- Org.nr.
- 925 704 636
- Adresse
- Brekkerødlia 36, 1782 Halden
Havino AS er et aksjeselskap innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 704 636
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 24.08.2020
- Registrert
- 25.09.2020
- Adresse
- Brekkerødlia 36, 1782 Halden
- Kommune
- Halden
- Næring
- 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemerKonsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Halden (83)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Havino AS925 718 459 · HALDEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Programvareutvikling, salg av programvare og salg av konsulenttjenester, samt investering i aksjer og andeler, eiendom og alt som står i den forbindelse.
Tidligere navn
- Vinama Import AS25.09.2020 til 07.10.2020
- Havino Invest AS07.10.2020 til 12.12.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 443 342 | 276 300 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 443 342 | 276 300 | 217 910 | 409 004 | 33 738 |
| Other operating expenses | - | - | - | - | 17 042 |
| Varekostnad | 607 | 0 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 5 000 | 5 000 | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 222 951 | 373 947 | 201 617 | 239 965 | - |
| Sum driftskostnader | 228 558 | 378 947 | 201 617 | 239 965 | 17 042 |
| Driftsresultat | 214 784 | −102 647 | 16 293 | 169 038 | 16 696 |
| Resultat før skatt | - | - | 15 798 | 169 038 | 16 696 |
| Tax on ordinary result | - | - | - | - | 2 086 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 14 610 |
| Annen rentekostnad | 0 | 118 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 309 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 309 | 118 | 495 | 0 | - |
| Netto finans | −309 | −118 | −495 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | 214 475 | −102 765 | - | - | - |
| Skattekostnad | 47 185 | 0 | 3 573 | 37 188 | - |
| Årsresultat | 167 290 | −102 765 | 12 225 | 131 850 | 14 610 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 1 642 |
| Transfers to/from other equity | - | - | - | - | 12 969 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 167 290 | −102 765 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 167 290 | −102 765 | - | - | 14 611 |
| Revenue | - | - | - | - | 33 738 |
| Sum finansinntekter | - | - | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 140 000 | 0 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 7 500 | 7 500 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 147 500 | 7 500 | - | - | 122 500 |
| Sum anleggsmidler | 147 500 | 7 500 | 127 500 | 122 500 | 122 500 |
| Bank deposits, cash in hand, etc | - | - | - | - | 44 373 |
| Kundefordringer | 133 345 | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 133 345 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 67 519 | 71 896 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 67 519 | 71 896 | - | - | 44 373 |
| Sum omløpsmidler | 200 864 | 71 896 | 69 547 | 184 336 | 44 373 |
| Sum eiendeler | 348 364 | 79 396 | 197 047 | 306 836 | 166 873 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 25 000 |
| Other long-term receivables | - | - | - | - | 97 500 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Other equity | - | - | - | - | 12 969 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 0 |
| Annen egenkapital | 221 569 | 54 279 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 221 569 | 54 279 | 157 044 | 144 819 | 12 969 |
| Sum egenkapital | 245 999 | 78 709 | 181 474 | 169 249 | 37 399 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Tax payable | - | - | - | - | 2 086 |
| Public duties payable | - | - | - | - | 7 888 |
| Other short-term liabilities | - | - | - | - | 119 500 |
| Leverandørgjeld | 1 538 | 0 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 43 363 | 0 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 33 978 | 7 964 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 23 486 | −7 277 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 102 365 | 687 | 15 573 | 137 588 | 129 474 |
| Sum gjeld | 102 365 | 687 | 15 573 | 137 588 | 129 474 |
| Sum egenkapital og gjeld | 348 364 | 79 396 | - | - | 166 873 |
| Share capital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,96▼ | 104,65 | 4,47 | 1,34 | 0,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,42▲ | 0,01 | 0,09 | 0,81 | 3,46 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 100,4 %▲ | −74,3 % | 6,5 % | 71,4 % | 10,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 48,4 %▲ | −37,2 % | 7,5 % | 41,3 % | 49,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 37,7 %▲ | −37,2 % | 5,6 % | 32,2 % | 43,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 70,6 %▼ | 99,1 % | 92,1 % | 55,2 % | 22,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 62.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Van Nhan Nguyen | 1991 |
| Styrets leder | Van Nhan Nguyen | 1991 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VAN NHAN NGUYEN100,0 %f. 1991 · Halden · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HUENX AS50,0 %936 493 114 · 15 000 ordinære aksjer
- Ikonti AS25,0 %936 868 304 · 1 250 000 ordinære aksjer
- GRØNN VISJON AS15,0 %925 879 215 · 1 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.