- Org.nr.
- 988 413 534
- Adresse
- Torvmyrveien 42A, 4072 Randaberg
- Bransje
- Skjønnhetspleie
Driftsresultat−18 538ikke oppgitt
Årsresultat325 144ikke oppgitt
Egenkapital9 043 70293,5 % av eiendelene
HB Samvekst AS er et aksjeselskap innen skjønnhetspleie, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 413 534
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 01.06.2005
- Registrert
- 02.08.2005
- Adresse
- Torvmyrveien 42A, 4072 Randaberg
- Kommune
- Randaberg
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i verdipapirer, samt deltakelse i selskaper med tilsvarende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 18 538 | - | - | 97 228 | 248 943 |
| Sum driftskostnader | 18 538 | 21 900 | 19 945 | 97 228 | 262 153 |
| Driftsresultat | −18 538 | −21 900 | −19 945 | −60 944 | −203 121 |
| Annen renteinntekt | 240 911 | - | - | - | 36 416 |
| Annen finansinntekt | 111 619 | - | - | - | 6 236 964 |
| Sum finansinntekter | 352 530 | 374 389 | −1 094 950 | 4 423 273 | 6 273 380 |
| Annen rentekostnad | 9 | - | - | - | 54 788 |
| Annen finanskostnad | 8 840 | - | - | - | 27 069 |
| Sum finanskostnader | 8 849 | 3 | - | 539 464 | 81 857 |
| Netto finans | 343 681 | 374 386 | −1 094 950 | 3 883 809 | 6 191 524 |
| Resultat før skatt | - | 352 486 | −1 114 895 | 3 822 865 | 5 988 403 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 5 988 403 |
| Resultat før skattekostnad | 325 144 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 325 144 | 352 486 | −1 114 895 | 3 822 865 | 5 988 403 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 325 144 | - | - | - | 5 988 403 |
| Totalresultat | 325 144 | - | - | - | 5 988 403 |
| Overført til annen egenkapital | - | - | - | - | 7 |
| Ordinært utbytte | 600 000 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −274 856 | - | - | - | 7 |
| Sum overføringer og disponeringer | 325 144 | - | - | - | 5 988 403 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 59 032 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 36 284 | 59 032 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 13 210 |
| Investering i datterselskap | 0 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 5 837 423 | - | - | - | 4 663 036 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 1 612 135 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 837 423 | - | - | - | 3 012 135 |
| Sum anleggsmidler | 5 837 423 | 6 852 270 | 6 844 478 | 7 998 866 | 7 977 500 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 23 970 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 5 000 000 |
| Konsernfordringer | 3 243 | - | - | - | 70 000 |
| Sum fordringer | 3 243 | - | - | - | 5 093 970 |
| Markedsbaserte aksjer | 2 041 536 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 2 041 536 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd og kontanter | 1 790 560 | - | - | - | 3 920 943 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 790 560 | - | - | - | 3 920 943 |
| Sum omløpsmidler | 3 835 339 | 3 296 288 | 3 701 594 | 3 671 895 | 9 014 913 |
| Sum eiendeler | 9 672 762 | 10 148 558 | 10 546 072 | 11 670 761 | 16 992 413 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 4 965 365 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 4 965 365 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | - | 100 000 |
| Overkurs | 260 190 | - | - | - | 260 190 |
| Sum innskutt egenkapital | 360 190 | 360 190 | 360 190 | 360 190 | 360 190 |
| Annen egenkapital | 8 683 512 | - | - | - | 7 477 912 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 683 512 | 9 688 368 | 9 435 881 | 11 300 776 | 7 477 912 |
| Sum egenkapital | 9 043 702 | 10 048 558 | 9 796 071 | 11 660 966 | 7 838 102 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 2 000 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 2 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 2 000 000 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 18 004 |
| Utbytte | 600 000 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 29 060 | - | - | - | 7 136 308 |
| Sum kortsiktig gjeld | 629 060 | 100 000 | 750 001 | 9 795 | 7 154 312 |
| Sum gjeld | 629 060 | 100 000 | 750 001 | 9 795 | 9 154 312 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 672 762 | - | - | - | 16 992 413 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,10▼ | 32,96 | 4,94 | 374,87 | 1,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,07▲ | 0,01 | 0,08 | 0,00 | 1,17 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,4 % | 3,4 % | −10,0 % | 30,4 % | 35,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | −168,0 % | −344,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 10 536,0 % | 10 144,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 93,5 %▼ | 99,0 % | 92,9 % | 99,9 % | 46,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Halvor Bergsaker | 1973 |
| Varamedlem | Monika Bergsaker | 1975 |
| Regnskapsfører | ADDVANT STAVANGER AS926 956 027 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Halvor Bergsaker100,0 %f. 1973 · Randaberg · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Grødem Salongen AS100,0 %989 573 454 · 250 ordinære aksjer
- Glitra Holding AS0,80 %926 304 712 · 49 675 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.