- Org.nr.
- 928 459 810
- Adresse
- c/o Paul Andre deCourcy Boxill, H0401, Ragbakken 12E, 4042 Hafrsfjord
- Hovedeier
- MEXA AS, 51 %
HBH Investering AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 459 810
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 08.12.2021
- Registrert
- 03.01.2022
- Adresse
- c/o Paul Andre deCourcy Boxill, H0401, Ragbakken 12E, 4042 Hafrsfjord
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger (1 827)
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HBH Investering AS928 628 051 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp/salg og drift av fast eiendom, aksjebesittelse, herunder handel med verdipapirer med deltakelse i andre selskap, samt lånefinansierte investeringer med verdipapirer og valuta. I tillegg skal selskapet drive med utleie, framleie og salg av kapitalgjenstander/eiendom og løsøre.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 1 140 000 | 555 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 140 000 | 1 140 000 | 1 140 000 | 555 000 | 0 |
| Annen driftskostnad | - | 41 732 | 26 985 | 126 210 | - |
| Sum driftskostnader | 106 640 | 41 732 | 26 985 | 126 210 | - |
| Driftsresultat | 1 033 360 | 1 098 268 | 1 113 015 | 428 790 | - |
| Inntekt på andre investeringer | - | - | 6 490 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 25 839 | 6 335 | - |
| Sum finansinntekter | 5 016 909 | 128 119 | 32 329 | 6 335 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 712 982 | 382 232 | - |
| Sum finanskostnader | 726 518 | 740 236 | 712 982 | 382 232 | - |
| Netto finans | 4 290 391 | −612 117 | −680 653 | −375 897 | - |
| Resultat før skatt | 5 323 751 | 486 151 | 432 362 | 52 893 | 0 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 86 717 | 95 144 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 337 218 | 52 893 | 0 |
| Ekstraordinære poster | - | - | - | −9 091 | - |
| Årsresultat | 5 234 644 | 399 434 | 337 218 | 43 802 | 0 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | 337 218 | 43 802 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 337 218 | 43 802 | - |
| Investering i datterselskap | - | - | 14 788 083 | 14 788 083 | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | 2 119 156 | 2 119 156 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 16 907 239 | 16 907 239 | - |
| Sum anleggsmidler | 17 170 580 | 17 066 240 | 16 907 239 | 16 907 239 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 30 430 |
| Kundefordringer | - | - | 285 000 | 150 000 | - |
| Andre fordringer | - | - | 4 091 | - | - |
| Sum fordringer | - | - | 289 091 | 150 000 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 439 823 | 583 168 | 30 430 |
| Sum omløpsmidler | 5 216 451 | 495 116 | 728 914 | 733 168 | 30 430 |
| Sum eiendeler | 22 387 030 | 17 561 356 | 17 636 153 | 17 640 407 | 30 430 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 0 |
| Aksjekapital | - | - | 60 000 | 60 000 | 30 000 |
| Overkurs | - | - | 6 470 430 | 6 470 430 | 430 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 530 430 | 6 530 430 | 6 530 430 | 6 530 430 | 30 430 |
| Annen egenkapital | - | - | 381 020 | 43 802 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 6 015 097 | 780 453 | 381 020 | 43 802 | - |
| Sum egenkapital | 12 545 527 | 7 310 883 | 6 911 450 | 6 574 232 | 30 430 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 10 621 423 | 11 018 748 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 10 621 423 | 11 018 748 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 9 558 823 | 10 070 475 | 10 621 423 | 11 018 748 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 17 125 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 95 144 | 9 091 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | 21 212 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 8 136 | −1 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 282 680 | 179 997 | 103 280 | 47 427 | - |
| Sum gjeld | 9 841 503 | 10 250 472 | 10 724 703 | 11 066 175 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 17 636 153 | 17 640 407 | 30 430 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 18,45▲ | 2,75 | 7,06 | 15,46 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,78▼ | 1,40 | 1,55 | 1,68 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 30,3 %▲ | 7,0 % | 6,5 % | 4,9 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 90,6 %▼ | 96,3 % | 97,6 % | 77,3 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 459,2 %▲ | 35,0 % | 29,6 % | 7,9 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 56,0 %▲ | 41,6 % | 39,2 % | 37,3 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Paul Andre De Courcy Boxill | 1961 |
| Styrets leder | Eirik Houge | 1992 |
| Styremedlem | Paul Andre De Courcy Boxill | 1961 |
| Styremedlem | Helge Houge | 1968 |
| Revisor | CROWE STAVANGER REVISJON AS985 182 736 | - |
| Regnskapsfører | ECIT KRR AS999 221 394 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MEXA AS51,0 %Sandnes · 153 ordinære aksjer
- HOUGE AS39,0 %Stavanger · 117 ordinære aksjer
- PADEC AS10,0 %Hafrsfjord · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MEXA AS
- FORUS VEST EIENDOM AS100,0 %
- FORUS BILVERKSTED AS81,3 %
- HBH Investering AS51,0 %
- Fabrikkveien 27 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Fabrikkveien 27 AS100,0 %997 073 649 · 1 000 ordinære aksjer
- Ryfylkevegen 953 AS50,0 %989 011 251 · 50 ordinære aksjer
- 934 182 456 · 5 400 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.