- Org.nr.
- 982 706 734
- Telefon
- 70 08 09 00
- Adresse
- Mjølstadnesvegen 24, 6092 Fosnavåg
- Hovedeier
- Havila Offshore AS, 100 %
Driftsresultat84 801 56272,6 % margin
EBITDA131 015 341før av- og nedskrivninger
Årsresultat53 679 74246,0 % margin
Egenkapital−12 837 684−3,0 % av eiendelene
Havila Subcon AS er et aksjeselskap innen andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass, stiftet 2000.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 982 706 734
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 23.11.2000
- Registrert
- 28.11.2000
- Adresse
- Mjølstadnesvegen 24, 6092 Fosnavåg
- Telefon
- 70 08 09 00
- Postadresse
- Postboks 215
- Kommune
- Herøy
- Næring
- 09.109 Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgassAndre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass i Herøy (44)
- Aksjekapital
- 16 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.oceantrencher.com
Underenheter
1
- Havila Subcon AS996 167 798 · HERØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og drift av spesialfartøy for bruk på store havdyp, og alt som står i forbindelse hermed.
Tidligere navn
- OCEAN TRENCHER AS28.11.2000 til 03.06.2006
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Fraktinntekt | 116 800 000 | 62 280 000 | 29 300 000 | 14 600 000 | 14 600 000 |
| Sum driftsinntekter | 116 800 000 | 62 280 000 | 29 300 000 | 14 600 000 | 14 600 000 |
| Avskrivning | 46 213 779 | 18 921 313 | 20 170 000 | 27 778 148 | 17 490 012 |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | −135 000 000 | −33 000 000 | −23 000 000 | −123 000 000 |
| Annen driftskostnad | −14 215 341 | −11 129 771 | 20 019 456 | 7 621 537 | 174 008 |
| Sum driftskostnader | 31 998 438 | −127 208 459 | 7 189 456 | 12 399 685 | −105 335 980 |
| Driftsresultat | 84 801 562 | 189 488 459 | 22 110 544 | 2 200 315 | 119 935 980 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | - | −6 |
| Annen renteinntekt | 242 681 | 3 189 | 766 | 921 | 2 |
| Annen finansinntekt | 1 418 | 702 | 709 | 735 | 13 532 099 |
| Sum finansinntekter | 244 098 | 3 890 | 1 475 | 1 655 | 13 532 095 |
| Nedskrivning av finansielle anleggsmidler | - | - | - | −15 668 041 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 25 555 135 | 16 712 593 | 17 479 636 | 14 263 035 | 12 439 522 |
| Annen rentekostnad | - | 977 682 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 5 810 783 | 398 | 1 392 | 331 | 32 657 |
| Sum finanskostnader | 31 365 918 | 17 690 674 | 17 481 028 | −1 404 675 | 12 472 179 |
| Netto finans | −31 121 820 | −17 686 784 | −17 479 553 | 1 406 330 | 1 059 916 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 630 991 | 3 606 645 | 120 995 896 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 4 630 991 | 3 606 645 | 120 995 896 |
| Resultat før skattekostnad | 53 679 742 | 171 801 675 | - | - | - |
| Årsresultat | 53 679 742 | 171 801 675 | 4 630 991 | 3 606 645 | 120 995 896 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 53 679 742 | 171 801 675 | 4 630 991 | 3 606 645 | 120 995 896 |
| Totalresultat | 53 679 742 | 171 801 675 | 4 630 991 | 3 606 645 | 120 995 896 |
| Udekket tap | 53 679 742 | 171 801 675 | 4 630 991 | 3 606 645 | 120 995 896 |
| Sum overføringer og disponeringer | 53 679 742 | 171 801 675 | 4 630 991 | 3 606 645 | 120 995 896 |
| Skip | 355 000 000 | 385 000 000 | 268 000 000 | 249 000 000 | 244 000 000 |
| Periodisert dokking/ vedlikehold | 41 720 000 | 3 520 000 | 790 000 | 6 960 000 | 13 810 000 |
| Sum varige driftsmidler | 396 720 000 | 388 520 000 | 268 790 000 | 255 960 000 | 257 810 000 |
| Investering i datterselskap | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 396 720 000 | 388 520 000 | 268 790 000 | 255 960 000 | 257 810 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 846 816 | 407 427 | - | 2 495 | 2 343 |
| Konsernfordringer | 1 | - | 9 713 482 | 1 | - |
| Sum fordringer | 5 846 817 | 407 427 | 9 713 482 | 2 496 | 2 343 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 27 633 056 | 78 776 | 17 896 | 80 091 | 42 491 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 27 633 056 | 78 776 | 17 896 | 80 091 | 42 491 |
| Sum omløpsmidler | 33 479 873 | 486 203 | 9 731 379 | 82 587 | 44 834 |
| Sum eiendeler | 430 199 873 | 389 006 203 | 278 521 379 | 256 042 587 | 257 854 834 |
| Aksjekapital | 16 200 000 | 16 200 000 | 16 200 000 | 16 200 000 | 16 200 000 |
| Overkurs | 215 744 701 | 215 744 701 | 215 744 701 | 215 744 701 | 215 744 701 |
| Annen innskutt egenkapital | 17 431 920 | 17 431 920 | 17 431 920 | 17 431 920 | 17 431 920 |
| Sum innskutt egenkapital | 249 376 621 | 249 376 621 | 249 376 621 | 249 376 621 | 249 376 621 |
| Udekket tap | 262 214 305 | 315 894 047 | 487 695 722 | 492 326 713 | 495 933 358 |
| Sum opptjent egenkapital | −262 214 305 | −315 894 047 | −487 695 722 | −492 326 713 | −495 933 358 |
| Sum egenkapital | −12 837 684 | −66 517 426 | −238 319 101 | −242 950 092 | −246 556 737 |
| Langsiktig konserngjeld | 175 641 718 | 190 641 718 | 480 594 551 | 493 363 968 | 499 918 052 |
| Annen langsiktig gjeld | 246 852 000 | 246 852 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 422 493 718 | 437 493 718 | 480 594 551 | 493 363 968 | 499 918 052 |
| Sum langsiktig gjeld | 422 493 718 | 437 493 718 | 480 594 551 | 493 363 968 | 499 918 052 |
| Leverandørgjeld | 196 620 | 1 206 | 1 071 | 916 | 856 |
| Betalbar skatt | 16 425 | 16 470 | 16 425 | 16 425 | 16 470 |
| Kortsiktig konserngjeld | 14 405 344 | 17 034 553 | 36 228 433 | 5 611 370 | 4 476 193 |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 925 451 | 977 682 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 20 543 839 | 18 029 911 | 36 245 929 | 5 628 711 | 4 493 519 |
| Sum gjeld | 443 037 557 | 455 523 629 | 516 840 480 | 498 992 679 | 504 411 571 |
| Sum egenkapital og gjeld | 430 199 873 | 389 006 203 | 278 521 379 | 256 042 587 | 257 854 835 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,63▲ | 0,03 | 0,27 | 0,01 | 0,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −34,51▼ | −6,85 | −2,17 | −2,05 | −2,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,8 %▼ | 56,8 % | 8,3 % | 0,9 % | 51,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 72,6 %▼ | 304,3 % | 75,5 % | 15,1 % | 821,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 46,0 %▼ | 275,9 % | 15,8 % | 24,7 % | 828,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −3,0 %▲ | −17,1 % | −85,6 % | −94,9 % | −95,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Havila Subcon AS72,6 %
116,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %20406080
AKER SOLUTIONS AS4,1 % 59 801,3 mill.8 853 ansatte 2025
Onesubsea AS7,5 % 14 850,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SCHLUMBERGER NORGE AS7,9 % 13 011,7 mill.2 490 ansatte 2025
Havila Subcon AS72,6 % 116,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %20406080
De tre andre er de største selskapene i næringskode 09.109.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Njål Sævik | 1969 |
| Styrets leder | Njål Sævik | 1969 |
| Styremedlem | Arne Johan Dale | 1959 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Havila Offshore AS100,0 %Fosnavåg · 3 600 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Havila Shipping ASA
- Havila Offshore AS100,0 %
- Havila Phoenix AS100,0 %
- HAVILA SHIPS AS97,0 %
- Havila Subcon AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.