- Org.nr.
- 914 554 918
- Adresse
- Eilertsens vei 11, 1734 Hafslundsøy
Driftsresultat−67 797
EBITDA−42 797før av- og nedskrivninger
Årsresultat132 169
Egenkapital972 65497,1 % av eiendelene
Hassel Arnesen Holding AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 554 918
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 04.11.2014
- Registrert
- 19.01.2015
- Adresse
- Eilertsens vei 11, 1734 Hafslundsøy
- Kommune
- Sarpsborg
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie og forvalte aksjer og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 11 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 11 000 | 0 | 0 | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 25 000 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 53 797 | - | - | 9 209 | 8 254 |
| Sum driftskostnader | 78 797 | 12 546 | 16 574 | 9 209 | 8 254 |
| Driftsresultat | −67 797 | −12 546 | −16 574 | −9 209 | −8 254 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | - | - | 14 606 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | 500 000 | - |
| Annen renteinntekt | 45 | - | - | - | 20 |
| Annen finansinntekt | 200 000 | - | - | - | 305 |
| Sum finansinntekter | 200 045 | 259 857 | 308 | 500 000 | 14 931 |
| Annen rentekostnad | 80 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 80 | 880 | 15 318 | - | - |
| Netto finans | 199 965 | 258 977 | −15 010 | 500 000 | 14 931 |
| Resultat før skatt | - | 246 431 | −31 583 | 490 791 | 6 677 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 490 791 | 6 677 |
| Resultat før skattekostnad | 132 169 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 132 169 | 246 431 | −31 583 | 490 791 | 6 677 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 132 169 | - | - | 490 791 | 6 677 |
| Overført annen egenkapital | - | - | - | - | 6 677 |
| Totalresultat | 132 169 | - | - | 490 791 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 132 169 | - | - | 490 791 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 132 169 | - | - | 490 791 | 6 677 |
| Maskiner og anlegg | 223 000 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 223 000 | - | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 11 115 | - | - | 11 115 | 11 115 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 41 115 | - | - | 41 115 | 41 115 |
| Sum anleggsmidler | 264 115 | 289 115 | 26 115 | 41 115 | 41 115 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 122 375 |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | 550 000 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 550 000 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 188 043 | - | - | 621 775 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 188 043 | - | - | 621 775 | 122 375 |
| Sum omløpsmidler | 738 043 | 580 874 | 606 545 | 621 775 | 122 375 |
| Sum eiendeler | 1 002 157 | 869 989 | 632 659 | 662 890 | 163 490 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 942 654 | - | - | 595 639 | 104 848 |
| Sum opptjent egenkapital | 942 654 | 810 486 | 564 055 | 595 639 | 104 848 |
| Sum egenkapital | 972 654 | 840 486 | 594 055 | 625 639 | 134 848 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 861 | - | - | 1 722 | 861 |
| Annen kortsiktig gjeld | 28 642 | - | - | 35 529 | 27 781 |
| Sum kortsiktig gjeld | 29 503 | 29 503 | 38 604 | 37 251 | 28 642 |
| Sum gjeld | 29 503 | 29 503 | 38 604 | 37 251 | 28 642 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 002 157 | - | - | 662 890 | 163 490 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 25,02▲ | 19,69 | 15,71 | 16,69 | 4,27 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03 | 0,04 | 0,06 | 0,06 | 0,21 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,1 %▼ | 32,9 % | −2,5 % | 118,8 % | 4,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −616,3 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1 201,5 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,1 %▲ | 96,6 % | 93,9 % | 94,4 % | 82,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gjermund Hassel Arnesen | 1983 |
| Regnskapsfører | PSO REGNSKAP AS986 963 693 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Gjermund Hassel Arnesen100,0 %f. 1983 · Hafslundsøy · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ØSTLANDSKE RØR AS50,0 %999 329 020 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.