 705 | 3 391 945 | 3 785 862 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 880 951 | 18 447 655 | 18 501 304 | 15 662 426 | 14 960 857 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,16▼ | 11,02 | 5,49 | 19,10 | 14,60 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,30▲ | 0,24 | 0,37 | 0,28 | 0,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,2 %▼ | 10,1 % | 10,0 % | 9,7 % | 33,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 25,5 %▼ | 54,2 % | 42,3 % | 55,9 % | 81,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 29,6 %▼ | 50,1 % | 37,5 % | 46,1 % | 63,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 76,7 %▼ | 80,6 % | 73,0 % | 78,3 % | 74,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Håndverkeren AS25,5 %
2,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Håndverkeren AS25,5 % 2,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Monica Hamstad | 1960 |
| Styremedlem | Arnfinn Hamstad | 1962 |
| Styremedlem | Asbjørn Hamstad | 1934 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FINCA HOLDING AS100,0 %Flatåsen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FINCA HOLDING AS
- Ingeniør A Hamstad AS100,0 %
- Energiprodukter AS100,0 %
- Hamstad AS98,8 %
- Håndverkeren AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.