- Org.nr.
- 914 458 358
- Telefon
- 917 30 095
- Adresse
- Omvikdalsvegen 415, 5464 Dimmelsvik
- Hovedeier
- BØEN INVEST AS, 100 %
Driftsresultat970 2535,1 % margin
EBITDA2 754 480før av- og nedskrivninger
Årsresultat623 3633,3 % margin
Egenkapital6 874 48438,0 % av eiendelene
HARDANGER ROCK AS er et aksjeselskap innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 458 358
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 03.11.2014
- Registrert
- 13.11.2014
- Adresse
- Omvikdalsvegen 415, 5464 Dimmelsvik
- Telefon
- 917 30 095
- Kommune
- Kvinnherad
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 10
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HARDANGER ROCK AS974 141 655 · KVINNHERAD10 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon, kjøp, salg og distribusjon av byggerråstoff og lignende aktivtet, herunder deltakelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 18 995 981 | 26 009 069 | 18 202 630 | 18 077 718 | 20 361 182 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 531 642 |
| Sum driftsinntekter | 18 995 981 | 26 009 069 | 18 202 630 | 18 077 718 | 20 892 823 |
| Varekostnad | 3 723 746 | 9 770 996 | 4 175 059 | 5 613 391 | 6 889 639 |
| Lønnskostnad | 6 177 482 | 5 802 479 | 4 595 398 | 4 505 017 | 4 859 630 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 904 298 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 784 227 | −2 490 390 | 881 361 | 890 156 | - |
| Annen driftskostnad | 6 340 274 | 6 776 568 | 7 977 825 | 8 095 902 | 8 175 831 |
| Sum driftskostnader | 18 025 729 | 19 859 653 | 17 629 644 | 19 104 466 | 20 829 398 |
| Driftsresultat | 970 253 | 6 149 416 | 572 986 | −1 026 748 | 63 425 |
| Annen renteinntekt | 56 946 | 35 917 | 21 636 | 46 712 | 13 015 |
| Annen finansinntekt | 6 | 181 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 56 952 | 36 099 | 21 636 | 46 712 | 13 015 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | 225 937 | 5 455 | 11 520 | - |
| Annen rentekostnad | 227 718 | 308 283 | 123 401 | 71 664 | 92 813 |
| Annen finanskostnad | 48 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 227 766 | 534 220 | 128 856 | 83 184 | 92 813 |
| Netto finans | −170 814 | −498 121 | −107 221 | −36 472 | −79 798 |
| Resultat før skatt | - | - | 465 766 | −1 063 220 | −16 373 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 2 117 |
| Resultat før skattekostnad | 799 438 | 5 651 295 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 176 075 | 1 244 813 | 104 102 | −229 159 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 361 664 | −834 061 | −18 490 |
| Årsresultat | 623 363 | 4 406 482 | 361 664 | −834 061 | −18 490 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 623 363 | 4 406 482 | 361 664 | −834 061 | −18 490 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −18 490 |
| Totalresultat | 623 363 | 4 406 482 | 361 664 | −834 061 | - |
| Ordinært utbytte | 1 430 000 | - | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 444 600 | 1 102 854 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −1 251 237 | 3 303 628 | 361 664 | −834 061 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 623 363 | 4 406 482 | 361 664 | −834 061 | −18 490 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 31 000 | 40 600 | 222 800 | - | - |
| Maskiner og anlegg | 9 796 000 | 10 297 003 | 2 716 513 | 3 018 794 | 3 368 871 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 214 920 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 46 000 | - | 144 960 | 179 940 | - |
| Sum varige driftsmidler | 9 873 000 | 10 409 663 | 3 084 273 | 3 198 734 | 3 583 791 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | 339 674 | - | - | 466 784 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 339 674 | - | - | 466 784 |
| Sum anleggsmidler | 9 873 000 | 10 749 337 | 3 084 273 | 3 248 885 | 4 050 575 |
| Varer | - | - | - | - | 2 018 000 |
| Sum varer | 3 312 400 | 2 301 900 | 3 794 700 | 1 281 000 | 2 018 000 |
| Kundefordringer | 2 836 713 | 663 830 | 1 695 141 | 2 161 755 | 1 400 244 |
| Andre kortsiktige fordringer | 189 264 | 253 795 | 241 884 | 408 000 | 694 784 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 408 300 |
| Sum fordringer | 3 025 977 | 917 625 | 1 937 025 | 2 569 755 | 2 503 328 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 877 397 | 2 960 680 | 1 468 972 | 1 565 398 | 1 345 178 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 877 397 | 2 960 680 | 1 468 972 | 1 565 398 | 1 345 178 |
| Sum omløpsmidler | 8 215 774 | 6 180 205 | 7 200 697 | 5 416 153 | 5 866 506 |
| Sum eiendeler | 18 088 774 | 16 929 542 | 10 284 970 | 8 665 038 | 9 917 081 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 50 151 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 50 151 | - |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Overkurs | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 318 474 | 318 474 | 318 474 | 318 474 | 318 474 |
| Sum innskutt egenkapital | 818 474 | 818 474 | 818 474 | 818 474 | 818 474 |
| Annen egenkapital | 6 056 010 | 7 307 247 | 2 710 779 | 2 349 115 | 3 183 176 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 056 010 | 7 307 247 | 2 710 779 | 2 349 115 | 3 183 176 |
| Sum egenkapital | 6 874 484 | 8 125 721 | 3 529 253 | 3 167 589 | 4 001 650 |
| Utsatt skatt | 1 172 739 | 1 352 364 | 53 951 | - | 179 008 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 172 739 | 1 352 364 | 53 951 | - | 179 008 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 3 004 457 | 1 266 652 | 1 449 989 | 1 649 993 |
| Langsiktig konserngjeld | 604 241 | - | 1 835 326 | 460 326 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 25 000 | 330 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 415 735 | 3 004 457 | 3 126 978 | 2 240 315 | 1 649 993 |
| Sum langsiktig gjeld | 5 588 474 | 4 356 821 | 3 180 929 | 2 240 315 | 1 829 001 |
| Leverandørgjeld | 1 643 123 | 1 154 188 | 2 004 991 | 1 606 062 | 2 635 559 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 410 223 | 512 633 | 263 816 |
| Skyldig offentlige avgifter BLI | - | 542 189 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 230 300 | - | - | - | 22 402 |
| Utbytte | 1 430 000 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 570 000 | 1 413 915 | - | - | 35 410 |
| Annen kortsiktig gjeld | 941 009 | 1 336 709 | 1 159 574 | 1 138 439 | 1 129 243 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 625 817 | 4 447 000 | 3 574 788 | 3 257 134 | 4 086 430 |
| Sum gjeld | 11 214 291 | 8 803 821 | 6 755 717 | 5 497 449 | 5 915 431 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 088 774 | 16 929 542 | 10 284 970 | 8 665 038 | 9 917 081 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,46▲ | 1,39 | 2,01 | 1,66 | 1,44 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,63▲ | 1,08 | 1,91 | 1,74 | 1,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,9 %▼ | 45,5 % | 6,3 % | −10,5 % | 0,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,1 %▼ | 23,6 % | 3,1 % | −5,7 % | 0,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,3 %▼ | 16,9 % | 2,0 % | −4,6 % | −0,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 38,0 %▼ | 48,0 % | 34,3 % | 36,6 % | 40,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 899 598
- Resultat per ansatt, kroner
- 97 025
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HARDANGER ROCK AS5,1 %
19,0 mill. 10 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,5
FRANZEFOSS PUKK AS−1,4 % 471,8 mill.113 ansatte 2025
HARDANGER ROCK AS5,1 % 19,0 mill.10 ansatte 2025
MIBAU STEMA NORGE AS6,1 % 1 520,8 mill.506 ansatte 2025
GUNNAR HOLTH GRUSFORRETNING AS7,1 % 456,1 mill.125 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,5
De tre andre er de største selskapene i næringskode 08.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kjell Apeland | 1956 |
| Styrets leder | Kjell Apeland | 1956 |
| Styremedlem | Maren Apeland Breiland | 1984 |
| Styremedlem | Hege Apeland | 1987 |
| Revisor | REVISJON RYFYLKE AS983 549 896 | - |
| Regnskapsfører | ECIT BUSINESS PARTNER AS987 605 073 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BØEN INVEST AS100,0 %Årdal I Ryfylke · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BØEN INVEST AS
- BØEN SPAR AS100,0 %
- HARDANGER ROCK AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.