- Org.nr.
- 874 341 142
- Telefon
- 67 07 37 70
- Adresse
- Ramstadveien 180, 1480 Slattum
- Bransje
- Drift av idrettsanlegg
Driftsresultat1 854 2877,6 % margin
Årsresultat2 061 8988,5 % margin
Egenkapital8 214 00082,2 % av eiendelene
Ansatte15i Aa‑registeret
Hauger Golfklubb er en forening/lag/innretning innen drift av idrettsanlegg, stiftet 1995.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 874 341 142
- Organisasjonsform
- Forening/lag/innretning
- Status
- Aktiv per 21.09.2026
- Stiftet
- 12.03.1995
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Ramstadveien 180, 1480 Slattum
- Telefon
- 67 07 37 70
- Kommune
- Nittedal
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Hauger Golfklubb999 345 875 · NITTEDAL15 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Tidligere navn
- Hauger Golfklubb V/Andreas Iversen12.03.1995 til 19.04.1996
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Spillerett | 7 773 442 | 7 421 586 | 6 822 705 | 6 241 979 | - |
| Greenfee | 2 237 105 | 2 134 510 | 1 561 124 | 1 599 550 | - |
| Sponsorinntekter | 1 643 675 | 1 631 800 | 1 979 789 | 1 853 611 | - |
| Baneleie arrangement | 183 782 | 85 800 | 102 600 | 71 590 | - |
| Academy | 1 281 158 | 1 108 617 | 1 069 103 | 795 497 | - |
| Kontingent senior | 1 941 069 | 1 896 861 | 1 624 811 | 1 628 568 | - |
| Kontingent junior | 152 350 | 338 165 | 214 095 | 196 775 | - |
| Inntekter junior | 245 407 | 114 965 | 75 700 | 90 456 | - |
| Offentlig tilskudd | 1 157 738 | 1 065 362 | 1 102 735 | 992 654 | - |
| Inntekter ProShop | 2 585 697 | 2 086 218 | 1 917 773 | 2 322 199 | - |
| Andre driftsinntekter | 5 081 537 | 3 975 860 | 2 625 012 | 2 498 660 | - |
| Sum driftsinntekter | 24 282 961 | 21 859 743 | 19 095 446 | 18 291 539 | 19 526 486 |
| Andre kostnader bane | 7 418 291 | 6 059 393 | 5 126 022 | 5 426 293 | - |
| Lønnskostnad | 6 692 533 | 6 963 705 | 7 502 331 | 6 609 210 | 5 930 300 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 162 761 |
| Avskrivning på driftsmidler | 449 024 | 415 791 | 362 648 | 302 943 | - |
| Kostnader junior | 203 862 | 103 085 | 156 114 | 72 382 | - |
| Kostnader komiteer | 424 489 | 441 612 | 281 342 | 519 247 | - |
| Kostnader ProShop | 2 798 534 | 1 997 405 | 2 104 874 | 2 104 725 | - |
| Annen driftskostnad | 4 093 727 | 4 512 433 | 3 533 296 | 3 461 211 | 11 456 300 |
| Sum driftskostnader | 22 428 675 | 20 649 278 | 19 280 717 | 18 873 046 | 17 549 361 |
| Driftsresultat | 1 854 287 | 1 210 465 | −185 271 | −581 507 | 1 977 125 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 13 733 |
| Finansinntekter | 210 632 | 141 580 | 5 736 | 10 821 | - |
| Sum finansinntekter | 210 632 | 141 580 | 5 736 | 10 821 | 13 733 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | - | 60 000 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 4 588 |
| Annen rentekostnad | 3 021 | 1 521 | 8 673 | 7 589 | - |
| Sum finanskostnader | 3 021 | 1 521 | 8 673 | 7 589 | 64 588 |
| Netto finans | 207 611 | 140 059 | −2 936 | 3 232 | −50 855 |
| Resultat før skatt | - | - | −188 207 | −578 276 | 1 926 270 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −188 207 | −578 276 | 1 926 270 |
| Resultat før skattekostnad | 2 061 898 | 1 350 524 | - | - | - |
| Årsresultat | 2 061 898 | 1 350 524 | −188 207 | −578 276 | 1 926 270 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 061 898 | 1 350 524 | −188 207 | −578 276 | - |
| Totalresultat | 2 061 898 | 1 350 524 | −188 207 | −578 276 | - |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 2 824 171 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 16 702 315 |
| Maskiner og inventar | 1 739 442 | 1 977 038 | 1 903 029 | 1 993 614 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 739 442 | 1 977 038 | 1 903 029 | 1 993 614 | 1 520 612 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 0 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 1 520 202 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 1 520 202 |
| Sum anleggsmidler | 1 739 442 | 1 977 038 | 1 903 029 | 1 993 614 | 3 040 814 |
| Varer | - | - | - | - | 352 752 |
| Sum varer | 798 018 | 983 284 | 997 267 | 657 014 | 352 752 |
| Kundefordringer | 239 114 | 371 147 | 130 371 | 294 119 | 569 671 |
| Golfbane AS | 1 466 575 | 980 215 | 1 437 720 | 1 443 460 | - |
| Eiendom AS | - | - | 265 108 | 34 616 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 684 739 | 378 851 | 452 669 | 448 823 | - |
| Sum fordringer | 4 390 429 | 1 730 213 | 2 285 869 | 2 221 018 | 1 083 874 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 4 200 951 |
| Bankinnskudd, kontanter | 3 059 336 | 3 171 696 | 1 110 086 | 1 898 932 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 059 336 | 3 171 696 | 1 110 086 | 1 898 932 | 4 200 951 |
| Sum omløpsmidler | 8 247 783 | 5 885 193 | 4 393 222 | 4 776 964 | 5 637 577 |
| Sum eiendeler | 9 987 225 | 7 862 231 | 6 296 251 | 6 770 578 | 8 678 391 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | - | 1 520 612 |
| Egenkapital | 8 214 000 | 6 152 102 | 4 801 578 | 4 989 785 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 8 214 000 | 6 152 102 | 4 801 578 | 4 989 785 | 5 568 061 |
| Sum egenkapital | 8 214 000 | 6 152 102 | 4 801 578 | 4 989 785 | 5 568 061 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 557 180 | 413 579 | 283 870 | 559 987 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 398 939 | 438 093 | 399 718 | 485 993 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 817 107 | 858 457 | 811 085 | 734 814 | 3 110 331 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 773 225 | 1 710 129 | 1 494 674 | 1 780 793 | 3 110 331 |
| Sum gjeld | 1 773 225 | 1 710 129 | 1 494 674 | 1 780 793 | 3 110 331 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 987 225 | 7 862 231 | 6 296 251 | 6 770 578 | 8 678 392 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 5 568 061 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,65▲ | 3,44 | 2,94 | 2,68 | 1,81 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,22▼ | 0,28 | 0,31 | 0,36 | 0,56 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 23,1 %▲ | 19,1 % | −2,7 % | −7,4 % | 22,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,6 %▲ | 5,5 % | −1,0 % | −3,2 % | 10,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,5 %▲ | 6,2 % | −1,0 % | −3,2 % | 9,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 82,2 %▲ | 78,2 % | 76,3 % | 73,7 % | 64,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 618 864
- Resultat per ansatt, kroner
- 123 619
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Hauger Golfklubb7,6 %
24,3 mill. 15 ansatte 2025
0 %255075100
Hauger Golfklubb7,6 % 24,3 mill.15 ansatte 2025
SKISTAR NORGE AS17,8 % 1 591,0 mill.434 ansatte 2025
Hafjell AS22,8 % 202,8 mill.56 ansatte 2025
GNEIST ARENA AS99,8 % 212,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gunnar Solberg | 1953 |
| Styremedlem | Bente Åsen Sørum | 1968 |
| Styremedlem | Sven Arthur Syverstad | 1971 |
| Styremedlem | Vigdis Flaat Sørra | 1973 |
| Styremedlem | Jarle Engh | 1963 |
| Styremedlem | Ida Angell Veglo Klæstad | 1998 |
| Varamedlem | Harald Næss | 1976 |
| Varamedlem | Mona Odden Hasselberg | 1976 |
| Revisor | SLM REVISJON AS972 412 112 | - |
| Regnskapsfører | ECIT SERVICES AS993 800 139 | - |
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Hauger Golfbane AS0,27 %966 226 714 · 3 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.