- Org.nr.
- 927 789 116
- Adresse
- Lindebergveien 7A, 1358 Jar
Driftsresultat−10 592ikke oppgitt
Årsresultat489 409ikke oppgitt
Egenkapital718 47199,6 % av eiendelene
Hannek 2 AS er et aksjeselskap innen førskoleundervisning og drift av barnehager, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 789 116
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.09.2026
- Stiftet
- 15.02.2021
- Registrert
- 22.09.2021
- Adresse
- Lindebergveien 7A, 1358 Jar
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehagerFørskoleundervisning og drift av barnehager i Bærum (82)
- Aksjekapital
- 30 744
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Hannek 2 AS927 816 717 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å investere i og eie aksjer og andeler i andre selskaper, samt annen virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 10 592 | - | - | 9 329 | 11 092 |
| Sum driftskostnader | 10 592 | 12 053 | 8 261 | 9 329 | 11 092 |
| Driftsresultat | −10 592 | −12 053 | −8 261 | −9 329 | −11 092 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 500 000 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 500 000 | 2 000 000 | 300 000 | - | - |
| Netto finans | 500 000 | 2 000 001 | 300 001 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 489 409 | 1 987 948 | 291 740 | −9 329 | −11 092 |
| Årsresultat | 489 409 | 1 987 948 | 291 740 | −9 329 | −11 092 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 489 409 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 489 409 | - | - | - | - |
| Tilleggsutbytte | 1 800 000 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −1 310 592 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 489 409 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investering i datterselskap | 5 437 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 437 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 5 437 | 5 437 | 5 437 | 5 437 | 5 437 |
| Konsernfordringer | 500 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 500 000 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 215 798 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 215 798 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 715 798 | 2 023 625 | 325 678 | 33 938 | 429 359 |
| Sum eiendeler | 721 235 | 2 029 062 | 331 115 | 39 375 | 434 796 |
| Aksjekapital | 30 744 | - | - | - | - |
| Overkurs | 8 631 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 39 375 | 39 375 | 39 375 | 39 375 | 48 704 |
| Annen egenkapital | 679 096 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 679 096 | 1 989 687 | 291 740 | - | - |
| Sum egenkapital | 718 471 | 2 029 062 | 331 115 | 39 375 | 48 704 |
| Leverandørgjeld | 2 764 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 764 | - | - | - | 386 092 |
| Sum gjeld | 2 764 | 0 | 0 | 0 | 386 092 |
| Sum egenkapital og gjeld | 721 235 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 258,97 | - | - | - | 1,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 7,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 35,6 %▼ | 168,5 % | 157,5 % | −3,9 % | −2,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,6 %▼ | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 11,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Hanne Klamerholm | 1958 |
| Revisor | NARUM REVISJON AS919 789 980 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HANNE KLAMERHOLM100,0 %f. 1958 · Jar · 10 248 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MAZUT AS100,0 %920 398 200 · 6 766 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.