- Org.nr.
- 925 281 972
- Adresse
- Bogstivegen 66, 2360 Rudshøgda
- Hovedeier
- Harabakken AS, 100 %
Driftsresultat−53 206ikke oppgitt
Årsresultat−53 187ikke oppgitt
Egenkapital244 69968,2 % av eiendelene
Harabakken Veksthus AS er et aksjeselskap innen dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 281 972
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 22.05.2020
- Registrert
- 01.07.2020
- Adresse
- Bogstivegen 66, 2360 Rudshøgda
- Postadresse
- c/o Robert Storbekk, Løbergsveien 30
- Kommune
- Ringsaker
- Næring
- 01.130 Dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollveksterDyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster i Ringsaker (20)
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Harabakken Veksthus AS936 268 242 · RINGSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Industriell produksjon og markedsføring av ulike plantevekster, og det som står i naturlig forbindelse med dette, herunder eierskap helt eller delvis i andre selskap med lignende formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 0 | 777 300 | 15 000 | 0 | 0 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 300 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 1 077 300 | 15 000 | 0 | 0 |
| Varekostnad | 0 | 280 000 | - | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 53 206 | 796 406 | 4 124 | 4 198 | 4 148 |
| Sum driftskostnader | 53 206 | 1 076 406 | 4 124 | 4 198 | 4 148 |
| Driftsresultat | −53 206 | 894 | 10 876 | −4 198 | −4 148 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 5 | - |
| Annen renteinntekt | 19 | 9 | - | - | 12 |
| Sum finansinntekter | 19 | 9 | 0 | 5 | 12 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | - | - | - |
| Netto finans | 19 | 9 | 0 | 5 | 12 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −4 136 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −4 136 |
| Resultat før skattekostnad | −53 187 | 903 | 10 876 | −4 193 | - |
| Årsresultat | −53 187 | 903 | 10 876 | −4 193 | −4 136 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −53 187 | 903 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | −53 187 | 903 | - | - | - |
| Udekket tap | −53 187 | 0 | 0 | −4 192 | −4 136 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 903 | 10 876 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −53 187 | 903 | 10 876 | −4 192 | −4 136 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 11 500 | 15 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 11 500 | 15 000 | 0 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Kundefordringer | 349 201 | 150 000 | 15 000 | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 390 799 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 8 900 | 185 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 358 101 | 725 799 | 15 000 | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 648 | 9 526 | 484 | 1 108 | 20 300 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 648 | - | 484 | 1 108 | 20 300 |
| Sum omløpsmidler | 358 749 | 735 325 | 15 484 | 1 108 | 20 300 |
| Sum eiendeler | 358 749 | 735 325 | 26 984 | 16 108 | 20 300 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 11 500 | 15 000 | - |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 300 000 | 300 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Øreavrunding | - | 1 | - | - | - |
| Udekket tap | 55 301 | 2 114 | 3 016 | 13 892 | 9 700 |
| Sum opptjent egenkapital | −55 301 | −2 113 | −3 016 | −13 892 | −9 700 |
| Sum egenkapital | 244 699 | 297 887 | 26 984 | 16 108 | 20 300 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 175 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 175 | 0 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 175 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 63 875 | 0 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 0 | 466 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 50 000 | 436 972 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 113 875 | 437 438 | - | - | - |
| Sum gjeld | 114 050 | 437 438 | 0 | 0 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 358 749 | 735 325 | 26 984 | 16 108 | 20 300 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,15▲ | 1,68 | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,47▼ | 1,47 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −9,7 %▼ | 0,2 % | 50,5 % | −23,0 % | −20,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 0,1 % | 72,5 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 0,1 % | 72,5 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 68,2 %▲ | 40,5 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Robert Storbekk | 1961 |
| Styremedlem | Hanne Storbekk Kolloen | 1965 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Harabakken AS100,0 %Rudshøgda · 300 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Harabakken AS
- Harabakken Veksthus AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.