- Org.nr.
- 918 330 984
- Adresse
- Torvmyrveien 26, 4070 Randaberg
Driftsresultat−60 545ikke oppgitt
Årsresultat5 734 548ikke oppgitt
Egenkapital1 940 75313,8 % av eiendelene
Harestad Elektriske Holding AS er et aksjeselskap innen elektrisk installasjonsarbeid, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 330 984
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 23.12.2016
- Registrert
- 06.01.2017
- Adresse
- Torvmyrveien 26, 4070 Randaberg
- Kommune
- Randaberg
- Aksjekapital
- 409 965
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i andre selskap, samt hva hermed står i forbindelse, herunder delta i andre selskap med lignenede virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 60 545 | 53 992 | 181 968 | 75 556 | 21 128 |
| Sum driftskostnader | 60 545 | 53 992 | 181 968 | 75 556 | 21 128 |
| Driftsresultat | −60 545 | −53 992 | −181 968 | −75 556 | −21 128 |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | 6 571 557 | 3 962 276 | 3 251 498 | 6 145 661 | 2 400 000 |
| Annen renteinntekt | 28 586 | 23 387 | 386 | - | - |
| Annen finansinntekt | 2 267 | 4 894 | 3 575 | 20 | 34 |
| Sum finansinntekter | 6 602 410 | 3 990 557 | 3 255 459 | 6 145 681 | 2 400 034 |
| Nedskrivning av finansielle anleggsmidler | - | 2 150 000 | 1 500 000 | - | - |
| Annen rentekostnad | 351 096 | 510 195 | 370 297 | 70 125 | - |
| Sum finanskostnader | 351 096 | 2 660 195 | 1 870 297 | 70 125 | - |
| Netto finans | 6 251 314 | 1 330 361 | 1 385 162 | 6 075 556 | 2 400 034 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 203 194 | 6 000 000 | 2 378 906 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 203 194 | 5 965 856 | 2 378 906 |
| Resultat før skattekostnad | 6 190 770 | 1 276 370 | - | - | - |
| Skattekostnad | 456 222 | - | - | 34 144 | - |
| Årsresultat | 5 734 548 | 1 276 370 | 1 203 194 | 5 965 856 | 2 378 906 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 5 734 548 | 1 276 370 | 1 203 194 | 5 965 856 | 2 378 906 |
| Totalresultat | 5 734 548 | 1 276 370 | 1 203 194 | 5 965 856 | 2 378 906 |
| Ordinært utbytte | 4 000 000 | 2 500 000 | - | 4 400 000 | 2 400 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | −1 223 630 | - | - | −21 094 |
| Overført til annen egenkapital | 1 734 548 | - | 1 203 194 | 1 565 856 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 734 548 | 1 276 370 | 1 203 194 | 5 965 856 | 2 378 906 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investering i datterselskap | 6 117 432 | 6 117 432 | 8 267 432 | 6 515 432 | 4 765 432 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 117 432 | 6 117 432 | 8 267 432 | 6 515 432 | 4 765 432 |
| Sum anleggsmidler | 6 117 432 | 6 117 432 | 8 267 432 | 6 515 432 | 4 765 432 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 934 | - | - | 2 400 000 |
| Konsernfordringer | 6 571 557 | 3 962 276 | 3 251 498 | 6 145 661 | - |
| Sum fordringer | 6 571 557 | 3 963 210 | 3 251 498 | 6 145 661 | 2 400 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 402 146 | 1 602 422 | 465 | 24 743 | 10 959 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 402 146 | 1 602 422 | 465 | 24 743 | 10 959 |
| Sum omløpsmidler | 7 973 703 | 5 565 632 | 3 251 963 | 6 170 404 | 2 410 959 |
| Sum eiendeler | 14 091 135 | 11 683 064 | 11 519 395 | 12 685 836 | 7 176 391 |
| Aksjekapital | 409 965 | 409 965 | 409 965 | 491 505 | 491 505 |
| Beholdning av egne aksjer | - | - | −33 975 | - | - |
| Overkurs | 1 209 122 | 1 209 122 | 1 209 122 | 1 774 197 | 3 774 197 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 619 087 | 1 619 087 | 1 585 112 | 2 265 702 | 4 265 702 |
| Annen egenkapital | 321 666 | 204 635 | 4 010 388 | - | 444 531 |
| Sum opptjent egenkapital | 321 666 | 204 635 | 4 010 388 | - | 444 531 |
| Sum egenkapital | 1 940 753 | 1 823 721 | 1 585 112 | 6 276 090 | 4 710 233 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 141 654 | 4 441 662 | 6 327 662 | 1 427 052 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 141 654 | 4 441 662 | 6 327 662 | 1 427 052 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 3 141 654 | 4 441 662 | 6 327 662 | 1 427 052 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 8 441 | 52 168 | - |
| Utbytte | 4 000 000 | 2 500 000 | - | 2 400 000 | 2 400 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 3 241 876 | 500 414 | 1 109 337 | 1 280 526 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 766 852 | 2 417 267 | 2 488 843 | 1 250 000 | 66 158 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 008 728 | 5 417 681 | 3 606 621 | 4 982 694 | 2 466 158 |
| Sum gjeld | 12 150 382 | 9 859 343 | 9 934 283 | 6 409 746 | 2 466 158 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 091 135 | 11 683 064 | 11 519 395 | 12 685 836 | 7 176 391 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,89▼ | 1,03 | 0,90 | 1,24 | 0,98 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,26▲ | 5,41 | 6,27 | 1,02 | 0,52 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 50,8 %▲ | 33,9 % | 25,4 % | 61,1 % | 33,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 13,8 %▼ | 15,6 % | 13,8 % | 49,5 % | 65,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Espen Bru | 1969 |
| Styrets leder | Sigmund Harestad | 1961 |
| Styremedlem | Espen Bru | 1969 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | RANDABERG REGNSKAP AS988 980 315 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ESPEN BRU AS26,2 %Kvitsøy · 23 705 ordinære aksjer
- VISSA INVEST AS20,0 %Randaberg · 18 100 ordinære aksjer
- Sigmund Harestad AS13,9 %Randaberg · 12 562 ordinære aksjer
- Stavanger · 5 619 ordinære aksjer
- Randaberg · 5 619 ordinære aksjer
- Madland Holding AS6,21 %Sandnes · 5 619 ordinære aksjer
- Gausel Invest AS6,21 %Stavanger · 5 619 ordinære aksjer
- COYS INVEST AS6,21 %Randaberg · 5 619 ordinære aksjer
- HØGT & LÅGT HOLDING AS2,00 %Randaberg · 1 810 ordinære aksjer
- JAN IVAR ØSTREIM KRISTENSEN2,00 %f. 1988 · Randaberg · 1 810 ordinære aksjer
- + 3 andre4,88 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- RYGG BELYSNING AS100,0 %814 508 072 · 1 000 ordinære aksjer
- Harestad Elektriske AS100,0 %975 969 991 · 815 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.