- Org.nr.
- 930 763 543
- Adresse
- Liadalsvegen 842, 6152 Ørsta
Driftsresultat−70 863
Årsresultat−70 873
Egenkapital642 77293,6 % av eiendelene
Handverksvegen 26 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2022.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 763 543
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 28.10.2022
- Registrert
- 02.02.2023
- Adresse
- Liadalsvegen 842, 6152 Ørsta
- Postadresse
- c/o Helge Ressem, Liadalsvegen 842
- Kommune
- Ørsta
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Ørsta (147)
- Aksjekapital
- 36 396
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Handverksvegen 26 AS931 029 533 · ØRSTA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av næringseiendom og investering i næringsvirksomhet, herunder aksjer og andeler, samt deltagelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 20 500 | 182 524 | 365 628 |
| Sum driftskostnader | 91 363 | 342 079 | 119 729 |
| Driftsresultat | −70 863 | −159 555 | 245 899 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 10 | 1 394 | 0 |
| Netto finans | −10 | −1 394 | 0 |
| Resultat før skatt | −70 873 | −160 949 | 245 899 |
| Årsresultat | −70 873 | −160 949 | 225 549 |
| Sum anleggsmidler | 638 095 | 641 051 | 644 008 |
| Sum omløpsmidler | 48 344 | 90 295 | 311 171 |
| Sum eiendeler | 686 439 | 731 347 | 955 179 |
| Sum innskutt egenkapital | 36 396 | 36 396 | 36 396 |
| Sum opptjent egenkapital | 606 376 | 677 249 | 838 199 |
| Sum egenkapital | 642 772 | 713 645 | 874 595 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 43 667 | 17 701 | 80 584 |
| Sum gjeld | 43 667 | 17 701 | 80 584 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,11▼ | 5,10 | 3,86 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,07▲ | 0,02 | 0,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −10,0 %▲ | −18,9 % | 25,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −345,7 %▼ | −87,4 % | 67,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −345,7 %▼ | −88,2 % | 61,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 93,6 %▼ | 97,6 % | 91,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Helge Ressem | 1966 |
| Regnskapsfører | ØB REGNSKAP AS911 577 003 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Resgus Holding AS33,3 %Levanger · 36 ordinære aksjer
- FJORD HOLDING AS33,3 %Ørsta · 36 ordinære aksjer
- KLIMA HOLDING AS33,3 %Malm · 36 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.