- Org.nr.
- 919 931 221
- Adresse
- Torvmarkvegen 26, 7540 Klæbu
- Hovedeier
- LUCAS HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat239 9678,2 % margin
EBITDA373 060før av- og nedskrivninger
Årsresultat185 4656,3 % margin
Egenkapital1 548 25581,0 % av eiendelene
Hansen VVS AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 931 221
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 26.10.2017
- Registrert
- 20.11.2017
- Adresse
- Torvmarkvegen 26, 7540 Klæbu
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Hansen VVS AS990 468 702 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Vann, varme og sanitær (VVS), samt hva hermed står i forbindelse, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- NYE HANSEN VVS AS20.11.2017 til 09.06.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 594 209 | 4 683 272 | 5 396 417 | 4 095 082 | 4 046 952 |
| Annen driftsinntekt | 338 809 | 335 742 | 148 462 | 2 917 | 199 132 |
| Sum driftsinntekter | 2 933 018 | 5 019 014 | 5 544 879 | 4 097 998 | 4 246 084 |
| Varekostnad | 763 334 | 2 203 476 | 1 623 615 | 1 170 424 | 1 689 806 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 1 876 721 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 84 945 |
| Lønnskostnad Il, | 1 141 521 | 1 971 887 | 2 232 506 | 2 123 998 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 133 093 | 188 506 | 138 413 | 113 441 | - |
| Annen driftskostnad | 655 102 | 752 048 | 608 177 | 521 127 | 423 762 |
| Sum driftskostnader | 2 693 051 | 5 115 917 | 4 602 710 | 3 928 990 | 4 075 234 |
| Driftsresultat | 239 967 | −96 902 | 942 168 | 169 008 | 170 850 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 219 | - |
| Annen renteinntekt | 1 518 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 518 | 0 | 0 | 219 | - |
| Annen rentekostnad | 749 | 4 832 | 1 375 | 187 | 192 |
| Sum finanskostnader | 749 | 4 832 | 1 375 | 187 | 192 |
| Netto finans | 769 | −4 832 | −1 375 | 32 | −192 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 170 658 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 37 564 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 133 094 |
| Resultat før skattekostnad | 240 736 | −101 735 | 940 794 | 169 040 | - |
| Skattekostnad | 55 271 | −19 299 | 208 469 | 38 097 | - |
| Årsresultat | 185 465 | −82 436 | 732 325 | 130 943 | 133 094 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 133 094 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 133 094 |
| Annen egenkapital | 185 465 | −82 436 | 732 325 | 130 943 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 732 325 | 130 943 | 133 094 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | 0 | - | 78 314 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 159 426 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 271 152 | 688 616 | 865 054 | 203 172 | - |
| Sum varige driftsmidler | 271 152 | 688 616 | 865 054 | 243 214 | 237 739 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 10 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 095 649 | 583 530 | 828 530 | 521 641 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 115 649 | 603 530 | 848 530 | 521 641 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 386 801 | 1 292 146 | 1 713 584 | 764 855 | 237 739 |
| Varer | - | - | - | - | 9 854 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | 9 854 |
| Kundefordringer | 158 400 | 325 238 | 252 080 | 131 708 | 33 042 |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 765 | 12 569 | 199 459 | 174 783 | 462 745 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 500 788 |
| Sum fordringer | 162 165 | 337 807 | 451 539 | 306 491 | 996 575 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 000 |
| Andre finansielle instrumenter (0) | - | - | - | 20 000 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 20 000 | 20 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 66 110 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 363 633 | 532 672 | 86 674 | 181 730 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 363 633 | 532 672 | 86 674 | 181 730 | 66 110 |
| Sum omløpsmidler | 525 798 | 870 478 | 538 213 | 508 221 | 1 092 539 |
| Sum eiendeler | 1 912 599 | 2 162 624 | 2 251 797 | 1 273 076 | 1 330 279 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 1 448 255 | 1 262 790 | 1 345 226 | 612 901 | 481 958 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 448 255 | 1 262 790 | 1 345 226 | 612 901 | 481 958 |
| Sum egenkapital | 1 548 255 | 1 362 790 | 1 445 226 | 712 901 | 581 958 |
| Utsatt skatt | 87 754 | 32 483 | 51 782 | 6 113 | 16 894 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 87 754 | 32 483 | 51 782 | 6 113 | 16 894 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 51 782 | 6 113 | 16 894 |
| Leverandørgjeld | 16 626 | 152 402 | 174 221 | 64 633 | 26 517 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 78 131 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 395 510 |
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 162 800 | 48 878 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 163 529 | 270 680 | 223 249 | 230 570 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 96 435 | 344 268 | 194 520 | 209 981 | 231 269 |
| Sum kortsiktig gjeld | 276 590 | 767 351 | 754 789 | 554 062 | 731 427 |
| Sum gjeld | 364 344 | 799 834 | 806 571 | 560 175 | 748 321 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 912 599 | 2 162 624 | 2 251 797 | 1 273 076 | 1 330 279 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,90▲ | 1,13 | 0,71 | 0,92 | 1,49 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,24▼ | 0,59 | 0,56 | 0,79 | 1,29 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,9 %▲ | −4,4 % | 53,5 % | 13,0 % | 12,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,2 %▲ | −1,9 % | 17,0 % | 4,1 % | 4,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,3 %▲ | −1,6 % | 13,2 % | 3,2 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 81,0 %▲ | 63,0 % | 64,2 % | 56,0 % | 43,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Hansen VVS AS8,2 %
2,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
Hansen VVS AS8,2 % 2,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arve Grande Hansen | 1978 |
| Styrets leder | Arve Grande Hansen | 1978 |
| Regnskapsfører | MELHUS REGNSKAP AS981 124 715 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LUCAS HOLDING AS100,0 %Klæbu · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- LUCAS HOLDING AS
- NOAH EIENDOM AS100,0 %
- Hansen VVS AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Kjedehuset AS0,22 %931 638 769 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.