- Org.nr.
- 931 140 892
- Adresse
- Mjølstadnesvegen 24, 6092 Fosnavåg
- Hovedeier
- Havila Kystruten Operations AS, 100 %
Driftsresultat137 819 86276,3 % margin
EBITDA180 561 560før av- og nedskrivninger
Årsresultat8 348 9864,6 % margin
Egenkapital2 690 1470,2 % av eiendelene
Havila Pollux AS er et aksjeselskap innen innenriks kystruter med passasjerer, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 140 892
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 02.01.2023
- Registrert
- 30.03.2023
- Adresse
- Mjølstadnesvegen 24, 6092 Fosnavåg
- Postadresse
- Postboks 215
- Kommune
- Herøy
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Havila Pollux AS931 357 603 · HERØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rederivirksomhet, og annet som naturlig hører inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 180 600 000 | 180 600 000 | 75 250 000 |
| Sum driftsinntekter | 180 600 000 | 180 600 000 | 75 250 000 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 42 741 698 | 43 895 191 | 16 226 636 |
| Annen driftskostnad | 38 440 | 40 601 | 180 |
| Sum driftskostnader | 42 780 138 | 43 935 792 | 16 226 816 |
| Driftsresultat | 137 819 862 | 136 664 208 | 59 023 184 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 3 191 108 | - | - |
| Annen finansinntekt | 7 685 791 | - | - |
| Sum finansinntekter | 10 876 899 | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 135 028 532 | 141 063 996 | 60 306 665 |
| Annen rentekostnad | 88 383 | - | - |
| Annen finanskostnad | 4 478 991 | - | - |
| Sum finanskostnader | 139 595 906 | 141 063 996 | 60 306 665 |
| Netto finans | −128 719 007 | −141 063 996 | −60 306 665 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 283 481 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 283 481 |
| Resultat før skattekostnad | 9 100 855 | −4 399 788 | - |
| Skattekostnad på resultat | 751 869 | - | - |
| Årsresultat | 8 348 986 | −4 399 788 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 8 348 986 | −4 399 788 | −1 283 481 |
| Totalresultat | 8 348 986 | −4 399 788 | −1 283 481 |
| Udekket tap | 5 683 269 | −4 399 788 | −1 283 481 |
| Avsatt til annen egenkapital | 2 665 717 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 8 348 986 | −4 399 788 | −1 283 481 |
| Kunst | 626 714 | - | 626 714 |
| Skip | 1 066 690 698 | 1 109 432 395 | 1 153 327 587 |
| Sum varige driftsmidler | 1 067 317 411 | 1 110 059 109 | 1 153 954 300 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 1 | 1 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 342 436 105 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 342 436 106 | 1 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 409 753 518 | 1 110 059 110 | 1 153 954 300 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 29 820 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 29 820 |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 519 854 | - | - |
| Sum fordringer | 4 519 854 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 4 519 854 | - | 29 820 |
| Sum eiendeler | 1 414 273 372 | 1 110 059 110 | 1 153 984 120 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | - | - |
| Udekket tap | 5 | 5 683 269 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 665 717 | - | −1 283 481 |
| Sum egenkapital | 2 690 147 | −5 658 839 | −1 259 051 |
| Utsatt skatt | 751 869 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 751 869 | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 1 373 967 255 | 1 115 717 949 | 899 200 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 373 967 255 | 1 115 717 949 | 899 200 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 374 719 124 | 1 115 717 949 | 899 200 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 36 864 101 | - | 256 043 171 |
| Sum kortsiktig gjeld | 36 864 101 | - | 256 043 171 |
| Sum gjeld | 1 411 583 225 | 1 115 717 949 | 1 155 243 171 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 414 273 372 | 1 110 059 110 | 1 153 984 120 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,12 | - | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 524,72▲ | −197,16 | −917,55 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,8 %▼ | 12,1 % | 5,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 76,3 %▲ | 75,7 % | 78,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,6 %▲ | −2,4 % | −1,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,2 %▲ | −0,5 % | −0,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Havila Pollux AS76,3 %
180,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−25 %0255075100
Norled AS−13,9 % 2 968,0 mill.1 164 ansatte 2025
BOREAL SJØ AS4,8 % 2 516,2 mill.833 ansatte 2025
FJORD1 AS15,3 % 3 925,9 mill.1 760 ansatte 2025
Havila Pollux AS76,3 % 180,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−25 %0255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 50.102.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bent Martini | 1967 |
| Styrets leder | Bent Martini | 1967 |
| Styremedlem | Marte Lillebø | 1994 |
| Styremedlem | Aleksander Røynesdal | 1979 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Fosnavåg · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Havila Kystruten AS
- Havila Kystruten Operations AS100,0 %
- Havila Capella AS100,0 %
- Havila Castor AS100,0 %
- Havila Polaris AS100,0 %
- HK CREW MANAGEMENT AS100,0 %
- HK CREW AS100,0 %
- Havila Pollux AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HK CREW AS0,00 %923 151 508 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.