- Org.nr.
- 991 731 563
- Telefon
- 77 00 07 70
- Adresse
- 6. Divisjons gate 10, 9406 Harstad
- Hovedeier
- HARSTAD TANNHELSESENTER MAY-ELIN BALK THOMASSEN AS, 100 %
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat165 0483,9 % margin
EBITDA411 854før av- og nedskrivninger
Årsresultat81 3001,9 % margin
Egenkapital2 055 03263,9 % av eiendelene
Harstad Tannhelsesenter AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 731 563
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.09.2026
- Stiftet
- 12.09.2007
- Registrert
- 10.10.2007
- Adresse
- 6. Divisjons gate 10, 9406 Harstad
- Telefon
- 77 00 07 70
- Kommune
- Harstad
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Harstad Tannhelsesenter AS991 821 007 · HARSTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tjenester relatert til tannhelsevirksomhet. Selskapet formål er også å eie og forvalte eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 233 862 | 5 121 868 | - | - | 651 098 |
| Annen driftsinntekt | - | 2 000 | 4 868 904 | 5 311 050 | 5 035 301 |
| Sum driftsinntekter | 4 233 862 | 5 123 868 | 4 868 904 | 5 311 050 | 5 686 399 |
| Varekostnad | 935 227 | 1 039 479 | 1 141 851 | 1 108 350 | 1 227 288 |
| Lønnskostnad | 1 277 142 | 1 552 190 | 1 564 746 | 1 691 334 | 2 141 246 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 197 573 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 246 806 | 236 123 | 230 074 | 230 636 | - |
| Annen driftskostnad | 1 609 639 | 1 694 416 | 1 746 968 | 1 634 078 | 1 602 259 |
| Sum driftskostnader | 4 068 814 | 4 522 208 | 4 683 639 | 4 664 398 | 5 168 366 |
| Driftsresultat | 165 048 | 601 659 | 185 265 | 646 652 | 518 033 |
| Annen renteinntekt | 14 467 | 10 512 | 7 297 | 2 139 | 138 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 371 |
| Sum finansinntekter | 14 467 | 10 512 | 7 297 | 2 139 | 509 |
| Annen rentekostnad | 72 955 | 88 179 | 111 005 | 87 273 | 69 665 |
| Annen finanskostnad | - | - | 5 255 | - | - |
| Sum finanskostnader | 72 955 | 88 179 | 116 260 | 87 273 | 69 665 |
| Netto finans | −58 488 | −77 667 | −108 963 | −85 134 | −69 155 |
| Resultat før skatt | - | - | 76 302 | 561 518 | 448 878 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 103 716 |
| Resultat før skattekostnad | 106 561 | 523 993 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 25 261 | 114 864 | 22 912 | 124 320 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 53 390 | 437 198 | 345 162 |
| Årsresultat | 81 300 | 409 129 | 53 390 | 437 198 | 345 162 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 81 299 | 409 129 | 53 390 | 437 198 | 345 162 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 345 162 |
| Totalresultat | 81 299 | 409 129 | 53 390 | 437 198 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 81 300 | 409 129 | 53 390 | 437 198 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 81 300 | 409 129 | 53 390 | 437 198 | 345 162 |
| Utsatt skattefordel | 104 247 | 93 343 | 78 924 | 67 173 | 61 545 |
| Sum immaterielle eiendeler | 104 247 | 93 343 | 78 924 | 67 173 | 61 545 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 1 958 362 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 413 497 | 1 549 714 | 1 685 929 | 1 822 144 | - |
| Maskiner og anlegg | 207 226 | 190 185 | 67 317 | 99 009 | 48 591 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 328 705 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 242 424 | 293 630 | 405 270 | 403 820 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 863 147 | 2 033 529 | 2 158 516 | 2 324 974 | 2 335 658 |
| Sum anleggsmidler | 1 967 394 | 2 126 872 | 2 237 440 | 2 392 147 | 2 397 203 |
| Varer | - | - | - | - | 459 300 |
| Sum varer | 385 846 | 492 711 | 402 900 | 505 600 | 459 300 |
| Kundefordringer | 158 529 | 136 959 | 65 172 | 59 378 | 173 038 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 65 316 |
| Andre kortsiktige fordringer | 63 449 | 70 404 | 176 213 | 60 772 | - |
| Sum fordringer | 221 978 | 207 363 | 241 385 | 120 151 | 238 354 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 642 549 | 808 246 | 415 360 | 682 804 | 521 404 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 642 549 | 808 246 | 415 360 | 682 804 | 521 404 |
| Sum omløpsmidler | 1 250 373 | 1 508 320 | 1 059 645 | 1 308 554 | 1 219 059 |
| Sum eiendeler | 3 217 767 | 3 635 192 | 3 297 085 | 3 700 701 | 3 616 262 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 1 955 032 | 1 873 732 | 1 464 603 | 1 411 214 | 974 016 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 955 032 | 1 873 732 | 1 464 603 | 1 411 214 | 974 016 |
| Sum egenkapital | 2 055 032 | 1 973 732 | 1 564 603 | 1 511 214 | 1 074 016 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 834 820 | 1 057 906 | 1 381 115 | 1 685 215 | 1 988 006 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 834 820 | - | 1 381 115 | 1 685 215 | 1 988 006 |
| Sum langsiktig gjeld | 834 820 | - | 1 381 115 | 1 685 215 | 1 988 006 |
| Leverandørgjeld | 94 948 | 114 160 | 91 794 | 136 388 | 109 379 |
| Betalbar skatt | 36 165 | 129 283 | 34 663 | 129 948 | 106 413 |
| Skyldig offentlige avgifter | 70 182 | 75 041 | 81 582 | 69 328 | 102 381 |
| Annen kortsiktig gjeld | 126 620 | 285 070 | 143 328 | 168 609 | 236 067 |
| Sum kortsiktig gjeld | 327 915 | - | 351 367 | 504 273 | 554 240 |
| Sum gjeld | 1 162 735 | 1 661 460 | 1 732 482 | 2 189 487 | 2 542 246 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 217 767 | - | 3 297 085 | 3 700 701 | 3 616 262 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,81▲ | 2,50 | 3,02 | 2,59 | 2,20 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,57▼ | 0,84 | 1,11 | 1,45 | 2,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,2 %▼ | 17,7 % | 5,5 % | 17,7 % | 14,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,9 %▼ | 11,7 % | 3,8 % | 12,2 % | 9,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,9 %▼ | 8,0 % | 1,1 % | 8,2 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 63,9 %▲ | 54,3 % | 47,5 % | 40,8 % | 29,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Harstad Tannhelsesenter AS3,9 %
4,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
Harstad Tannhelsesenter AS3,9 % 4,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.808 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.874 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.234 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | May-Elin Balk Thomassen | 1967 |
| Styrets leder | Trond Rayner Thomassen | 1963 |
| Styremedlem | May-Elin Balk Thomassen | 1967 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Harstad · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HARSTAD TANNHELSESENTER MAY-ELIN BALK THOMASSEN AS
- Harstad Tannhelsesenter AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.