- Org.nr.
- 977 060 907
- Telefon
- 905 53 659
- Adresse
- Skiensgate 18, 3912 Porsgrunn
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester
Driftsresultat−29 841ikke oppgitt
Årsresultat82 882ikke oppgitt
Egenkapital612 36496,9 % av eiendelene
HANNEMYR NYE MEDIER AS er et aksjeselskap innen dataprogrammeringstjenester, stiftet 1996.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 977 060 907
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 25.11.1996
- Registrert
- 06.01.1997
- Adresse
- Skiensgate 18, 3912 Porsgrunn
- Telefon
- 905 53 659
- Postadresse
- c/o Gisle Hannemyr, Støperibakken 10
- Kommune
- Porsgrunn
- Aksjekapital
- 900 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.hannemyr.no
Underenheter
1
- HANNEMYR NYE MEDIER AS931 488 805 · PORSGRUNN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og drift av grunnleggende og verdiøkende tjenester basert på informasjonsteknologi og nye elektroniske medier, konsulenttjenester innenfor samme område, samt investeringer i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 272 970 | 19 107 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 29 841 | - | - | 163 870 | 52 259 |
| Sum driftskostnader | 29 841 | 85 565 | 212 852 | 163 870 | 52 259 |
| Driftsresultat | −29 841 | −85 565 | −212 852 | 109 100 | −33 152 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 2 281 | - | - | 0 | - |
| Annen finansinntekt | 3 070 | - | - | 18 087 | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 108 388 | - | - | 129 942 | - |
| Sum finansinntekter | 113 739 | 57 627 | 21 646 | 148 029 | 12 082 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 1 016 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 016 | 26 925 | 87 634 | 0 | - |
| Netto finans | 112 723 | 30 702 | −65 988 | 148 029 | 12 082 |
| Resultat før skatt | 82 882 | −54 863 | −278 840 | 257 129 | −21 070 |
| Skattekostnad | 0 | - | - | 10 929 | - |
| Årsresultat | 82 882 | −54 863 | −278 840 | 246 200 | −21 070 |
| Udekket tap | 82 882 | - | - | 246 200 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 246 200 | - |
| Salgsinntekt | - | - | - | 272 970 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 127 735 | - | - | 476 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 127 735 | - | - | 476 | - |
| Sum anleggsmidler | 127 735 | 127 735 | 286 | - | 476 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 476 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 476 | - | - | 0 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 399 937 | - | - | 486 447 | - |
| Sum investeringer | 399 937 | - | - | 486 447 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 101 705 | - | - | 456 136 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 101 705 | - | - | 456 136 | - |
| Sum omløpsmidler | 504 119 | 440 059 | 663 264 | 942 583 | 616 509 |
| Sum eiendeler | 631 854 | 567 794 | 663 550 | 943 059 | 616 985 |
| Aksjekapital | 900 000 | - | - | 900 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 900 000 |
| Udekket tap | 287 636 | - | - | 36 815 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −287 636 | −370 518 | −315 655 | −36 815 | −283 015 |
| Sum egenkapital | 612 364 | 529 482 | 584 345 | 863 185 | 616 985 |
| Utsatt skatt | 0 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | 10 929 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | - | - | 68 145 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 19 489 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 19 489 | 38 312 | 79 205 | 79 874 | - |
| Sum gjeld | 19 489 | 38 312 | 79 205 | 79 874 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 631 854 | - | - | 943 059 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 25,87▲ | 11,49 | 8,37 | 11,80 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▼ | 0,07 | 0,14 | 0,09 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,0 %▲ | −4,5 % | −23,8 % | 33,0 % | −3,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 40,0 % | −173,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 90,2 % | −110,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,9 %▲ | 93,3 % | 88,1 % | 91,5 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gisle Hannemyr | 1953 |
| Styrets leder | Gisle Hannemyr | 1953 |
| Varamedlem | Eline Arnfred Vedel | 1951 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GISLE HANNEMYR100,0 %f. 1953 · Porsgrunn · 9 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Mylifeproducts AS15,0 %999 195 105 · 286 ordinære aksjer
- OPEN IT NORGE AS0,32 %965 035 524 · 700 ordinære aksjer
- Photocure ASA0,01 %967 598 593 · 1 600 ordinære aksjer
- PCI BIOTECH HOLDING ASA0,00 %991 036 393 · 160 ordinære aksjer
- YARA INTERNATIONAL ASA0,00 %986 228 608 · 200 ordinære aksjer
- REACH SUBSEA ASA0,00 %922 493 626 · 20 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.