- Org.nr.
- 915 865 062
- Adresse
- Lønningsvegen 47, 5258 Blomsterdalen
- Hovedeier
- HEAD ENERGY AS, 81,6 %
Driftsresultat4 898 1291,9 % margin
EBITDA4 936 941før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 706 3291,5 % margin
Egenkapital8 934 83014,0 % av eiendelene
HEAD ENERGY SOLVE AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 865 062
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 26.08.2015
- Registrert
- 03.09.2015
- Adresse
- Lønningsvegen 47, 5258 Blomsterdalen
- Postadresse
- Postboks 9
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 44
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HEAD ENERGY SOLVE AS815 902 742 · BERGEN42 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Leveranse av ingeniørtjenester, teknisk konsulentvirksomhet og leveranse av andre tekniske tjenester samt det som naturlig står forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 253 225 954 | 198 705 952 | 134 054 330 | 120 357 224 | 75 704 325 |
| Sum driftsinntekter | 253 225 954 | 198 705 952 | 134 054 330 | 120 357 224 | 75 704 325 |
| Varekostnad | 194 240 802 | 150 135 717 | 91 595 837 | 81 720 217 | 49 600 072 |
| Lønnskostnad | 39 281 422 | 32 912 344 | 24 014 745 | 20 726 127 | 15 969 851 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 38 812 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 14 766 789 | 12 368 466 | 13 345 852 | 12 503 446 | 6 836 190 |
| Sum driftskostnader | 248 327 824 | 195 416 527 | 128 956 434 | 114 949 791 | 72 406 113 |
| Driftsresultat | 4 898 129 | 3 289 425 | 5 097 895 | 5 407 433 | 3 298 211 |
| Annen renteinntekt | 149 736 | 123 926 | 276 189 | 242 943 | 43 408 |
| Annen finansinntekt | 18 490 | 32 913 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 168 226 | 156 840 | 276 189 | 242 943 | 43 408 |
| Annen rentekostnad | 302 216 | 380 264 | 156 786 | 75 518 | 21 755 |
| Annen finanskostnad | 16 917 | 27 212 | 55 160 | 22 755 | 12 727 |
| Sum finanskostnader | 319 133 | 407 476 | 211 946 | 98 273 | 34 483 |
| Netto finans | −150 907 | −250 636 | 64 242 | 144 669 | 8 925 |
| Resultat før skatt | - | - | 5 162 138 | 5 552 103 | 3 307 136 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 727 571 |
| Resultat før skattekostnad | 4 747 223 | 3 038 789 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 040 894 | 669 010 | 1 138 157 | 1 221 589 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 4 023 981 | 4 330 514 | 2 579 565 |
| Årsresultat | 3 706 329 | 2 369 779 | 4 023 981 | 4 330 514 | 2 579 565 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 706 329 | 2 369 779 | 4 023 981 | 4 330 514 | 2 579 565 |
| Totalresultat | 3 706 329 | 2 369 779 | 4 023 981 | 4 330 514 | 2 579 565 |
| Ordinært utbytte | 1 500 000 | 1 500 000 | 3 500 000 | 2 500 000 | 1 300 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 2 206 329 | 869 779 | 523 981 | 1 830 514 | 1 279 565 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 706 329 | 2 369 779 | 4 023 981 | 4 330 514 | 2 579 565 |
| Utsatt skattefordel | 18 898 | - | 10 890 | 36 910 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 18 898 | - | 10 890 | 36 910 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 543 362 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 543 362 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 35 570 | 35 570 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 35 570 | 35 570 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 597 830 | 35 570 | 10 890 | 36 910 | 0 |
| Kundefordringer | 53 978 348 | 39 501 138 | 30 410 862 | 13 643 620 | 13 743 068 |
| Andre kortsiktige fordringer | 7 554 805 | 15 221 356 | 11 979 850 | 9 641 460 | 3 168 009 |
| Sum fordringer | 61 533 153 | 54 722 494 | 42 390 712 | 23 285 080 | 16 911 077 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 569 487 | 1 277 272 | 960 475 | 1 484 741 | 554 648 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 569 487 | 1 277 272 | 960 475 | 1 484 741 | 554 648 |
| Sum omløpsmidler | 63 102 640 | 55 999 766 | 43 351 187 | 24 769 821 | 17 465 725 |
| Sum eiendeler | 63 700 470 | 56 035 336 | 43 362 077 | 24 806 731 | 17 465 725 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 881 020 | 881 020 | 881 020 | 881 020 | 881 020 |
| Sum innskutt egenkapital | 981 020 | 981 020 | 981 020 | 981 020 | 981 020 |
| Annen egenkapital | 7 953 810 | 5 747 482 | 4 877 703 | 4 353 722 | 2 523 208 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 953 810 | 5 747 482 | 4 877 703 | 4 353 722 | 2 523 208 |
| Sum egenkapital | 8 934 830 | 6 728 502 | 5 858 723 | 5 334 742 | 3 504 228 |
| Utsatt skatt | - | 397 604 | - | - | 176 006 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 397 604 | - | - | 176 006 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 397 604 | 0 | 0 | 176 006 |
| Leverandørgjeld | 42 977 587 | 39 047 637 | 20 282 798 | 6 484 206 | 7 747 572 |
| Betalbar skatt | 1 457 396 | 260 516 | 1 112 137 | 1 434 505 | 493 893 |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 881 035 | 2 429 203 | 1 844 184 | 2 248 823 | 1 036 299 |
| Utbytte | 1 500 000 | 1 500 000 | 3 500 000 | 2 500 000 | 1 300 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 949 623 | 5 671 874 | 10 764 235 | 6 804 455 | 3 207 726 |
| Sum kortsiktig gjeld | 54 765 640 | 48 909 230 | 37 503 354 | 19 471 989 | 13 785 491 |
| Sum gjeld | 54 765 640 | 49 306 834 | 37 503 354 | 19 471 989 | 13 961 497 |
| Sum egenkapital og gjeld | 63 700 470 | 56 035 336 | 43 362 077 | 24 806 731 | 17 465 725 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,15▲ | 1,14 | 1,16 | 1,27 | 1,27 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,13▼ | 7,33 | 6,40 | 3,65 | 3,98 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,5 %▲ | 6,9 % | 15,8 % | 26,7 % | 19,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,9 %▲ | 1,7 % | 3,8 % | 4,5 % | 4,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,5 %▲ | 1,2 % | 3,0 % | 3,6 % | 3,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,0 %▲ | 12,0 % | 13,5 % | 21,5 % | 20,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 5 755 135
- Resultat per ansatt, kroner
- 111 321
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HEAD ENERGY SOLVE AS1,9 %
253,2 mill. 44 ansatte 2025
0 %10203040
HEAD ENERGY SOLVE AS1,9 % 253,2 mill.44 ansatte 2025
Siemens AS9,0 % 2 435,4 mill.480 ansatte 2025
Siemens Energy AS14,1 % 5 518,2 mill.1 207 ansatte 2025
Autostore AS31,9 % 5 574,9 mill.382 ansatte 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 71.129.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arve Davidsen | 1967 |
| Styrets leder | Morten Leikvoll | 1972 |
| Styremedlem | Thor Steinsland | 1968 |
| Styremedlem | Arve Tjønn Rinde | 1970 |
| Styremedlem | Preben Andre Onarheim | 1979 |
| Styremedlem | Inga Bettina Waldmann | 1979 |
| Styremedlem | Trond Erik Gundersen | 1971 |
| Styremedlem | Katrine Brunvatne Ørevik | 1981 |
| Styremedlem | Kristin Alfsvåg Tysse | 1983 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HEAD ENERGY AS81,6 %Blomsterdalen · 81 600 ordinære aksjer
- SMADA HOLDING AS4,00 %Bergen · 4 000 ordinære aksjer
- THOR HOLDING AS3,00 %Olsvik · 3 000 ordinære aksjer
- Kasuma Holding AS2,00 %Nordstrøno · 2 000 ordinære aksjer
- SIMAL HOLDING AS1,00 %Mathopen · 1 000 ordinære aksjer
- EVEN MOJORD JAHNSEN1,00 %f. 1975 · Rådal · 1 000 ordinære aksjer
- Katrine Brunvatne Ørevik1,00 %f. 1981 · Bergen · 1 000 ordinære aksjer
- Spjeld Holding AS0,50 %Follese · 500 ordinære aksjer
- ARILD YLVISAKER0,50 %f. 1974 · Rådal · 500 ordinære aksjer
- Bjørnar Olsen-Lie0,50 %f. 1982 · Nesttun · 500 ordinære aksjer
- + 24 andre4,90 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HEAD ENERGY AS
- HEAD ENERGY GEO AS100,0 %
- HEAD ENERGY EIENDOM AS100,0 %
- HEAD ENERGY TECHNOLOGY AS100,0 %
- HEAD ENERGY CONSULTING AS91,4 %
- HEAD ENERGY MULTICONTROL AS80,0 %
- HEAD ENERGY NEXUS AS71,7 %
- HEAD ENERGY PA AS65,0 %
- HEAD ENERGY BRANNCON AS61,1 %
- HEAD ENERGY UP AS55,0 %
- HEAD ENERGY INTROCON AS50,0 %
- HEAD ENERGY SOLVE AS81,6 %
- HEAD ENERGY INSTALLATION AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HEAD ENERGY INSTALLATION AS100,0 %831 035 722 · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.