- Org.nr.
- 994 836 927
- Telefon
- 78 45 66 80
- Adresse
- Thomasbakkveien 23, 9513 Alta
- Hovedeier
- Harald Nilsen Holding AS, 100 %
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat−17 237ikke oppgitt
Årsresultat−13 445ikke oppgitt
Egenkapital16 355 947100,0 % av eiendelene
Harald Nilsen Utbygging AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 836 927
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 20.11.2009
- Registrert
- 03.12.2009
- Adresse
- Thomasbakkveien 23, 9513 Alta
- Telefon
- 78 45 66 80
- Postadresse
- Postboks 278 Bossekop
- Kommune
- Alta
- Aksjekapital
- 7 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i aksjer i andre selskaper, utvikling av eiendomsprosjekter, eie og drift av fast eiendom, samt annen virksomhet som faller naturlig sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | - | 285 |
| Annen driftskostnad | 17 237 | - | - | 22 450 | 18 700 |
| Sum driftskostnader | 17 237 | 29 235 | 29 200 | 22 700 | 18 985 |
| Driftsresultat | −17 237 | −29 235 | −29 200 | −22 700 | −18 985 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 483 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 18 118 908 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 4 465 345 | 18 119 391 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 0 | 0 | 0 | 4 465 345 | 18 119 391 |
| Resultat før skatt | −17 237 | −29 235 | −29 200 | 4 442 645 | 18 100 406 |
| Skattekostnad | −3 792 | - | - | −4 994 | −4 070 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 18 104 476 |
| Årsresultat | −13 445 | −22 803 | −22 776 | 4 447 639 | 18 104 476 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 18 104 476 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | - | 15 000 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 3 104 476 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 18 104 476 |
| Konsernbidrag | 13 445 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | - | - | - | 4 070 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | 4 070 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 10 000 000 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 12 126 747 | - | - | - | 11 161 027 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | - | - | 3 721 180 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 126 747 | - | - | - | 24 882 206 |
| Sum anleggsmidler | 12 126 747 | 15 847 927 | 15 847 927 | 15 856 991 | 24 886 276 |
| Konsernfordringer | 46 472 | - | - | - | 62 293 |
| Sum fordringer | 46 472 | - | - | - | 62 293 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 6 375 239 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 183 258 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 183 258 | - | - | - | 6 375 239 |
| Sum omløpsmidler | 4 229 730 | 508 020 | 5 955 659 | 5 914 457 | 6 437 532 |
| Sum eiendeler | 16 356 477 | 16 355 947 | 21 803 586 | 21 771 448 | 31 323 809 |
| Aksjekapital | 7 000 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 7 000 000 | 7 000 000 | 7 000 000 | 7 000 000 | 7 000 000 |
| Annen egenkapital | 9 355 947 | - | - | - | 9 323 809 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 355 947 | 9 355 947 | 9 355 947 | 9 323 809 | 9 323 809 |
| Sum egenkapital | 16 355 947 | 16 355 947 | 16 355 947 | 16 323 809 | 16 323 809 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 5 447 639 | 1 000 000 | 0 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 15 000 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 530 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 530 | 0 | 0 | 4 447 639 | 15 000 000 |
| Sum gjeld | 530 | 0 | 5 447 639 | 5 447 639 | 15 000 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 16 356 477 | - | - | - | 31 323 809 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 7 000 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7 980,62 | - | - | 1,33 | 0,43 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,33 | 0,33 | 0,92 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,1 % | −0,2 % | −0,1 % | 16,7 % | 57,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 % | 100,0 % | 75,0 % | 75,0 % | 52,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Halvdan Heggheim | 1969 |
| Styrets leder | Halvdan Heggheim | 1969 |
| Styremedlem | Tore Kalland | 1970 |
| Styremedlem | Tom Helge Sætrum Thomassen | 1983 |
| Revisor | ENTER REVISJON HÅLOGALAND AS997 398 610 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Harald Nilsen Holding AS100,0 %Alta · 7 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Harald Nilsen Holding AS
- Entreprenør Harald Nilsen AS100,0 %
- Harald Nilsen Utbygging AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HABIL UTBYGGING AS50,0 %989 342 339 · 6 350 ordinære aksjer
- ARENA ALTA AS50,0 %932 151 219 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.