- Org.nr.
- 920 259 677
- Telefon
- 904 04 543
- Adresse
- Fyrgangen 9, 1560 Larkollen
- Bransje
- Detaljhandel med motorvogner
Driftsresultat6 7710,5 % margin
Årsresultat6 1970,4 % margin
Egenkapital355 71791,7 % av eiendelene
HATLEN BIL AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med motorvogner, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 259 677
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 21.12.2017
- Registrert
- 18.01.2018
- Adresse
- Fyrgangen 9, 1560 Larkollen
- Telefon
- 904 04 543
- Kommune
- Moss
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HATLEN BIL AS920 293 743 · MOSS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive handel og kommisjonsvirksomhet med biler og motorsykler og annen virksomhet i tilknytning til dette, samt deltakelse i liknende virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 497 050 | 2 643 200 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 6 400 | 35 164 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 503 450 | 2 678 364 | 4 936 263 | 5 499 846 | 5 328 889 |
| Varekostnad | 1 301 046 | 2 424 804 | 4 363 849 | 4 905 204 | 4 940 231 |
| Lønnskostnad | 140 665 | 103 541 | 140 177 | 129 889 | 76 406 |
| Annen driftskostnad | 54 967 | 153 225 | 226 676 | 192 783 | 182 405 |
| Sum driftskostnader | 1 496 679 | 2 681 570 | 4 730 702 | 5 227 876 | 5 199 042 |
| Driftsresultat | 6 771 | −3 206 | 205 561 | 271 970 | 129 847 |
| Annen finansinntekt | 1 174 | 1 657 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 174 | 1 657 | 1 303 | 790 | - |
| Annen rentekostnad | - | 150 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 150 | 420 | 12 | 40 |
| Netto finans | 1 174 | 1 507 | 883 | 778 | −40 |
| Resultat før skatt | 7 945 | −1 699 | 206 444 | 272 748 | 129 807 |
| Skattekostnad på resultat | 1 748 | - | 46 050 | 60 296 | 28 558 |
| Årsresultat | 6 197 | −1 699 | 160 394 | 212 452 | 101 249 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 6 197 | −1 699 | - | - | - |
| Totalresultat | 6 197 | −1 699 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −1 699 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 6 197 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 197 | −1 699 | - | - | - |
| Sum varer | 144 900 | 96 000 | - | - | - |
| Kundefordringer | - | −26 000 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 6 236 | 5 192 | - | - | - |
| Sum fordringer | 6 236 | −20 808 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 236 976 | 292 912 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 236 976 | 292 912 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 388 113 | 368 104 | 536 389 | 576 878 | 431 905 |
| Sum eiendeler | 388 113 | 368 104 | 536 389 | 577 868 | 437 405 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 990 | 5 500 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 325 717 | 319 520 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 325 717 | 319 520 | 321 219 | 260 825 | 148 372 |
| Sum egenkapital | 355 717 | 349 520 | 351 219 | 290 825 | 178 372 |
| Leverandørgjeld | 2 271 | 2 419 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 1 748 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 11 244 | 3 112 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 17 132 | 13 053 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 32 395 | 18 584 | 185 170 | 287 043 | 259 032 |
| Sum gjeld | 32 395 | 18 584 | 185 170 | 287 043 | 259 032 |
| Sum egenkapital og gjeld | 388 113 | 368 104 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 11,98▲ | 8,84 | 2,90 | 2,01 | 1,67 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,09▼ | 0,13 | 0,53 | 0,99 | 1,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,0 %▲ | −0,3 % | 37,1 % | 53,7 % | 29,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,5 %▲ | −0,1 % | 4,2 % | 4,9 % | 2,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,4 %▲ | −0,1 % | 3,2 % | 3,9 % | 1,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 91,7 %▲ | 88,7 % | 65,5 % | 50,3 % | 40,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HATLEN BIL AS0,5 %
1,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %246
HATLEN BIL AS0,5 % 1,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
TESLA NORWAY AS1,5 % 18 627,3 mill.1 120 ansatte 2025
HEDIN AUTOMOTIVE BAVARIA AS2,3 % 4 060,0 mill.379 ansatte 2025
Rutebileiernes Standardiseringsaksjeselskap5,4 % 5 491,3 mill.350 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.810.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Øivind Hatlen | 1959 |
| Styrets leder | Øivind Hatlen | 1959 |
| Styremedlem | Hilde Svendsen | 1966 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Øivind Hatlen100,0 %f. 1959 · Larkollen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.