- Org.nr.
- 998 791 774
- Adresse
- Markavegen 26, 2920 Leira I Valdres
- Hovedeier
- Haugrud Holding AS, 100 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat253 3112,3 % margin
EBITDA1 106 265før av- og nedskrivninger
Årsresultat243 5032,2 % margin
Egenkapital6 013 70961,8 % av eiendelene
Haugrud Brønnboring AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 791 774
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 16.08.2012
- Registrert
- 05.09.2012
- Adresse
- Markavegen 26, 2920 Leira I Valdres
- Kommune
- Nord-aurdal
- Næring
- 43.221 Rørleggerarbeid
- Aksjekapital
- 45 000
- Ansatte
- 7
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rørservice Valdres998 821 223 · NORD-AURDAL7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Graving, boring og transport, samt alt hva herved står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 10 895 352 | 12 014 595 | 11 035 182 | 13 055 117 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 41 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 10 895 352 | 12 014 595 | 11 035 223 | 13 055 117 | 11 443 652 |
| Varekostnad | 3 063 339 | 3 041 847 | 3 070 173 | 3 317 014 | 2 956 212 |
| Lønnskostnad | - | - | 2 764 297 | 2 685 182 | 2 475 509 |
| Avskrivning på driftsmidler | - | - | 1 005 660 | - | - |
| Lønnskostnad Il, | 3 049 253 | 2 715 348 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 852 954 | 1 025 146 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 676 495 | 4 036 108 | 3 526 396 | 3 712 417 | 2 724 985 |
| Sum driftskostnader | 10 642 041 | 10 818 449 | 10 366 526 | 10 834 413 | 9 321 106 |
| Driftsresultat | 253 311 | 1 196 147 | 668 698 | 2 220 704 | 2 122 546 |
| Annen renteinntekt | 85 175 | 68 148 | 40 171 | 15 236 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 31 171 | - | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | 53 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 85 175 | 68 200 | 71 342 | 15 236 | 4 |
| Annen rentekostnad | 2 997 | 603 | 2 472 | 63 028 | - |
| Annen finanskostnad | 22 414 | 43 989 | 72 103 | - | - |
| Sum finanskostnader | 25 411 | 44 592 | 74 575 | 63 028 | 63 760 |
| Netto finans | 59 764 | 23 609 | −3 234 | −47 792 | −63 756 |
| Resultat før skatt | - | - | 665 464 | 2 172 912 | 2 058 791 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 146 946 | 478 249 | 452 934 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 518 518 | 1 694 663 | - |
| Resultat før skattekostnad | 313 075 | 1 219 755 | - | - | - |
| Skattekostnad | 69 572 | 266 819 | - | - | - |
| Årsresultat | 243 503 | 952 936 | 518 518 | 1 694 663 | 1 605 857 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 518 518 | 1 694 663 | - |
| Totalresultat | - | - | 518 518 | 1 694 663 | - |
| Ordinært utbytte | 800 000 | 0 | 300 000 | 900 000 | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 73 847 | - | - |
| Overført annen egenkapital | - | - | 144 671 | 794 663 | - |
| Tilleggsutbytte | 0 | 5 855 000 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −556 497 | −4 902 064 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 243 503 | 952 936 | 518 518 | 1 694 663 | - |
| Utsatt skattefordel | 153 959 | 100 794 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 153 959 | 100 794 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 742 301 | 838 001 | 1 686 664 | 2 543 164 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 237 934 | 353 229 | - |
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 896 703 | 450 451 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 639 004 | 1 288 452 | 1 924 598 | 2 896 393 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 5 137 991 | 4 337 991 | - |
| Andre fordringer | 87 500 | 269 679 | 321 250 | 444 821 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 87 500 | 269 679 | 5 459 241 | 4 782 812 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 880 463 | 1 658 925 | 7 383 838 | 7 679 205 | 4 198 922 |
| Lager av varer og annen beholdning | - | - | 816 889 | 975 238 | - |
| Varer | 1 013 966 | 1 014 705 | - | - | - |
| Sum varer | 1 013 966 | 1 014 705 | 816 889 | 975 238 | - |
| Kundefordringer | 849 600 | 1 375 598 | 2 022 844 | 666 793 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 97 946 | 156 723 | - |
| Fordringer konsernselskap | - | - | 352 259 | 352 259 | - |
| Konsernfordringer | 152 774 | 574 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 002 374 | 1 462 638 | 2 473 050 | 1 175 776 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 4 113 218 | 6 559 980 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 827 765 | 5 111 971 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 827 765 | 5 111 971 | 4 113 218 | 6 559 980 | - |
| Sum omløpsmidler | 7 844 105 | 7 589 315 | 7 403 157 | 8 710 993 | 10 832 379 |
| Sum eiendeler | 9 724 568 | 9 248 240 | 14 786 995 | 16 390 198 | 15 031 301 |
| Selskapskapital | 45 000 | 45 000 | - | - | - |
| Overkurs | 2 391 624 | 2 391 624 | 2 391 624 | 2 391 624 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 436 624 | 2 436 624 | 2 436 624 | 2 436 624 | 2 436 624 |
| Annen egenkapital | 3 577 085 | 4 133 582 | 9 035 645 | 8 890 975 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 577 085 | 4 133 582 | 9 035 645 | 8 890 975 | 8 096 311 |
| Sum egenkapital | 6 013 709 | 6 570 206 | 11 472 269 | 11 327 599 | 10 532 935 |
| Utsatt skatt | - | - | 27 399 | 143 412 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 27 399 | 143 412 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 600 000 | 313 159 | 909 407 | 1 519 562 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 600 000 | 313 159 | 909 407 | 1 519 562 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 600 000 | 313 159 | 936 807 | 1 662 975 | 2 477 462 |
| Leverandørgjeld | 476 137 | 571 780 | 426 958 | 391 763 | - |
| Betalbar skatt | 122 737 | 395 012 | 242 130 | 592 960 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 992 343 | 1 238 823 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 070 760 | 901 884 | - | - | - |
| Utbytte | 800 000 | 0 | 300 000 | 900 000 | - |
| Gjeld konsernselskap | - | - | 94 676 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 641 225 | 496 199 | 321 812 | 276 079 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 110 859 | 2 364 875 | 2 377 919 | 3 399 625 | 2 020 903 |
| Sum gjeld | 3 710 860 | 2 678 034 | 3 314 726 | 5 062 599 | 4 498 366 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 724 568 | 9 248 240 | 14 786 995 | 16 390 198 | - |
| Aksjekapital | - | - | 45 000 | 45 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,52▼ | 3,21 | 3,11 | 2,56 | 5,36 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,62▲ | 0,41 | 0,29 | 0,45 | 0,43 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,6 %▼ | 10,5 % | 4,7 % | 14,2 % | 14,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,3 %▼ | 10,0 % | 6,1 % | 17,0 % | 18,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,2 %▼ | 7,9 % | 4,7 % | 13,0 % | 14,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 61,8 %▼ | 71,0 % | 77,6 % | 69,1 % | 70,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 556 479
- Resultat per ansatt, kroner
- 36 187
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Haugrud Brønnboring AS2,3 %
10,9 mill. 7 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
Haugrud Brønnboring AS2,3 % 10,9 mill.7 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Knut Arne Haugrud | 1978 |
| Styrets leder | Knut Arne Haugrud | 1978 |
| Varamedlem | Inger Olaug Haugrud | 1952 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | VALDRES ØKONOMI AS913 578 597 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Haugrud Holding AS100,0 %Leira I Valdres · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Haugrud Holding AS
- HM Eiendom AS100,0 %
- Haugrud Brønnboring AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.