- Org.nr.
- 888 117 482
- Telefon
- 33 48 60 50
- Adresse
- Pindsleveien 2A, 3221 Sandefjord
- Hovedeier
- Eyetrend AS, 58,5 %
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat−680 638−4,9 % margin
EBITDA−530 552før av- og nedskrivninger
Årsresultat−969 999−7,0 % margin
Egenkapital−215 938−4,1 % av eiendelene
Health Workers AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 888 117 482
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 15.04.2005
- Registrert
- 21.04.2005
- Adresse
- Pindsleveien 2A, 3221 Sandefjord
- Telefon
- 33 48 60 50
- Kommune
- Sandefjord
- Aksjekapital
- 314 600
- Ansatte
- 13
- Hjemmeside
- www.healthworkers.no
Underenheter
1
- Health Workers AS988 145 599 · SANDEFJORD12 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import/eksport og salg av handelsvarer, konsulenttjenester, investeringer i andre selskaper og salg av tjenester og annen virksomhet i tilknytning til dette.
Tidligere navn
- HEALTH - WORKERS NORGE AS21.04.2005 til 10.10.2009
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 13 944 844 | 14 960 171 | 15 070 917 | 12 550 490 | 12 618 539 |
| Annen driftsinntekt | 105 | 969 841 | 419 183 | 10 148 | 17 192 |
| Sum driftsinntekter | 13 944 949 | 15 930 012 | 15 490 100 | 12 560 638 | 12 635 730 |
| Varekostnad | 4 913 081 | 5 264 268 | 4 934 483 | 4 394 050 | 5 411 624 |
| Lønnskostnad | 5 717 517 | 5 705 392 | 5 009 116 | 4 073 349 | 3 874 839 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 150 086 | 163 999 | 152 076 | 80 518 | 157 706 |
| Annen driftskostnad | 3 844 903 | 4 590 328 | 4 577 205 | 3 176 006 | 2 427 574 |
| Sum driftskostnader | 14 625 587 | 15 723 986 | 14 672 880 | 11 723 923 | 11 871 743 |
| Driftsresultat | −680 638 | 206 026 | 817 220 | 836 716 | 763 987 |
| Annen finansinntekt | 29 157 | 25 190 | 32 432 | 13 672 | 39 600 |
| Sum finansinntekter | 29 157 | 25 190 | 32 432 | 13 672 | 39 600 |
| Annen rentekostnad | 318 518 | 223 870 | 426 103 | 140 600 | 258 916 |
| Sum finanskostnader | 318 518 | 223 870 | 426 103 | 140 600 | 258 916 |
| Netto finans | −289 361 | −198 680 | −393 672 | −126 928 | −219 316 |
| Resultat før skatt | - | - | 423 549 | 709 788 | 544 671 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 423 549 | 709 788 | 544 671 |
| Resultat før skattekostnad | −969 999 | 7 346 | - | - | - |
| Årsresultat | −969 999 | - | 423 549 | 709 788 | 544 671 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −969 999 | 7 346 | 423 549 | 709 788 | 544 671 |
| Totalresultat | −969 999 | 7 346 | 423 549 | 709 788 | 544 671 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 423 549 | - | - |
| Udekket tap | −530 538 | - | - | 709 788 | 544 671 |
| Overført fra/til annen egenkapital | −439 461 | 7 346 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −969 999 | 7 346 | 423 549 | 709 788 | 544 671 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 297 890 | 656 600 | 554 797 | 302 440 | 236 527 |
| Sum varige driftsmidler | 297 890 | 656 600 | 554 797 | 302 440 | 236 527 |
| Andre langsiktige fordringer | - | 79 204 | 158 407 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 79 204 | 158 407 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 297 890 | 735 804 | 713 204 | 302 440 | 236 527 |
| Sum varer | 2 842 038 | 2 030 779 | 2 004 478 | 1 922 067 | 1 693 402 |
| Kundefordringer | 853 598 | 1 132 746 | 1 382 336 | 1 429 405 | 1 371 086 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 086 676 | 1 511 100 | 1 182 942 | 739 565 | 341 411 |
| Konsernfordringer | - | - | 461 000 | 270 000 | 317 000 |
| Sum fordringer | 1 940 275 | 2 643 846 | 3 026 278 | 2 438 970 | 2 029 498 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 205 643 | 189 745 | 8 087 | 172 296 | 90 667 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 205 643 | 189 745 | 8 087 | 172 296 | 90 667 |
| Sum omløpsmidler | 4 987 956 | 4 864 371 | 5 038 842 | 4 533 333 | 3 813 567 |
| Sum eiendeler | 5 285 846 | 5 600 175 | 5 752 046 | 4 835 773 | 4 050 095 |
| Aksjekapital | 314 600 | 314 600 | 314 600 | 314 600 | 303 600 |
| Sum innskutt egenkapital | 314 600 | 314 600 | 314 600 | 314 600 | 303 600 |
| Udekket tap | 530 538 | −439 461 | −432 115 | 108 484 | 1 807 271 |
| Sum opptjent egenkapital | −530 538 | 439 461 | 432 115 | −108 484 | −1 807 271 |
| Sum egenkapital | −215 938 | 754 061 | 746 715 | 206 116 | −1 503 671 |
| Obligasjonslån | 218 270 | 331 668 | 256 658 | 143 485 | 612 605 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 170 653 | 451 361 | 293 632 | 46 890 | 79 735 |
| Annen langsiktig gjeld | - | - | - | 267 050 | 301 384 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 388 923 | 783 029 | 550 290 | 457 425 | 993 724 |
| Sum langsiktig gjeld | 388 923 | 783 029 | 550 290 | 457 425 | 993 724 |
| Leverandørgjeld | 1 001 583 | 827 786 | 1 008 484 | 1 266 688 | 2 037 169 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 037 636 | 1 396 171 | 1 469 194 | 1 378 821 | 1 010 010 |
| Annen kortsiktig gjeld | 692 297 | 837 767 | 958 257 | 600 891 | 504 529 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 112 861 | 4 063 085 | 4 455 041 | 4 172 232 | 4 560 042 |
| Sum gjeld | 5 501 784 | 4 846 114 | 5 005 331 | 4 629 657 | 5 553 766 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 285 846 | 5 600 175 | 5 752 046 | 4 835 773 | 4 050 095 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,98▼ | 1,20 | 1,13 | 1,09 | 0,84 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −25,48▼ | 6,43 | 6,70 | 22,46 | −3,69 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −12,0 %▼ | 4,1 % | 16,0 % | 19,1 % | 19,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −4,9 %▼ | 1,3 % | 5,3 % | 6,7 % | 6,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −7,0 %▼ | 0,0 % | 2,7 % | 5,7 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −4,1 %▼ | 13,5 % | 13,0 % | 4,3 % | −37,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 072 688
- Resultat per ansatt, kroner
- −52 357
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Health Workers AS−4,9 %
13,9 mill. 13 ansatte 2025
−5 %0510
Health Workers AS−4,9 % 13,9 mill.13 ansatte 2025
H & M Hennes & Mauritz AS4,2 % 4 845,1 mill.2 480 ansatte 2025
VOICE NORGE AS7,1 % 2 271,0 mill.1 621 ansatte 2025
CUBUS AS8,0 % 2 535,6 mill.1 513 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Pål Erik Haraldsen | 1973 |
| Styrets leder | Pål Erik Haraldsen | 1973 |
| Styremedlem | Gunnar Anthon Himberg Sørheim | 1976 |
| Styremedlem | Emilie Haraldsen-Røsjordet | 2000 |
| Revisor | KAPPA REVISJON AS986 960 716 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Eyetrend AS58,5 %Sandefjord · 18 410 ordinære aksjer
- PÅL ERIK HARALDSEN21,0 %f. 1973 · Sandefjord · 6 600 ordinære aksjer
- ICAN AS9,54 %Sandefjord · 3 000 ordinære aksjer
- ACG AS5,24 %Sandefjord · 1 650 ordinære aksjer
- FRED HAUGLAND2,86 %f. 1969 · Sandefjord · 900 ordinære aksjer
- IMER INVEST AS2,86 %Sem · 900 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Eyetrend AS
- Eyetrend Eiendom AS53,3 %
- Health Workers AS58,5 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.