- Org.nr.
- 992 618 655
- Adresse
- Joåsstien 10, 4846 Arendal
Driftsresultat−188 887−54,8 % margin
Årsresultat−86 616−25,1 % margin
Egenkapital735 22518,9 % av eiendelene
HAREBAKKEN GULL OG UR AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med ur, klokker og smykker, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 618 655
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.09.2026
- Stiftet
- 13.03.2008
- Registrert
- 05.05.2008
- Adresse
- Joåsstien 10, 4846 Arendal
- Kommune
- Arendal
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HAREBAKKEN GULL OG UR AS992 641 983 · ARENDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av gull, sølv, smykker og ur samt andre varer som lar seg kombinere med dette. Videre deltakelse i andre selskaper.
Tidligere navn
- TVEDESTRAND GULL OG UR AS05.05.2008 til 01.10.2009
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 344 837 | - | - | 5 135 212 | 4 887 646 |
| Sum driftsinntekter | 344 837 | 6 765 384 | 5 246 371 | 5 135 212 | 4 887 646 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | - | - | 2 353 850 |
| Varekostnad | 296 372 | - | - | 2 506 680 | - |
| Lønnskostnad | −1 420 | - | - | 1 330 758 | 1 347 282 |
| Annen driftskostnad | 238 772 | - | - | 686 108 | 657 568 |
| Sum driftskostnader | 533 724 | 5 308 669 | 4 262 335 | 4 523 546 | 4 358 700 |
| Driftsresultat | −188 887 | 1 456 715 | 984 036 | 611 666 | 528 946 |
| Annen renteinntekt | 100 145 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 4 393 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 104 538 | 14 783 | 2 501 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 2 267 | - | - | 110 | 1 904 |
| Sum finanskostnader | 2 267 | 1 875 | 710 | 110 | 1 904 |
| Netto finans | 102 271 | 12 908 | 1 791 | −110 | −1 904 |
| Resultat før skatt | - | 1 469 623 | 985 827 | - | 527 042 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 117 080 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 409 962 |
| Resultat før skattekostnad | −86 616 | - | - | 611 556 | - |
| Skattekostnad | - | - | - | 137 565 | - |
| Årsresultat | −86 616 | 1 145 896 | 768 866 | 473 991 | 409 962 |
| Ordinært utbytte | 3 120 000 | - | - | 500 000 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −3 206 615 | - | - | −26 009 | 409 962 |
| Sum overføringer og disponeringer | −86 615 | - | - | 473 991 | 409 962 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | 210 403 | - | - | 2 127 496 | 1 949 698 |
| Sum varer | 210 403 | - | - | 2 127 496 | 1 949 698 |
| Kundefordringer | - | - | - | 77 956 | 63 376 |
| Andre fordringer | 16 350 | - | - | 1 536 | 1 302 |
| Sum fordringer | 16 350 | - | - | 79 492 | 64 678 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 654 837 | - | - | 1 587 013 | 1 431 535 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 654 837 | - | - | 1 587 013 | 1 431 535 |
| Sum omløpsmidler | 3 881 590 | 4 610 029 | 4 432 870 | 3 794 001 | 3 445 911 |
| Sum eiendeler | 3 881 590 | 4 610 029 | 4 432 870 | 3 794 001 | 3 445 911 |
| Selskapskapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 635 225 | - | - | 2 427 076 | 2 453 085 |
| Sum opptjent egenkapital | 635 225 | 3 841 840 | 2 695 942 | 2 427 076 | 2 453 085 |
| Sum egenkapital | 735 225 | 3 941 840 | 2 795 942 | 2 527 076 | 2 553 085 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 966 | - | - | 160 803 | 130 219 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 137 565 | 117 080 |
| Skyldige offentlige avgifter | 22 754 | - | - | 264 757 | 300 398 |
| Kortsiktig konserngjeld | 3 120 000 | - | - | 500 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 645 | - | - | 203 799 | 345 129 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 146 365 | 668 189 | 1 636 927 | 1 266 924 | 892 826 |
| Sum gjeld | 3 146 365 | 668 189 | 1 636 927 | 1 266 924 | 892 826 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 881 590 | - | - | 3 794 000 | 3 445 911 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,23▼ | 6,90 | 2,71 | 2,99 | 3,86 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,28▲ | 0,17 | 0,59 | 0,50 | 0,35 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,0 %▼ | 32,5 % | 24,0 % | 16,9 % | 15,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −54,8 %▼ | 21,5 % | 18,8 % | 11,9 % | 10,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −25,1 %▼ | 16,9 % | 14,7 % | 9,2 % | 8,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 18,9 %▼ | 85,5 % | 63,1 % | 66,6 % | 74,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HAREBAKKEN GULL OG UR AS−54,8 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
HAREBAKKEN GULL OG UR AS−54,8 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
TAVEX GULL OG SØLV AS3,4 % 858,6 mill.22 ansatte 2025
Gullfunn AS4,0 % 435,9 mill.395 ansatte 2025
Urmaker Bjerke AS6,3 % 743,2 mill.122 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.770.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marianne Tallaksen Langeland | 1963 |
| Styrets leder | Marianne Tallaksen Langeland | 1963 |
| Varamedlem | Morten Langeland | 1961 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Marianne Tallaksen Langeland100,0 %f. 1963 · Arendal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.