- Org.nr.
- 928 669 009
- Adresse
- Arsenalvegen 4, 2630 Ringebu
- Hovedeier
- HAGEN CARAVAN HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat1 445 34561,0 % margin
EBITDA2 241 833før av- og nedskrivninger
Årsresultat445 18318,8 % margin
Egenkapital−4 517 345−19,0 % av eiendelene
HCAS EIENDOM AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 669 009
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.09.2026
- Stiftet
- 07.01.2022
- Registrert
- 03.02.2022
- Adresse
- Arsenalvegen 4, 2630 Ringebu
- Kommune
- Ringebu
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HCAS EIENDOM AS828 861 972 · RINGEBU
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er kjøp, salg og drift av fast eiendom, eller annet i tilknytning til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 2 370 000 | 1 125 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 370 000 | 1 125 000 | 2 114 690 | 564 000 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 796 488 | 924 478 | 557 551 | 130 539 |
| Annen driftskostnad | 128 167 | 1 042 580 | 1 333 552 | 90 510 |
| Sum driftskostnader | 924 655 | 1 967 058 | 1 891 103 | 221 049 |
| Driftsresultat | 1 445 345 | −842 058 | 223 587 | 342 951 |
| Annen renteinntekt | 1 | 1 323 | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 | 1 323 | 1 357 | 439 |
| Annen rentekostnad | 1 043 593 | 2 497 216 | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 043 593 | 2 497 216 | 2 054 854 | −568 170 |
| Resultat før skatt | 401 753 | −3 337 951 | −1 829 909 | −224 781 |
| Skattekostnad | −43 430 | 0 | −4 697 | −51 653 |
| Årsresultat | 445 183 | −3 337 951 | −1 825 212 | −173 128 |
| Udekket tap | 445 183 | −3 337 951 | - | - |
| Annen egenkapital | - | 0 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | −3 337 951 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 23 258 603 | 24 055 091 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 23 258 603 | 24 055 091 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 23 258 603 | 24 055 091 | 29 214 761 | 25 071 069 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 480 | 0 | - | - |
| Konsernfordringer | 197 408 | - | - | - |
| Sum fordringer | 199 888 | 0 | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 292 730 | 122 085 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 292 730 | 122 085 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 492 617 | 122 085 | 52 279 | 3 280 338 |
| Sum eiendeler | 23 751 220 | 24 177 176 | 29 267 039 | 28 351 406 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 143 978 | −10 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 173 978 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | - |
| Udekket tap | 4 691 323 | 5 136 506 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −4 691 323 | −5 136 506 | −1 798 555 | 26 657 |
| Sum egenkapital | - | −5 116 506 | −1 778 555 | 46 657 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 24 041 147 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 5 186 604 | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 28 132 276 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 28 132 276 | 29 227 751 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 29 227 751 | 31 029 520 | 24 626 550 |
| Leverandørgjeld | 19 553 | 8 610 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 116 736 | 57 116 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 136 289 | 65 931 | 16 074 | 3 678 200 |
| Sum gjeld | 28 268 565 | 29 293 682 | 31 045 595 | 28 304 749 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 751 220 | 24 177 176 | - | - |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,61▲ | 1,85 | 3,25 | 0,89 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −6,26▼ | −5,73 | −17,46 | 606,66 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,0 %▲ | −3,1 % | 0,8 % | 1,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 61,0 %▲ | −74,8 % | 10,6 % | 60,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 18,8 %▲ | −296,7 % | −86,3 % | −30,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −19,0 %▲ | −21,2 % | −6,1 % | 0,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HCAS EIENDOM AS61,0 %
2,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %20406080
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HCAS EIENDOM AS61,0 % 2,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %20406080
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Henriette Hagen | 1995 |
| Styremedlem | Espen Andre Hagen | 1984 |
| Styremedlem | John Hagen | 1956 |
| Revisor | GUDBRANDSDAL REVISJON AS979 122 616 | - |
| Regnskapsfører | SNØHETTA REGNSKAP RINGEBU AS914 404 886 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HAGEN CARAVAN HOLDING AS100,0 %Ringebu · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HAGEN C. HOLDING AS
- HAGEN CARAVAN HOLDING AS100,0 %
- HAGEN CARAVAN AS100,0 %
- EHJ EIENDOM AS100,0 %
- HCAS EIENDOM AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.