- Org.nr.
- 926 868 861
- Adresse
- Briskeveien 11, 3158 Andebu
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−851−0,0 % margin
EBITDA10 336før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 793−0,1 % margin
Egenkapital587 34964,6 % av eiendelene
Haugen VVS AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 868 861
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 18.03.2021
- Registrert
- 26.03.2021
- Adresse
- Briskeveien 11, 3158 Andebu
- Kommune
- Sandefjord
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Haugen VVS AS988 536 873 · SANDEFJORD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggervirksomhet av enhver art og alt hva hermed står i forbindelse. Herunder deltagelse i andre selskaper og virksomhet som har naturlig tilknytning til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 516 467 | 2 533 651 | 3 695 285 | 5 191 098 | 3 745 806 |
| Annen driftsinntekt | - | 48 380 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 516 467 | 2 582 031 | 3 695 285 | 5 191 098 | 3 745 806 |
| Varekostnad | 1 061 490 | 1 159 802 | 1 804 982 | 2 420 559 | 1 469 195 |
| Lønnskostnad | 940 526 | 1 052 500 | 1 103 609 | 1 710 737 | 1 594 828 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 29 721 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 11 187 | 11 186 | 30 146 | 27 053 | - |
| Annen driftskostnad | 504 114 | 550 357 | 493 427 | 547 811 | 486 455 |
| Sum driftskostnader | 2 517 318 | 2 773 845 | 3 432 164 | 4 706 160 | 3 580 199 |
| Driftsresultat | −851 | −191 813 | 263 121 | 484 938 | 165 607 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 9 675 | - |
| Annen renteinntekt | - | 10 616 | 9 675 | - | 139 |
| Sum finansinntekter | - | 10 616 | 9 675 | 9 675 | 139 |
| Annen rentekostnad | 942 | 55 | 213 | 362 | 291 |
| Sum finanskostnader | 942 | 55 | 213 | 362 | 291 |
| Netto finans | −942 | 10 561 | 9 462 | 9 313 | −152 |
| Resultat før skatt | - | - | 272 583 | 494 251 | 165 455 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 33 691 |
| Resultat før skattekostnad | −1 793 | −181 252 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | −4 685 | 57 904 | 106 670 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 214 679 | 387 581 | 131 764 |
| Årsresultat | −1 793 | −176 567 | 214 679 | 387 581 | 131 764 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 793 | −176 567 | 214 679 | 387 581 | 131 764 |
| Overført annen egenkapital | - | - | - | - | 131 764 |
| Totalresultat | −1 793 | −176 567 | 214 679 | 387 581 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 214 679 | 387 581 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −1 793 | −176 567 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 793 | −176 567 | 214 679 | 387 581 | 131 764 |
| Maskiner og anlegg | 17 056 | 28 243 | 271 049 | 60 197 | 38 248 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | - | 87 850 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 2 | 75 700 | - |
| Sum varige driftsmidler | 17 056 | 28 243 | 271 049 | 135 897 | 126 098 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 85 000 | 85 000 | 85 000 | 85 000 | 85 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 70 667 |
| Andre langsiktige fordringer | 48 000 | 64 000 | - | 54 667 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 133 000 | 149 000 | 85 000 | 139 667 | 155 667 |
| Sum anleggsmidler | 150 056 | 177 243 | 356 049 | 275 564 | 281 765 |
| Varer | - | - | - | - | 125 000 |
| Sum varer | 106 800 | 100 000 | 150 000 | 125 000 | 125 000 |
| Kundefordringer | 221 727 | 265 309 | 571 953 | 872 352 | 166 963 |
| Andre kortsiktige fordringer | 126 692 | 39 717 | 28 975 | 111 747 | - |
| Sum fordringer | 348 419 | 305 025 | 600 928 | 984 099 | 210 101 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 185 179 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 303 352 | 399 106 | 74 027 | 302 007 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 303 352 | 399 106 | 74 027 | 302 007 | 185 179 |
| Sum omløpsmidler | 758 571 | 804 132 | 824 955 | 1 411 106 | 520 280 |
| Sum eiendeler | 908 627 | 981 375 | 1 181 004 | 1 686 670 | 802 045 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 557 349 | 559 143 | 735 710 | 521 031 | 133 450 |
| Sum opptjent egenkapital | 557 349 | 559 143 | 735 710 | 521 031 | 133 450 |
| Sum egenkapital | 587 349 | 589 143 | 765 710 | 551 031 | 163 450 |
| Utsatt skatt | - | - | 4 685 | 5 310 | 4 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 4 685 | 5 310 | 1 052 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 4 685 | 5 310 | 1 052 |
| Leverandørgjeld | 136 955 | 77 393 | −25 273 | 469 202 | 96 798 |
| Betalbar skatt | - | - | 58 529 | 102 412 | 32 639 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 187 706 |
| Skyldig offentlige avgifter | 85 469 | 120 012 | 174 934 | 306 454 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 98 854 | 194 827 | 202 419 | 252 261 | 320 400 |
| Sum kortsiktig gjeld | 321 278 | 392 232 | 410 609 | 1 130 329 | 637 543 |
| Sum gjeld | 321 278 | 392 232 | 415 294 | 1 135 639 | 638 595 |
| Sum egenkapital og gjeld | 908 627 | 981 375 | 1 181 004 | 1 686 670 | 802 045 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,36▲ | 2,05 | 2,01 | 1,25 | 0,82 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,55▼ | 0,67 | 0,54 | 2,06 | 3,91 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,1 %▲ | −16,8 % | 19,0 % | 39,7 % | 20,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,0 %▲ | −7,4 % | 7,1 % | 9,3 % | 4,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,1 %▲ | −6,8 % | 5,8 % | 7,5 % | 3,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 64,6 %▲ | 60,0 % | 64,8 % | 32,7 % | 20,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Haugen VVS AS−0,0 %
2,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
Haugen VVS AS−0,0 % 2,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Inge Haugen | 1973 |
| Styrets leder | Inge Haugen | 1973 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- INGE HAUGEN100,0 %f. 1973 · Andebu · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Rørkjøp AS0,10 %880 911 392 · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.