- Org.nr.
- 985 808 546
- Telefon
- 57 88 37 05
- Adresse
- Kalnesveien 5, 1712 Grålum
- Hovedeier
- TAALERI HARAM AS, 100 %
Beløp i EUR
Driftsresultat−1 516 657−63,1 % margin
Årsresultat−6 265 836
Egenkapital−4 124 486−9,3 % av eiendelene
HARAM KRAFT AS er et aksjeselskap innen produksjon av elektrisitet fra vindkraft, stiftet 2003.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 985 808 546
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 07.05.2003
- Registrert
- 14.08.2003
- Adresse
- Kalnesveien 5, 1712 Grålum
- Telefon
- 57 88 37 05
- Kommune
- Sarpsborg
- Aksjekapital, kroner
- 2 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HARAM KRAFT AS925 121 053 · SARPSBORG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Etablere og drive vindkraftproduksjon i Haram kommune
Regnskap
Beløp i 1 000, valuta ved hvert årBeløp i valutaen ved hvert år
| Post | 2025 EUR | 2024 EUR | 2023 EUR | 2022 kr | 2021 kr |
|---|---|---|---|---|---|
| Sales revenue | 2 404 829 | 2 604 541 | 1 740 534 | 1 614 641 | 1 181 848 |
| Other income | - | - | - | 155 116 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 404 829 | 2 604 541 | 1 740 534 | 1 769 756 | 1 181 848 |
| Raw materials and consumables used | 175 557 | 85 220 | 25 050 | 79 946 | 39 720 |
| Employee benefits expense | 1 821 | - | - | - | - |
| Depreciation of tangible and intanglible fixed assets | 2 050 679 | 2 047 579 | 2 047 579 | 2 015 855 | 670 990 |
| Other expenses | 1 693 429 | 1 894 258 | 1 547 242 | 1 164 470 | 346 795 |
| Sum driftskostnader | 3 921 486 | 4 027 056 | 3 619 871 | 3 260 271 | 1 057 505 |
| Driftsresultat | −1 516 657 | −1 422 515 | −1 879 336 | −1 490 514 | 124 343 |
| Annen renteinntekt | 221 714 | 420 770 | 380 972 | 104 887 | 34 641 |
| Other financial income | 17 694 | 28 466 | 194 381 | 64 697 | - |
| Sum finansinntekter | 239 407 | 449 236 | 575 353 | 169 584 | 34 641 |
| Annen rentekostnad | 2 160 142 | 2 409 300 | 2 243 249 | 1 643 828 | - |
| Other financial expenses | 33 696 | 26 106 | 92 288 | 109 752 | 82 945 |
| Sum finanskostnader | 2 193 838 | 2 435 406 | 2 335 538 | 1 753 580 | 229 016 |
| Netto finans | −1 954 431 | −1 986 170 | −1 760 185 | −1 583 996 | −194 375 |
| Resultat før skatt | - | - | −3 639 521 | −3 074 510 | −70 032 |
| Resultat før skattekostnad | −3 471 088 | −3 408 685 | - | - | - |
| Tax expense | 2 794 748 | −1 530 727 | −1 281 990 | −1 107 032 | 90 908 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −1 967 478 | −160 940 |
| Årsresultat | −6 265 836 | −1 877 958 | - | −1 967 478 | −160 940 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −6 265 836 | −1 877 958 | −2 357 531 | −1 967 478 | −160 940 |
| Totalresultat | −6 265 836 | −1 877 958 | - | −1 967 478 | −160 940 |
| Udekket tap | −6 265 836 | −1 877 958 | −2 357 531 | −1 967 478 | −160 940 |
| Sum overføringer og disponeringer | −6 265 836 | −1 877 958 | −2 357 531 | −1 967 478 | −160 940 |
| Wind farm l, | 42 392 924 | 44 407 471 | 46 455 049 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 42 392 924 | 44 407 471 | 46 455 049 | 48 502 628 | 49 653 293 |
| Sum anleggsmidler | 42 392 924 | 47 673 831 | 48 753 163 | 49 518 752 | 49 653 293 |
| Accounts receivables | 289 084 | 287 249 | 85 906 | 183 058 | 184 283 |
| Other short-term receivables | 633 817 | 359 046 | 509 822 | 279 883 | 1 875 843 |
| Konsernfordringer | 1 078 227 | 1 078 227 | 1 078 227 | 1 006 490 | 990 075 |
| Sum fordringer | 2 001 129 | 1 724 522 | 1 673 956 | 1 469 430 | 3 050 201 |
| Bank deposits, cash and cash equivalents | 22 970 | 490 003 | 290 990 | 545 342 | 2 809 929 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 22 970 | 490 003 | 290 990 | 545 342 | 2 809 929 |
| Sum omløpsmidler | 2 024 099 | 2 214 525 | 1 964 945 | 2 014 773 | 5 860 130 |
| Sum eiendeler | 44 417 023 | 49 888 356 | 50 718 109 | 51 533 525 | 55 513 424 |
| Utsatt skattefordel | - | 3 266 360 | 2 298 114 | 1 016 124 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 3 266 360 | 2 298 114 | 1 016 124 | - |
| Wind farm | - | - | - | 48 502 628 | 49 653 293 |
| Share capital | 220 959 | 220 959 | 220 959 | 220 959 | 201 039 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 8 805 842 |
| Overkurs | 8 785 923 | 8 785 923 | 8 785 923 | 8 785 923 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 9 006 882 | 9 006 882 | 9 006 882 | 9 006 882 | 9 006 882 |
| Udekket tap | 13 131 368 | 6 865 532 | 3 875 682 | 1 593 501 | −361 175 |
| Sum opptjent egenkapital | −13 131 368 | −6 865 532 | −3 875 682 | −1 593 501 | 361 175 |
| Sum egenkapital | −4 124 486 | 2 141 350 | 5 131 199 | 7 413 381 | 9 368 057 |
| Utsatt skatt | 77 799 | 549 411 | - | 4 | 90 908 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 77 799 | 549 411 | - | - | 90 908 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 14 863 150 | 15 509 066 | 15 873 773 | 16 273 773 | 17 086 937 |
| Ansvarlig lånekapital | 24 745 000 | 24 745 000 | 24 325 000 | 22 375 000 | 21 000 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 39 608 150 | 40 254 066 | 40 198 773 | 38 648 773 | 38 086 937 |
| Sum langsiktig gjeld | 39 685 949 | 40 803 477 | 40 198 773 | 38 648 773 | 38 177 845 |
| Leverandørgjeld | 598 470 | 88 639 | 304 936 | 1 102 466 | 5 695 146 |
| Public duties payable | 70 654 | 58 109 | 24 903 | 125 355 | - |
| Other current liabilities | 8 186 436 | 6 796 781 | 5 058 298 | 4 243 551 | 2 272 376 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 855 560 | 6 943 529 | 5 388 137 | 5 471 371 | 7 967 522 |
| Sum gjeld | 48 541 509 | 47 747 006 | 45 586 910 | 44 120 144 | 46 145 367 |
| Sum egenkapital og gjeld | 44 417 023 | 49 888 356 | 50 718 109 | 51 533 525 | 55 513 424 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,23▼ | 0,32 | 0,36 | 0,37 | 0,74 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −11,77▼ | 22,30 | 8,88 | 5,95 | 4,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,7 %▼ | −1,9 % | −2,6 % | −2,5 % | 0,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −63,1 %▼ | −54,6 % | −108,0 % | −84,2 % | 10,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −260,6 %▼ | −72,1 % | −135,4 % | −111,2 % | −13,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −9,3 %▼ | 4,3 % | 10,1 % | 14,4 % | 16,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tomasz Andrzej Janas | 1977 |
| Styrets leder | Veli-Pekka Oskari Pello | 1982 |
| Styremedlem | Tomasz Andrzej Janas | 1977 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TAALERI HARAM AS100,0 %Oslo · 20 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- TAALERI HARAM AS
- HARAM KRAFT AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.